Fierastrau

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emil b
    Membru
    • 05.ian.2007
    • 113

    #31
    se poate si cu panza pt metal de 1,2

    Comentariu

    • pitonul
      Membru Marcant
      • 28.nov.2006
      • 828

      #32
      Postat în original de valeriu ciprian
      Nici macar una...serios a mers foarte repede ...panza a fost pentru taiat inox .
      Inseamna ca ai mana buna , ti-a aruncat de vreo 5 ori discul afara din taietura dar ai avut noroc de disc bun sa nu se rupa...
      Vad ca iti place riscul.
      Am auzit de unii carora , procedand astfel le-au sarit bucati de disc in picior.

      Pe de alta parte s-ar putea sa fi fost o sina mica nu din cea mare si ne-ai dezinformat nitel , trecand drept mai viteaz...
      Hai, recunoaste tot !?
      Pitonul Constructor
      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

      Comentariu

      • valeriu ciprian
        Membru Marcant
        • 09.feb.2006
        • 918

        #33
        Postat în original de pitonul
        Pe de alta parte s-ar putea sa fi fost o sina mica nu din cea mare si ne-ai dezinformat nitel , trecand drept mai viteaz...
        Hai, recunoaste tot !?
        Iata si victima...multumit?
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • pitonul
          Membru Marcant
          • 28.nov.2006
          • 828

          #34
          sina transata

          Postat în original de valeriu ciprian
          ......
          Iata si victima...multumit?
          Multumit , multumit... Esti viteaz dar nu exagera.
          Dupa cum arata , ai muncit cateva sute de secunde...
          Dar la ce-ti foloseste asemenea "fiara" ?
          Pitonul Constructor
          :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

          Comentariu

          • valeriu ciprian
            Membru Marcant
            • 09.feb.2006
            • 918

            #35
            Inceputul magistralei... ...mai bati o sapa mai tai ceva cu o dalta ...e pe post de nucovala si sa aiba unde bate cu ciocanul fiul meu cand o mai creste si eu vreau sa dorm

            Comentariu

            • pitonul
              Membru Marcant
              • 28.nov.2006
              • 828

              #36
              Postat în original de valeriu ciprian
              Inceputul magistralei... ...mai bati o sapa mai tai ceva cu o dalta ...e pe post de nucovala si sa aiba unde bate cu ciocanul fiul meu cand o mai creste si eu vreau sa dorm
              Mai bine pentru viitor inventeaza un utilaj in locul sapei ca i-ai da exemplu si mai bun. De taiat cu dalta e mai greu decat cu un cleste cu parghii.
              Asa ca vezi bine, mai ai in afara de taiere si restul : inventare , proiectare, inregistrare patent , asigurare conditii de realizare prototip : topire , turnare , prelucrare , montaj , probe , utilizare si abia apoi relaxare langa butoi...
              " Bate fierul cat e cald "....poti sa-l folosesti si mai bine decat ca nicovala...
              Pitonul Constructor
              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

              Comentariu

              Procesare...