Interzis minorilor si incepatorilor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mina
    Living Legend
    • 24.iun.2006
    • 1106

    Interzis minorilor si incepatorilor

    Subject: help desk Customer Support Center

    CLIENTUL:

    Acum un an am schimbat versiunea Logodnica 7.0 cu Nevasta 1.0 ºi am observat cã programul a lansat o opþiune subitã Bebeluº 1.0 care ocupã mult spaþiu pe hard. În instrucþiuni nu era nimic menþionat.

    Pe de altã parte, Nevasta 1.0 se autoinstaleazã în toate celelalte programe ºi se lanseazã automat când deschid altã aplicaþie, împiedicându-i execuþia. Aplicaþii ca Bere-între-prieteni 10.3, Duminica-la-fotbal 5.0 nu mai funcþioneazã.

    Uneori apare un virus (Soacra 1.0), care blochezã sistemul sau face ca Nevasta 1.0 sã se comporte total haotic. Nu reuºesc sã dezinstalez acest program ºi devine insuportabil mai ales când încerc sã lansez aplicaþia Duminica-de-dragoste 3.0. Se pare cã ºi alte fiºiere sunt afectate de acest virus. De ex.: C:\Sex_oral_sambata_dimineata.exe nu mai funcþioneazã deloc.

    Am vrut sã revin la versiunea anterioarã Logodnica 7.0 dar procesul de dezinstalare al programului actual, Nevasta 1.0, mi se pare complicat, iar riscurile pt. sistem sunt mari mai ales pt. Bebeluº 1.0 al carui icon în task-bar chiar îmi place.

    Ma puteþi ajuta?
    Un utilizator disperat.


    RASPUNS:

    Stimate client,

    Nemulþumirea Dvs. este frecventã printre utilizatori, dar ea se datoreazã unei greºeli primare de concepþie: mulþi utilizatori trec de la orice versiune Logodnica X.0 la Nevasta 1.0 cu speranþa falsã cã Nevasta 1.0 nu e decât un program de divertisment ºi utilitãþi, neconsultând cu atenþie specificaþiile producãtorului.

    În realitate este vorba de mult mai mult: Nevasta 1.0 e un sistem de operare (OS) avansat ºi complet, creat ca sã controleze toate funcþiile ºi aplicaþiile sistemului Dvs. Controlul este complet ºi nu existã proceduri de dezactivare. E aproape imposibil sã dezinstalaþi Nevasta 1.0 ºi sã reveniþi la Logodnica X.0 întrucât existã sisteme complexe care fac ca ºi acesta sã se comporte precum Nevasta 1.0, deci nu aveþi nimic de câºtigat.

    Aceeaºi problemã ºi cu Soacra X.0. Acesta e un program mai vechi, din care derivã Nevasta 1.0, utilizand OOP (programare orientatã pe obiecte) ºi comportã multe probleme de compatibilitate. Cu puþin noroc, sfârºeºte prin a fi victima perimarii morale ºi dispare în caþiva ani.

    Unii utilizatori au încercat sã ºteargã manual întregul modul ºi sã instaleze versiunea superioarã Iubita+Nevasta 2.0, dar asta le-a creat ºi mai mari probleme (a se citi notiþa de prevenire Pensie alimentara ºi Custodia copiilor).

    Un plug-in de genul Amanta 1.0, 1.1 (sau alte versiuni mai actuale) poate fi o soluþie de moment pentru activarea funcþiilor de divertisment dar, în timp, pot interacþiona negativ cu Nevasta 1.0 ºi pot crea incompatibilitãþi majore ºi chiar fragmentarea hard-discului. De remarcat cã toate versiunile de Nevastã (fiind sisteme de operare) au funcþii ºi metode specifice de detecþie prin întreruperi, a tuturor aplicaþiilor instalate pe sistem. Controlul sistemului Dvs. este total, atât la nivel fizic cât ºi logic.

    Dacã instalaþi Iubita 8.0 nu încercaþi în nici un caz sã treceþi la versiunea urmãtoare de Nevastã (Nevasta 2.0) pentru cã problemele vor fi chiar mai mari decât cele cu Nevasta 1.0. Chiar dacã existã ºi versiuni Nevasta 3.0 ºi Nevasta 4.0, acestea sunt rezervate specialiºtilor ºi, având un preþ ridicat, nu le recomandãm.

    Daca sistemul cade, vã recomandãm Celibat 1.0, dar ideal e sã pãstraþi Nevasta 1.0 ºi sã învãþaþi programul cât mai bine posibil, întrucât e foarte sensibil la anumite comenzi ºi reacþioneazã rãu la erori de instalare ºi operare. Aºadar, orice eroare apãrutã va fi consideratã ca provenind din partea Dvs. ºi trebuie sã v-o asumaþi în totalitate.

    Vã sfãtuim sã activaþi aplicaþiile C:\Scuze.exe. Evitaþi utilizarea tastelor ESC ºi DEL care necesitã ulterior C:\Scuze.exe cu opþiunea </flori>.

    Pentru o mai bunã utilizare, vã sfãtuim sã cumpãraþi ºi service pack-ul Bijuterii 3.0, Vacanþe 5.1.

    Pentru activarea unur anumite aplicaþii ºi module sunt neaparat necesare opþiunile /Da_draga_mea 2.7 ºi /Ai_dreptate_iubire 4.5.

    Nu instalaþi sub nici o formã Secretara_blonda_în_fusta_mini 2.0, O_prietena 3.1, etc. Aceste programe sunt incompatibile cu Nevasta 1.0, pot crea probleme majore în funcþionare ºi pot chiar distruge sistemul. Reinstalarea este în general imposibilã.

    Funcþia C:\Sex_oral_sambata_dimineata.exe se va activa dacã este apelatã cu parametrul /Colier_cu_diamante.

    Pentru mai multe detalii cunsultaþi forumurile ºi listele de discuþii având ca temã acest subiect sau încercaþi sã obþineþi sfaturi de la alþi utilizatori mai vechi.

    Success,
    Support Team
  • thesaint
    Incepator
    • 09.iul.2006
    • 23

    #2
    FFF interesant relply-ul Support Team-ului din pacate prea tarziu...am instalat si nevasta 1.0 si bebelus 1.0 l-am comandat deja (ajunge in 6-7zile).
    CUm sunt un utilizator incepator momentan OS nevasta 1.0 e tot ce imi trebuie, sa speram ca nu voi avea nevoie de pluginul Amanta 1.0.
    Apropo virusul soacra 1.0 inca nu a trecut de Antivirusul Nuavemdecatocheie 2.0 si de antispyware-ul suntemplecatilamunte 1.0 (sa speram ca nu vor aparea mutatii ).
    S-a descoperit un virus nou care ataca SO Nevasta 1.0 si anume Amant 6.0 , asteptam update-uri la antivirusul Fraier 7.0.

    PS sper ca reply-ul (aberatiile mele) sa va descreteasca fruntile ! Mesajul original e beton.

    Comentariu

    • Mina
      Living Legend
      • 24.iun.2006
      • 1106

      #3
      Aceasta este o intamplare adevarata petrecuta la Word Perfect Help Line.

      Angajatul companiei care a participat la discutia de mai jos a fost concediat. Ulterior, el a dat in judecata compania pentru "concediere fara motiv". Ceea ce urmeaza este un pasaj din discutia care a dus la concediere.
      "Word Perfect Technical Desk, va pot ajuta cu ceva?"
      "Da, am o problema cu Word Perfect"
      "Ce problema?"
      "Pai, scriam si dintr-o data toate cuvintele au disparut."
      "Au disparut?"
      "Da, au disparut."
      "Hmm. Si ce afiseaza ecranul tau acum?"
      "Nimic."
      "Nimic?"
      "E negru; si nu accepta nimic din ceea ce scriu."
      "Esti inca in Word Perfect, sau ai iesit?"
      "De unde vrei sa-mi dau seama?"
      "Vezi un prompter C: pe ecran?"
      "Ce-i ala un prompter C"
      "Nu conteaza. Poti misca cursorul pe ecran?"
      "Nu e nici un cursor; Ti-am spus ca nu accepta nimic din ceea ce tiparesc!"
      "Monitorul tau are un indicator de functionare?"
      "Ce e ala un monitor?"
      "Este chestia aia cu ecran si care arata ca un TV. Are o luminita care sa-ti arate daca e deschis sau nu?"
      "Nu stiu."
      "Atunci uita-te in spatele monitorului si vezi unde duce cablul electric. Poti sa vezi asta?"
      "Da, cred ca da."
      "Minunat. Urmeaza cablul electric, si spune-mi daca este bagat in priza."
      "...Da, este."
      "Cand te-ai uitat in spatele monitorului, ai observat ca sunt doua cabluri si nu doar unul bagat in monitor?"
      "Nu."
      "Ei bine, sunt doua. Mai uita-te o data si gaseste si celalt cablu."
      "Ok, l-am gasit."
      "Urmareste-l si spune-mi daca este bagat bine in spatele computerului tau."
      "Nu pot sa fac asta."
      "Huh. Dar macar poti vedea daca este?"
      "Nu."
      "Nici daca iti pui genunchiul pe ceva sau te intinzi pe ceva?"
      "O, nu e din cauza ca nu am unghiul bun, ci din cauza ca e intuneric."
      "Intuneric?!"
      "Da, lumina din birou este stinsa, singura lumina care vine este de afara."
      "Pai, aprinde lumina in birou."
      "Nu pot."
      "Nu? De ce?"
      "Pentru ca e o pana de curent."
      "Aaa...o pana de curent? Aha, ok. Cred ca am rezolvat problema. Mai ai cutiile si manualele si chestiile de impachetare cu care a venit computerul tau?"
      "Da, le tin in dulap."
      "Bine. Du-te si adu-le, si baga sistemul in cutii exact asa cum l-ai primit. Si apoi du-l inapoi de la magazinul de la care l-ai luat."
      "Adevarat? Este chiar atat de grav?"
      "Da, ma tem ca da."
      "Atunci asta e, il duc inapoi. Si ce sa le spun?"
      "Spune-le ca esti prea prost ca sa ai un computer."

      Comentariu

      • LucianDr.
        Membru Marcant
        • 06.feb.2006
        • 925

        #4
        Aha. Faina intamplare mai erou cateva. Acum sa va zic eu una mai reala din Timisoara.
        Un prieten de-al meu angajat la un service de computere primeste un telefon de la o clienta.
        -Buna ziua
        -Buna ziua
        - Calculatorul pe care l-am cumparat de la d-stra s-a stricat
        - Da, ce are? Ce probleme are.
        - Pai s-a rupt suportul de cafea
        -Suportul de cafea(???se gandea prietenul meu poate ceva in genul pus de la masina)
        Si oricum nu prea avea de lucru se deplaseaza pana la respectiva doamna. Cand ajunge ramane masca. Femeia respectiva folosea CD-ROM-ul pe post de suport al unui ibric de cafea si ii placea ca se deschidea si inchidea. S-a rupt suportul de Cd-uri.
        - E doamna draga se pare ca l-ati rupt si v-a trebui sa il platiti
        - Pai cum nu e in garantie ?
        Dupa multe lamuriri in ceea ce priveste garantia doamna intreaba:
        -Si cam ma costa un nou suport de cafea ca tere imi place?
        - 100 de marci...
        - 100 de marci suportul de cafea?
        - Nu doamna 100 de marci suport pt Cd-uri
        - O atunci nu-mi mai trebuie ca nu am Cd-uri.........

        Intamplarea a fost in 1999.
        I'm working for a better live!

        Comentariu

        • aiurel
          Membru
          • 05.ian.2005
          • 168

          #5
          Un tip vine acasa si-si gaseste sotia dezbracata pe hol facand spagatul .
          -Ce faci aici draga, intreaba sotul ?
          -Uite dragul meu ! Am facut yoga aici pe hol si nu mai pot sa ma ridic ca mi s-a lipit pasarica ca o ventuza de gresie.
          Incearca tipul sa o ridice ,nu reuseste ! Cheama si vecinul sa-l ajute ,nimic .
          -Nu ai un ciocan sa spargem gresia din jurul pasaricii,intreaba vecinul ?
          - Esti nebun ,zice sotul! O placa costa 150 de euro ! Mai bine ma duc sa chem salvarea !
          Pleaca tipul si cand vine ,vede ca vecinul se juca cu tzatele nevestii.
          -Tu ce dreaq faci acolo ma ?
          -Pai m-am gandit sa o excit sa se umezeasca ,ca asa poate putem sa o impingem in bucatarie ca acolo ai gresie ieftina !....

          Comentariu

          • TDJ
            Living Legend
            • 10.apr.2006
            • 2348

            #6
            Hai sa trecem repede la altceva...
            Ce ziceti dspre tetris japonez?

            Comentariu

            • aiurel
              Membru
              • 05.ian.2005
              • 168

              #7
              Super tare.

              Comentariu

              • leon
                Membru Marcant
                • 19.sep.2006
                • 905

                #8
                Inca o data Interzis minorilor si incepatorilor:

                Comentariu

                • RaduCA
                  Living Legend
                  • 09.oct.2005
                  • 6360

                  #9
                  @ leon:
                  Sa vezi si sa nu crezi!
                  De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                  În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                  Comentariu

                  • aiurel
                    Membru
                    • 05.ian.2005
                    • 168

                    #10
                    Stie omu`.

                    Comentariu

                    • Maestrul Max
                      Living Legend
                      • 28.iul.2006
                      • 6920

                      #11
                      Mai cunosc eu pe cineva care reusea sa traga cu mingea in bara de la linia de 16 m in mod repetat. Probagil filmuletul e marca aceluiasi regizor.
                      Cu stima.

                      Comentariu

                      • LucianDr.
                        Membru Marcant
                        • 06.feb.2006
                        • 925

                        #12
                        Sa nu uitam de faza cu bara ca a fost reclama la "Nike", asa ca e imposibil. Iata ce am facut azi din la servici: http://lustich.de/videos/amateurfilm...-86-computern/
                        I'm working for a better live!

                        Comentariu

                        • cik
                          Membru
                          • 13.iun.2006
                          • 181

                          #13
                          Postat în original de LucianDr.
                          Sa nu uitam de faza cu bara ca a fost reclama la "Nike", asa ca e imposibil. Iata ce am facut azi din la servici: http://lustich.de/videos/amateurfilm...-86-computern/
                          Astea erau pt. casare,nu?

                          Numai bine!

                          Comentariu

                          Procesare...