o solutie pentru egrasie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • didica
    Incepator
    • 05.mar.2007
    • 2

    o solutie pentru egrasie

    Vã salut
    Am o mare problemã. O parte din pereþii exteriori cât ºi o parte din pereþii interiori ai casei pãrinteºti, situatã într-o comunã de lângã Focºani, sunt în permanenþã umezi în toate anotimpurile. Menþionez cã locuinþa este construitã din diferite materialeca: cãrãmidã arsã, cãrãmidã crudã, paiantã, bolþari, bârne de lemn.Încãlzirea nu se realizeazã în toatã casa , deºi existã instalatã o centralã pe combustibil solid. Casa în bunã parte a fost realizatã în anii '50 cu materialele ºi tehnologia de atunci. Vã rog sã-mi daþi o soluþie de rezolvare. Ce materiale trebuie sã folosesc? De unde sã încep investigaþia?
  • mutilaila
    Membru marcant
    • 11.oct.2006
    • 911

    #2
    ce suprafata are casa si cate etaje?niste poze cu respectiva se poate?

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15141

      #3
      HIDROIZOLATIA LOCUINTEI - exista?- este deteriorata? - aceste este punctul de plecare.

      Comentariu

      • didica
        Incepator
        • 05.mar.2007
        • 2

        #4
        Nu are etaj ºi are aproximativ 250-300mp . Nu am la ddispoziþie nici o poza a casei.Cred ca nu exista didroizolatie în sensul actual al termenului

        Comentariu

        • mutilaila
          Membru marcant
          • 11.oct.2006
          • 911

          #5
          nu credeti sau sunteti sigur ca nu exista?
          in cazul in care nu exista sunt citeva soluti
          dar sunt cam costisitoare si se pot executa numai de persoane in masura,cu parere de rau!

          Comentariu

          • rs
            Incepator
            • 27.ian.2007
            • 51

            #6
            Cred ca aveti probleme de capilaritate, datorite lipsei unei bariere apa se infiltreaza din sol prin fundatie in pereti. Cam greu sa faceti ceva de calitate. Va va costa foarte scump. Problema e recenta sau din totdeauna? Ce geamuri aveti?

            Comentariu

            Procesare...