pretul unei instalati elecrice

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mihaiela1977
    Incepator
    • 28.ian.2007
    • 84

    pretul unei instalati elecrice

    am si eu o intrebare in legatura cu pretul unei instalati electrice ?cat ar costa o instalatie elecrica la un magazin cu doua camere in fiecare camera fiind circuit separat la prize si iluminat. sa montat in prima camera 5 prize si trei neoane. in a doua camera 5 prize si un neon.fiecare camera avand sigurante separate atat pt lumina cat si pt prizesa folosit in jur de 300 m fir
  • dmugurel
    Membru marcant
    • 14.feb.2006
    • 306

    #2
    Sunt diferite variabile de care depinde pretul unei instalatii. In primul rand este dat de cerere si oferta, cat de usor gaseti un electrician, cat de ocupat este, cat de urgenta a fost lucrarea, din ce material sunt pereti, daca a fost executata sub tencuiala sau prin pereti de gips carton, ce materiale a folosit (tub rigid, tub flexibil, cleme de legatura sau lipituri in doze, conductor rigid sau flexibil, calitatea aparatajului) etc.
    Mesajul contine pareri personale, fara pretentii de adevaruri universale.

    Comentariu

    • cristipescaru
      Membru
      • 25.ian.2007
      • 108

      #3
      eu spun ca manopera ar fi undeva in jur de 300 ron

      Comentariu

      • pavel.gabriel
        Membru
        • 25.iul.2006
        • 158

        #4
        300 ron???

        La prima citire,fara sa stiu conditiile concrete,pot sa-ti spun ca 300 ron reprezinta mai mult decit jumatate din manopera(sunt 16 locuri). Dupa ce normativ ai socotit?
        eu va luminez...imprejurul

        Comentariu

        Procesare...