Fonoizolatie / antifonare Studio Audio

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • LUIS
    Incepator
    • 25.nov.2007
    • 2

    #16
    Nu vad de ce trebuie sa va faceti publicitate aici!

    E folosit la izolare fonica si da rezultate deosebite in cazul in care sunt captusiti toti peretii inconjuratori ..............

    Mesaj modificat de PowerMC
    Fișiere Atașate
    Import export Canada

    Comentariu

    • DIY
      Living Legend
      • 07.sep.2007
      • 1752

      #17
      Re: Nu vad de ce trebuie sa va faceti publicitate aici!

      Postat în original de LUIS
      E folosit la izolare fonica si da rezultate deosebite in cazul in care sunt captusiti toti peretii inconjuratori ..............

      Mesaj modificat de PowerMC
      Materialul respectiv NU este folosit pentru izolare fonica ci pentru reducerea reverberatiilor in incinta.

      Numai bine,
      DIY

      Comentariu

      • LUIS
        Incepator
        • 25.nov.2007
        • 2

        #18
        Nu imi fac publicitate

        Si daca nu sunteti la curent cu anumita tehnologie nu induceti lumea in eroare ! da sonopan este izolant fonic !!domnule Diy
        Import export Canada

        Comentariu

        • DIY
          Living Legend
          • 07.sep.2007
          • 1752

          #19
          Re: Nu imi fac publicitate

          Postat în original de LUIS
          Si daca nu sunteti la curent cu anumita tehnologie nu induceti lumea in eroare ! da sonopan este izolant fonic !!domnule (?!?) Diy
          Tocmai ca sint la curent; nu neaparat cu "o anumita tehnologie" ci cu domeniul in sine.

          Pentru a avea credibilitate si pentru a fi recomandat ca atare, un material trebuie sa indeplineasca anumite conditii. Indeplinirea acestor conditii este certificata de UL sau ASTM, corect? Nu am vazut aceste sigle pe site-ul producatorului. Nici macar un diclaimer, ceva, sau o recomandare de la CAA.
          In schimb am vazut :
          1. materialul este recomandat pt. pardoseeli (nu pereti)
          2. se comercializeaza prin orice tip de magazin de materiale de constructie, deci este, in mare masura .... domeniul meu , adica DIY. Stim cu totii ca materialele comercializate astfel se incadreaza la "standardul" ... pe risc propriu in ceea ce proiveste paarmetrii si altele asemenea; ca unele materiale ajung in aceste magazine avint TOATE certificarile posibile ... bravo lor! Asta-i, insa, o chestiune care functioneaza intr-un singur sens.

          Numai bine,
          DIY

          Comentariu

          Procesare...