termosistem STO

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • EUGEN100
    Incepator
    • 17.iun.2006
    • 98

    #16
    buna seara,

    am si eu o rugaminte: pentru membrul CLAUDE daca poate sa ma ajute si sa-mi spuna si mie de la ce distribuitor a achizitionat sistemul STOTHERM daca spune ca a obtinut un discount bun m-ar interesa si pe mine ...


    multumesc anticipat

    Comentariu

    • DEKO
      Membru
      • 16.nov.2005
      • 229

      #17
      re...

      @EUGEN100 poate trebuie sa zici si locatia ta , pt. ca sunt zone si zone...

      Comentariu

      • claude
        Incepator
        • 02.mai.2006
        • 74

        #18
        pai EUGEN, sistemul e simplu, ca la orice afacere, cum un contract este o intelegre intre parti, la fel si pretul este un element negociabil. ii rogi pe reprezentantii de la sto sa iti ofere discount incat sa fie avanatajos pentru ambele parti sa faceti afacerea.
        p.s. nu am luat cantitati industriale, nefiind implicat in activitatea de constructii decat pentru propria mea casa

        Comentariu

        • claude
          Incepator
          • 02.mai.2006
          • 74

          #19
          pt DEKO:
          nu stiu cat e de relevanta factura, dar suma asta e: 2,9 milioane lei pe decembrie. (de factura de gaz e vorba, da?)

          Comentariu

          • EUGEN100
            Incepator
            • 17.iun.2006
            • 98

            #20
            buna ziua,

            pentru Dl Claude

            locatia este BUCURESTI. am nevoie de un sistem stotherm aplicabil pentru o suprafata de aprox 360 mp. Dvs. ce suprafata ati avut si cam cat va facturat ?

            multumesc anticipat

            Comentariu

            • cristimeserie
              Incepator
              • 02.feb.2007
              • 1

              #21
              Ciao,


              Noi ca meseriasi lucram foarte mult cu termosistemul lui Adeplast, au un adeziv foarte bun, macar incearca si ia legatura cu ei.


              cristimeserie

              Comentariu

              • mutilaila
                Membru marcant
                • 11.oct.2006
                • 911

                #22
                Postat în original de cristimeserie
                Ciao,


                Noi ca meseriasi lucram foarte mult cu termosistemul lui Adeplast, au un adeziv foarte bun, macar incearca si ia legatura cu ei.


                cristimeserie
                si noi"ceilalti" cu ce putem lucra?

                Comentariu

                • claude
                  Incepator
                  • 02.mai.2006
                  • 74

                  #23
                  dle eugen, trebuie sa verific facturile, nu mai stiu exact, dar pretul era cam cat la ceresit (in jur de 70 de milioane cam 220 mp)
                  dle cristimeserie, nu neg ca alt termosistem ar fi la fel de bunm nu am de unde sti, eu stiu doar ca sunt multumit de sto si amprieteni care nu au fost multumiti de termosistemul lor (de la alt producator, nu henkel ceresit).

                  Comentariu

                  • DEKO
                    Membru
                    • 16.nov.2005
                    • 229

                    #24
                    re...

                    ma refeream la pretul pachetului de termoizolare ,pret pe mp,piatza este plina de oferte , un sistem complet ar trebui sa cuprinda toate materialele de la a la z si sa aiba si asa ceva :


                    @Eugen100 ai PM

                    Comentariu

                    • pop ioan
                      Incepator
                      • 04.feb.2007
                      • 3

                      #25
                      polistiren sto

                      STO isi face polistirenul in tara la fel ca toti furnizorii de sisteme termoizolante. De exemplu la Hirsch ... din pacate NU totdeauna are densitatea scrisa pe pachet (am cantarit baxul).

                      NU este nici macar DETENSIONAT, unde credeti ca au loc fabricile de polistiren sa depoziteze mii de metrii cubi cateva saptamani sa stea la detensionat ??? ... astea sunt povesti.

                      In rest sunt produse de calitate ca si Ceresitul, Adeplastul si Austrotermul.

                      Comentariu

                      Procesare...