Teapa cu firma de constructii

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • PowerMC
    Administrator
    • 02.mai.2007
    • 2210

    #31
    Re: Daniel Gaujaneanu - un constructor tepar

    Postat în original de komp2006
    vreau sa va aduc in atentie un constructor tepar care ofera vouchere pe site-urile de reduceri la constructia caselor ...
    Aveti un contract semnat pentru executia casei?
    Ati intreprins vreo actiune legala de constatare si eventual recuperare a prejudiciului?
    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

    Community Manager MC

    Comentariu

    • komp2006
      Incepator
      • 01.nov.2011
      • 4

      #32
      Re: Daniel Gaujaneanu - un constructor tepar

      Postat în original de georgeflorin
      Postat în original de komp2006
      vreau sa va aduc in atentie un constructor tepar care ofera vouchere pe site-urile de reduceri la constructia caselor, aveti mare grija cu Daniel Gaujaneanu, si-a batut joc de casa mea, intrati pe teren-corbu.go.ro/ sa vedeti cum lucreaza, pereti strambi, stalpi fisurati, cele mai proaste materiale ..... trebuie sa daram tot acoperisul si sa-l refac pentru ca nu se mai poate repara....o sa pun mai multe poze pe site in curand[/url]
      Stai linistit pina la urma o sa arate bine, asa se fac 95 % din lucrari , la unele apuca propietaru sa vada la unele nu . Asta nu intra in categoria TEAPA. auzi ofera vouchere
      Da, ofera vouchere, pentru cei interesati puteti vedea o oferta chiar aici:

      therealdeal.ro/doar-2-100-lei-500-euro-pentru-un-voucher-care-iti-ofera-posibilitatea-de-a-ti-construi-casa-la-care-visezi-cu-numai-39-500-euro--143

      eu am facut acea pagina web tocmai pentru cei care se lasa convinsi de casele frumoase din imagini , sa poata vedea cum arata si structura casei pentru ca normal ca dupa ce pune rigipsul si finiseaza arata bine dar la primul cutremur cade pe tine.

      Aveti un contract semnat pentru executia casei?
      Ati intreprins vreo actiune legala de constatare si eventual recuperare a prejudiciului?
      Am contract si chitanta semnata si stampilata pentru fiecare banut, l-am instiintat de intreruperea colaborarii exact cu o zi inainte sa postez prima oara, acum cateva zile, iar in acest moment avocatul pregateste actele pentru actionarea in judecata.

      Comentariu

      • georgeflorin
        Membru marcant
        • 15.sep.2009
        • 306

        #33
        Nu o sa cada la cutremur , cand casa aia va cadea de la cutremur in Romania va fi jale , garantez ca o sa fie printre ultimele . Casele alea au fost luate pur si simple de pe net si a fost facuta pagina , daca un om pune botul la o asemenea poveste ce se gaseste pe site inseamna ca isi merita soarta , totdeauna un tepar iti va spune ce vrei sa auzi , unul cinstit te sperie de aceea oamenii aleg intotdeauna pe tepari , pun pariu ca daca iti venea unul in meserias bun in haine murdare nu bateai palma cu el ca cica nu prezinta siguranta , trebuie firma ca la firma lucreaza oameni cu origine extraterestra , din contra la firme lucreaza oameni de la coasa care sunt platiti pe un pret de nimic , ca firma sa aiba cat de cat profit , niciodata nu o sa mearga un mester bun la o firma sa se angajeze, astia lucreaza in echipa , acolo se gasesc oamenii buni .
        Dai inainte , ca totul o sa iese bine , in unele locuri se pot si trebe facute unele reparatii da o sa iese bine pina la sfarsit , tribunalul las-l doaparte , asta este , decat sa pierzi timp si bani mai bine ii folosesti la reparat , ca te asigur ca nu o sa iti recuperezi prejudiciul , doar nu crezi ca o sa darame casa si o sa o faca la loc. Tribunalul este pentru firme mari puternice nu o firma care pe parcursul procesului o va vinde si te vei trezi ca te bati cu nimeni , ca doar cu 12 mil isi face omul alta .
        Acoperisul se poate da jos si refacut cum trebe costul nu e mare , deasupra de geam se poate face un cofrag si turna sa se ajunga la nivelul care trebuie , eventual bagat un boiandrug .Stai linistit nui dracu chiar asa negru cum pare.

        Comentariu

        • georgeflorin
          Membru marcant
          • 15.sep.2009
          • 306

          #34
          Re: Daniel Gaujaneanu - un constructor tepar

          Am contract si chitanta semnata si stampilata pentru fiecare banut, l-am instiintat de intreruperea colaborarii exact cu o zi inainte sa postez prima oara, acum cateva zile, iar in acest moment avocatul pregateste actele pentru actionarea in judecata.
          In acest moment se mai pregateste unul sa iti dea o teapa , de data asta numai pe hirtii , intelege si opreste ca nu o sa castigi cu tribunalul , eventual vorbeste cu constructorul poate poate cu vorba buna sa iti plateasca macar reparatiile , cu toate ca ma indoiesc

          Comentariu

          • komp2006
            Incepator
            • 01.nov.2011
            • 4

            #35
            Postat în original de georgeflorin
            Nu o sa cada la cutremur , cand casa aia va cadea de la cutremur in Romania va fi jale , garantez ca o sa fie printre ultimele . Casele alea au fost luate pur si simple de pe net si a fost facuta pagina , daca un om pune botul la o asemenea poveste ce se gaseste pe site inseamna ca isi merita soarta , totdeauna un tepar iti va spune ce vrei sa auzi , unul cinstit te sperie de aceea oamenii aleg intotdeauna pe tepari , pun pariu ca daca iti venea unul in meserias bun in haine murdare nu bateai palma cu el ca cica nu prezinta siguranta , trebuie firma ca la firma lucreaza oameni cu origine extraterestra , din contra la firme lucreaza oameni de la coasa care sunt platiti pe un pret de nimic , ca firma sa aiba cat de cat profit , niciodata nu o sa mearga un mester bun la o firma sa se angajeze, astia lucreaza in echipa , acolo se gasesc oamenii buni .
            Dai inainte , ca totul o sa iese bine , in unele locuri se pot si trebe facute unele reparatii da o sa iese bine pina la sfarsit , tribunalul las-l deoparte , asta este , decat sa pierzi timp si bani mai bine ii folosesti la reparat , ca te asigur ca nu o sa iti recuperezi prejudiciul , doar nu crezi ca o sa darame casa si o sa o faca la loc. Tribunalul este pentru firme mari puternice nu o firma care pe parcursul procesului o va vinde si te vei trezi ca te bati cu nimeni , ca doar cu 12 mil isi face omul alta .
            Acoperisul se poate da jos si refacut cum trebe costul nu e mare , deasupra de geam se poate face un cofrag si turna sa se ajunga la nivelul care trebuie , eventual bagat un boiandrug .Stai linistit nui dracu chiar asa negru cum pare.
            Nu o sa ma tepuiasca niciun avocat pentru ca cine se ocupa este o ruda apropiata, foarte bine sa-si vanda firma si sa deschida alta, sa inchida si salonul lu' nevasta-sa, am sa-l urmaresc si o sa ma asigur ca va pierde mult mai mult decat mine inclusiv prin clientii care vor renunta la el dupa ce vor vedea ce mi-a facut mie, eu nu l-am luat de pe net dar vreau sa previn alte persoane care cumpara vouchere sa ramana fara bani. Deja venise acum o luna cu 2 viitori clienti de-ai lui sa le prezinte casa mea si le-a spus ca intr-o luna e gata...acum cand au venit oamenii sa vada daca e gata si au vazut ce mi-a facut mie au renuntat la colaborarea cu el.
            Eu nu stiu cat de bine va pricepeti dvs sau ce interes aveti sa dati sfaturile acestea dar din discutiile pe care le-am avut cu un inginer constructor nu prea se poate ce spuneti dvs,deja boiandrugii sunt facuti prost..trebuia sa-i lase sprijiniti pe caramida iar dupa cum vedeti ei se termina exact la randul de caramida, daca fac cofrag si torn deasupra toata greutatea se va sprijini pe fereastra, deci corect este sa se demonteze fereastra sa se toarne jos si apoi se va monta fereastra, acolo sunt multe chestii facute prost ...acoperisul deja l-am dat jos si am sa pun poze pe

            teren-corbu.go.ro

            dupa ce voi repara tot ce a facut el prost si cu noul acoperis.

            Prin aceasta pagina nu doresc decat sa previn alte persoane sa cada in capcana acestui om, nu am niciun alt interes , dupa cum vedeti nu mi-am pus nici datele de contact pe site nici adresa unde se afla casa dar daca vrea cineva sa o vada imi poate lasa aici un mesaj.
            Asta vreau sa inteleaga lumea ca acest personaj e un escroc, vinde si pisici:
            bestcitydeal.ro/deals/oferta-zilei-pentru-iubitorii-de-pisici-cu-doar-420-ron-beneficiezi-de-o-reducere-de-800-400-euro-la-achizitia-unui-adult-pui-din-rasa-sphynx-una-din-cele-mai-rare-si-scumpe-rase-de-la-noi_71.html

            Face si case: therealdeal.ro/doar-2-100-lei-500-euro-pentru-un-voucher-care-iti-ofera-posibilitatea-de-a-ti-construi-casa-la-care-visezi-cu-numai-39-500-euro--143
            si alte afaceri dubioase...videochat..., de aceea recomand sa cautati un constructor adevarat nu un om care vrea sa scoata bani din orice pentru acest tip de persoane incearca sa va pacaleasca la orice.

            Comentariu

            • georgeflorin
              Membru marcant
              • 15.sep.2009
              • 306

              #36
              Normal ca ingineru o zis sa dati geamu jos , sa aiba de lucru sa aiba pe ce sa ia bani , da se poate sparge cu atentie caramida si bagati boiandrugi sa nu culce pe geam , nu ii nevoie neaparat sa se dea geamu jos . Sunt boiandrugi gata facuti , si am impresia ca daca se sparge pe ambele parti caramida grosimea lor este exact cat trebe , deasupra se mai pune spuma si asta ii si de sa da geamu jos mare lucru nu se rezolva.
              Daca se da geamu jos intra in pret demontat geam , inca o spuma , montat boiandrugi ,si iar montat gem si uite asa 2 zile de lucru cand se poate simplu sparge cate 15 cm in caramida in stanga si dreapta si introdusi boiandrugi treaba de 1 ora cu cheltuiala de munca pe o ora nu pe 2 zile.
              Poate si acoperisul nu trebuia dat chiar tot jos , da ma rog nu l-am vazut poate chiar atat de rau era facut .
              Leul si-a devorat prada acum o sa apara vulturi sa termine treaba !!!!!!!! salvatori!!!!!

              Comentariu

              • georgeflorin
                Membru marcant
                • 15.sep.2009
                • 306

                #37
                .......URATE pisici , da urate nu gluma , sa vinzi voucher pentru pisici , tare prost trebe sa fii , da si mai prost ii ala care il ia , sa nu mai vorbesc de ala care da 2000 de euro pe mata aia . Daca vinea unu si imi lasa in curte asa mata cred ca si el si mata o pateau .
                Da urata mata , am mai vazut in poze credeam ca is arse sau au vreo boala.

                Comentariu

                • komp2006
                  Incepator
                  • 01.nov.2011
                  • 4

                  #38
                  Postat în original de georgeflorin
                  Normal ca ingineru o zis sa dati geamu jos , sa aiba de lucru sa aiba pe ce sa ia bani , da se poate sparge cu atentie caramida si bagati boiandrugi sa nu culce pe geam , nu ii nevoie neaparat sa se dea geamu jos . Sunt boiandrugi gata facuti , si am impresia ca daca se sparge pe ambele parti caramida grosimea lor este exact cat trebe , deasupra se mai pune spuma si asta ii si de sa da geamu jos mare lucru nu se rezolva.
                  Daca se da geamu jos intra in pret demontat geam , inca o spuma , montat boiandrugi ,si iar montat gem si uite asa 2 zile de lucru cand se poate simplu sparge cate 15 cm in caramida in stanga si dreapta si introdusi boiandrugi treaba de 1 ora cu cheltuiala de munca pe o ora nu pe 2 zile.
                  Poate si acoperisul nu trebuia dat chiar tot jos , da ma rog nu l-am vazut poate chiar atat de rau era facut .
                  Leul si-a devorat prada acum o sa apara vulturi sa termine treaba !!!!!!!! salvatori!!!!!
                  Nu vine domne niciun vultur, am chemat pe cineva sa faca o constatare nu fac cu el lucrarea, geamul ala il dau si eu jos in 10 min ca e prin in 4 holsuruburi si spuma, problema e ca e mai mic pentru ca nenorocitul ala de constructor la facut asa pt ca era obligatia lui sa puna ferestrele si acelea fiind triple a vrut sa mai traga si de-acolo, cele de la dormitoare sunt inalte pana la boiandrug. Acoperisul trebuia daramat ...mi-a pus stalpi de 8 la un acoperis inalt si au batut si cuie ca "ciobanii" de mi-a crapat stalpul de sustinere. Nu sunt chiar asa de fraier cum credeti numai ca asta mi-a fost norocul, am fost plecat din localitate o perioada si cand m-am intors am gasit ce vedeti si am oprit lucrarile, oricum i-am lasat sa mai munceasca vreo 2 saptamani fara bani si i-am oprit niste materiale cu care imi fac o mica mansarda acum daca tot am ramas cu ele. o sa pun poze cand e gata sa vedeti cum lucreaza niste meseriasi adevarati, acum ii platesc la manopera si imi cumpar eu materialele. Asta e, in viata mai si pierzi dar nu mai sariti asa... "te pacaleste si avocatul si inginerul".... ...deci dupa dvs nu trebuie sa facem nimic sa ne lasam pacaliti de toti escrocii .... si eu am ramas cu o mica pierdere dar vreau sa-i fac pe altii sa nu piarda mult mai mult. Omul e un bou , nu-si platea muncitorii si aia lucrau cu dusmanie, uite cate kile de cuie au batut intrun stalp (cuiele lor nu ale mele, mie mi-au stricat doar stalpul)
                  Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	cuie_287.jpg 
Afișări:	996 
Mărime:	148,6 KB 
ID:	598331 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	cuie1_456.jpg 
Afișări:	795 
Mărime:	366,4 KB 
ID:	598332 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	stalp_102.jpg 
Afișări:	900 
Mărime:	222,7 KB 
ID:	598333

                  Comentariu

                  • laurentiu001
                    Incepator
                    • 02.sep.2012
                    • 5

                    #39
                    Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                    Pe mine ma intereseaza foarte mult acest subiect "Tepe in constructii" l-am urmarit pe mai multe forumuri de specialitate,daca cineva din cei care urmarasc aceasta postare si au trecut prin experiente asemanatoare detin dovezi in format video(filmulete,foto,etc)care pot fi probate ai rog sa imi trimta un mesaj...
                    Cine umbla noaptea cu cazanul in spate...

                    Comentariu

                    • Keynes
                      Incepator
                      • 20.aug.2013
                      • 1

                      #40
                      Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                      Buna seara. Am patit si eu ceva asemanator cu firma Levant Grup din Iasi, gestionata de un anumit Mercori. Am incheiat contract, am platit avansul de 30% si apoi inca 30% dupa o luna. Aici am gresit. Desi s-au apucat in forta de lucrari, cam dupa 3 saptamani au inceput s-o lase mai moale. Insa eu eram impresionat de ritmul de pana atunci, asa ca le-am dat fara retineri inca 8000 de euro. Ei, dupa aceea lucrarile au trenat o luna, inginerul de santier a demisionat iar patronul, acest Dan Mercori, a plecat prin vacanta cu banii mei. In fine, povestea e lunga. M-a presat in continuu sa-i dau bani, mai facea cate un pic, mai aducea 2-3 muncitori care sa invarta o mistrie in santier, apoi iar cerea bani. Nu mai vorbesc de calitatea lucrarilor, care e execrabila. Muncitori fara experienta, necalificati. ca exemplu, instalatia electrica mi-a facut-o un fierar betonist, gresia a pus-o un tamplar etc.Cand ii spuneam patronului ca nu e in regula si ca lucrarile nu sunt la calitatea necesara, imi replica cu un tupeu extraordinar ca nu ma pricep si ca ar trebui sa-i mai dau bani. Ma rog, a fost un cosmar. La un moment dat a parasit de tot santierul, cand mai avea de executat lucrari platite in avans de vreo 7000 de euro. Norocul meu a fost ca am reusit sa-l readuc pe santier, dupa mari presiuni, cu ajutorul unui vecin, care de altfel mi-l si recomandase. Insa, daca pana atunci lucrarile erau proaste, tot ceea ce a facut dupa aceea a fost in bataie de joc. Acum tavanele de rigips imi crapa, gasesc faianta sparta pe perete, colturi ciobite, varul lavabil e plin de pete ( mi s-a spus ca a fost dat foarte diluat si stratul e subtire si nu acopera suficient), parchetul scartaie si intr-o camera mi-a aparut mucegai de sub el ( sapa nu a fost suficient de uscata). Peretii sunt valuri valuri. Ce mai, desi am vrut o casa cu pretentii, am obtinut exact contrariul. Acum, cine o mai lua teapa de la Levant Grup, sper ca macar sa gaseasca aceste nemultumiri ale mele. Pentru ca eu nu am gasit nimic pe net despre ei cand am semnat contractul. A, si am uitat sa spun ca de o luna au plecat de pe santier, dupa ce Mercori a facut o ultima incercare sa-mi mai stoarca niste bani si l-am refuzat. A lasat niste schele ridicate pe afara pentru decorativa si dus a fost. Eu, intre timp, am chemat alta echipa ca sa-mi termin treaba. Azi a reaparut individul, cu un tupeu formidabil, si mi-a adus tot felul de reprosuri, ca de ce i-am folosit schela (echipa noua si-a adus propria schela, dar au folosit-o pe a lui Mercori pe peretele pe care era deja montata ) ca sa-i platesc chirie pe schela, ca de ce e schela lui murdara de var ( aici am ras, cu tot naduful pe care-l aveam), ca eu l-am tepuit si ca trebuie sa ii mai dau niste bani, etc. Au ramas uimiti de atat tupeu inclusiv muncitorii pe care ii aveam pe santier. Sunt un om calm, asa ca l-am lasat vorbind si mi-am vazut de ale mele. insa, magandesc ca cineva cu sange mai fierbinte ii scotea ochii. Sa vii in casa omului si sa incepi sa tipi la el, sa-l acuzi cate verzi pepereti..judecati si dumneavoastra. Cam aste e experienta mea cu Mercori si firma Levant. Ii mai stie cineva? Cine a mai patit la fel? Am auzit, intre timp, ca are tepe trase la furnizori. Cred ca e adevarat, ca mereu il intrebam daca are card de reduceri la retaileri si nu avea la nici unul.

                      Comentariu

                      • nicu78
                        Living Legend
                        • 25.mar.2010
                        • 1164

                        #41
                        Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                        Doamne fereste sa fi dat de oameni ca astia ...mergeau in carut , ramineau fara picioare.

                        Comentariu

                        • Respect
                          Incepator
                          • 28.aug.2013
                          • 1

                          #42
                          Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                          Nu vine domne niciun vultur, am chemat pe cineva sa faca o constatare nu fac cu el lucrarea, geamul ala il dau si eu jos in 10 min ca e prin in 4 holsuruburi si spuma, problema e ca e mai mic pentru ca nenorocitul ala de constructor la facut asa pt ca era obligatia lui sa puna ferestrele si acelea fiind triple a vrut sa mai traga si de-acolo, cele de la dormitoare sunt inalte pana la boiandrug. Acoperisul trebuia daramat ...mi-a pus stalpi de 8 la un acoperis inalt si au batut si cuie ca "ciobanii" de mi-a crapat stalpul de sustinere. Nu sunt chiar asa de fraier cum credeti numai ca asta mi-a fost norocul, am fost plecat din localitate o perioada si cand m-am intors am gasit ce vedeti si am oprit lucrarile, oricum i-am lasat sa mai munceasca vreo 2 saptamani fara bani si i-am oprit niste materiale cu care imi fac o mica mansarda acum daca tot am ramas cu ele. o sa pun poze cand e gata sa vedeti cum lucreaza niste meseriasi adevarati, acum ii platesc la manopera si imi cumpar eu materialele. Asta e, in viata mai si pierzi dar nu mai sariti asa... "te pacaleste si avocatul si inginerul".... ...deci dupa dvs nu trebuie sa facem nimic sa ne lasam pacaliti de toti escrocii .... si eu am ramas cu o mica pierdere dar vreau sa-i fac pe altii sa nu piarda mult mai mult. Omul e un bou , nu-si platea muncitorii si aia lucrau cu dusmanie, uite cate kile de cuie au batut intrun stalp (cuiele lor nu ale mele, mie mi-au stricat doar stalpul)
                          Am inceput sa colind si eu forumurile deoarece intentionez sa imi construiesc anul viitor casa si vreau sa vad ce noutati mai sunt pe piata.Experienta in constructii nu prea am dar am avut o fabrica de cherestea 10 ani.Alegerea constructorului e facuta dar nu e rau sa mai arunc cate o privire sa vad ce se mai spune lumea despre constructori,dar ma minunez cand gasesc astfel de posturi......ba mai mult facem pagini speciale sa denigram oamenii!

                          Sa recapitulam putin cazul de mai sus:
                          -Domnule komp2006,inteleg ca ati ales acel constructor datorita pretului scazut (39.500) de unde spuneti ca ati mai negociat deci ati mai scazut pretul.
                          -spuneti ca au batut cuie ”in dusmanie” cu kilele si precizati ca au fost ale lor deci bani cheltuiti in plus de catre constructor.
                          -i-ati lasat sa construiasca (premeditat) 2 saptamani fara a avea intentia sa ii mai platiti.
                          -v-ati facut stapan pe niste materiale de la ei cu care intentionati sa va construiti o mansarda.
                          -spuneti singur ca ”si eu am ramas cu o mica pierdere dar vreau sa-i fac pe altii sa nu piarda mult mai mult”

                          Si ma intreb uimit......UNDE ESTE TEAPA DIN PARTEA CONSTRUCTORULUI???Din ce vad eu acolo singurul lucru pe care il puteti reprosa acolo este o munca de proasta calitate in anumite aspecte (apropos coltul acelui stalp ma indoiesc ca a cazut singur,banuiesc ca a fost crapat si ajutat cu ciocanul sa cada ptr a putea face acele poze),dar eu am invatat de mult ca atunci cand vrem calitate trebuie sa o si platim.

                          Referitor la stalpul de sustinere de la acoperis,dupa 10 ani de lucrat cu lemnul va spun din experienta ca lemnul de rasinoase (si nu numai) care a fost taiat in vegetatie si folosit imediat in constructii crapa dar asta nu ii afecteaza in mod semnificativ rezistenta decat daca a fost subdimensionat.Din ce ati postat aici eu vad ca ati refacut podul si ati folosit alt lemn cumparat de dumneavoastra.Va rog respectuos sa mergeti in pod si dupa aceea sa imi spuneti daca acei stalpi noi montati nu au crapat si ei.Sunt convins ca sunt crapaturi in unii unde poti baga degetele.

                          Eu inteleg ca probabil v-ati asteptat la altceva,dar de aici pana sa ajungeti sa denigrati si sa jigniti in acest fel este cale lunga si imi lasa un gust amar care imi aduce aminte ca noi romanii ne meritam soarta.Eu personal sa fiu in locul acelui constructor v-as fi dat in judecata!

                          Eu mai stiu ca adevarul este undeva la mijloc si avand in vedere ca avem doar varianta dumneavoastra in care ati recunoscut singur ca nu i-ati platit (dar ii reprosati respectivului ca nu si-a platit oamenii),ca le-ati oprit materiale care nu vi se cuvin etc. ma intreb care mai sunt lucrurile pe care nu le spuneti?!In afara de acest lucru este ciudat ca faceti o pagine de denigrare dar nu lasati nici o modalitate de contact.

                          Eu sincer sper sa nu am de a face niciodata cu oameni de genul dumneavoastra dar din pacate asta e realitatea in care traim.Sunt oameni printre noi care au fost intr-adevar ”tepuiti”,care au dat avansuri mari si constructorii au disparut sau firme intrate in faliment dupa ce au luat banii oamenilor.Ceea ce prezentati dumneavoastra aici nu e in nici un caz ”teapa” si acum dupa 2 ani va rog sa ne spuneti ce s-a rezolvat cu procesul de care vorbeati mai devreme si cine a avut castig de cauza.

                          Comentariu

                          • Hun
                            Incepator
                            • 05.iun.2014
                            • 11

                            #43
                            Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                            Ma alatur si eu celor tepuiti, teparul este Mihai Ursache, reprezentand SC. MARIO. SRL, cu sediul in Campulung Moldovenesc, jud. Suceava. Mai exact m-a lasat cu casa neterminata si bani dati in avans, paguba fiind de aproximativ 1000 euro, pt unii poate o fi putin , dar pt mine e o suma mare. Incearca sa lucreze fara factura, trage de materiale, una discuta alta face, mereu tre sa stai langa ei, altfel iti pui mainile in cap si multe altele. Acum mai trebuie si sa repar unele treburi pe care le-au facut in bataie de joc. Feriti-va de Mihai Ursache si Sc. Mario srl.

                            Comentariu

                            • ambiente
                              Membru
                              • 15.mai.2014
                              • 239

                              #44
                              Răspuns la: Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                              aveți un contract semnat......
                              Postat în original de Hun
                              Ma alatur si eu celor tepuiti, teparul este Mihai Ursache, reprezentand SC. MARIO. SRL, cu sediul in Campulung Moldovenesc, jud. Suceava. Mai exact m-a lasat cu casa neterminata si bani dati in avans, paguba fiind de aproximativ 1000 euro, pt unii poate o fi putin , dar pt mine e o suma mare. Incearca sa lucreze fara factura, trage de materiale, una discuta alta face, mereu tre sa stai langa ei, altfel iti pui mainile in cap si multe altele. Acum mai trebuie si sa repar unele treburi pe care le-au facut in bataie de joc. Feriti-va de Mihai Ursache si Sc. Mario srl.

                              Comentariu

                              • coby
                                Living Legend
                                • 21.feb.2012
                                • 6701

                                #45
                                Răspuns la: Răspuns la: Teapa cu firma de constructii

                                Postat în original de ambiente
                                aveți un contract semnat......
                                Si ce poate sa faca cu el ?? Firma o da faliment si teparul isi deschide alta , deci ?
                                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                                Comentariu

                                Procesare...