Concursul Misiunea Casa TV

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • beny_blanco
    Membru
    • 14.aug.2006
    • 102

    #31
    Postat în original de popcri
    La www.misiuneacasa.ro exista chiar pe prima pagina o reclama foarte mare pentru concurs pe un fundal albastru. Pe asta scrie click aici! si alte lucruri.

    Imi pare rau dar link direct nu pot pune pentru ca la cat de mare este reclama la concurs si nu ati vazut ca exista acolo apare senzatia ca un ferastrau circular poate fi foarte periculos. Daca nu vedeti degetele sau alte parti sau lucruri?
    Mdah...de la o varsta ...nu prea mai esti atent la toate....unii scriu unde nu trebuie (asa ca mine ) altii se cred superiori...atotputernici...doar ca au vazut o "reclama"...ne scuzati ca nu am vazut reclama si ca v-ati uzat retina si mouse-ul citind raspunsurile noastre...

    Comentariu

    • emihaltan
      Incepator
      • 11.mar.2007
      • 2

      #32
      Re: Concursul Misiunea Casa TV

      Raspuns:Henkel Romania
      pentru concurs din 11.03.2007

      Comentariu

      • Trofin
        Incepator
        • 11.mar.2007
        • 1

        #33
        Firma care produce adezivii Ceresit este HENKEL BAUTECHNIK.

        Comentariu

        • popcri
          Incepator
          • 26.aug.2006
          • 5

          #34
          Postat în original de beny_blanco
          Mdah...de la o varsta ...nu prea mai esti atent la toate....unii scriu unde nu trebuie (asa ca mine ) altii se cred superiori...atotputernici...doar ca au vazut o "reclama"...ne scuzati ca nu am vazut reclama si ca v-ati uzat retina si mouse-ul citind raspunsurile noastre...
          Superiori? Eu unul nu cred ca cineva este superior altcuiva pentru ca este mai atent sau are spirit de observatie. Daca dumneavoastra credeti ca cineva va este superior doar pentru ca este mai atent este punctul dumneavoastra de vedere si trebuie respectat.

          Atotputernici? Este posibil sa intelegem lucruri diferite prin Atotputernic. Eu folosesc acest cuvant doar cu sensul de Dumnezeu. Este doar un un mod de gandire personal si sper sa nu o considerati o jignire din punct de vedere al convingerilor dumneavoastra religioase. Daca considerati ca pot exista oameni atotputernici este punctul dumneavoastra de vedere.

          Cat despre cineva care crede ca "altii se cred superiori...atotputernici...doar ca au vazut o "reclama"" nu pot sa scriu aici ce cred. Nu cred ca are sens sa scriu aici aceste pareri.

          Ati scris "reclama" intre ghilimele. Inteleg ca ar fi fost mai indicat cuvantul banner. Prin reclama eu inteleg ceva de genul activitate comerciala prin care se urmareste castigarea interesului public asupra anumitor marfuri, produse etc. Am cautat banner si am gasit "Display poster designed to look like a flag, with an imprinted advertising message. It is usually draped over a cord or wire and flown overhead. A banner is used generally as a customer awareness tool in high-traffic areas in retail stores, such as supermarkets or discount variety stores, where it will have good visibility." sau "A graphic image used on Web sites to advertise a product or service." Imi cer scuze daca "reclama " suna putin ciudat, poate era mai indicat sa spun banner. Din punctul meu de vedere astfel de actiuni au ca scop principal reclama si de aceea am zis reclama si nu banner. Este doar o parere a mea. Daca considerati ca scopul principal nu este reclama este punctul dumneavoastra de vedere.

          "ne scuzati ca nu am vazut reclama si ca v-ati uzat retina si mouse-ul citind raspunsurile noastre..." Nu trebuie sa va cereti scuze. Se poate intampla. Nu va faceti probleme pentru retina si mouse. De retina trebuie sa avem grija fiecare iar mouse-ul poate fi inlocuit. Nu trebuie sa va faceti probleme. Nu sunteti nici primul(exista mesaje inainte) nici ultimul(exista mesaje dupa). Si sunt destule mesaje.

          Mult succes la concurs.

          Comentariu

          • Mina
            Living Legend
            • 24.iun.2006
            • 1108

            #35

            Comentariu

            • Mina
              Living Legend
              • 24.iun.2006
              • 1108

              #36
              Scuze, mi-am dat seama ca simplul meu post va putea deranja pe unii, eu doar consideram ca mesajul d-lui popcri este cel mai spiritual din seara aceasta!

              Comentariu

              • beny_blanco
                Membru
                • 14.aug.2006
                • 102

                #37
                pai se vede ca sunteti o persoana inteligenta, dar pacat pacat ca sunteti dezavantajat de caracterul intrigant...ar trebui sa se faca un topic numai cu certuri unde puteti "vana" in voie post-uri...si o sa va onoram si cu prezenta noastra ...noi astia care nu vedem degetele sau alte parti ale corpului ( presupun ca v-ati gandit la alea care nu se pot folosi in cele 4 mari posturi de peste an )

                Comentariu

                • cezar76
                  Incepator
                  • 30.dec.2005
                  • 96

                  #38
                  henkel !

                  Comentariu

                  • beny_blanco
                    Membru
                    • 14.aug.2006
                    • 102

                    #39
                    vezi ? asta am spus si noi ... si au sarit toti in cap...

                    Comentariu

                    • popcri
                      Incepator
                      • 26.aug.2006
                      • 5

                      #40
                      Postat în original de beny_blanco
                      pai se vede ca sunteti o persoana inteligenta, dar pacat pacat ca sunteti dezavantajat de caracterul intrigant...
                      Imi pare rau dar eu din mai multe motive nu pot face referiri la caracterul dumneavoastra.

                      Postat în original de beny_blanco
                      ar trebui sa se faca un topic numai cu certuri unde puteti "vana" in voie post-uri...si o sa va onoram si cu prezenta noastra
                      Va asigur ca nu este nevoie. Nu practic vanatoarea. Multumesc oricum pentru onorarea cu prezenta de aici.

                      Postat în original de beny_blanco
                      ...noi astia care nu vedem degetele sau alte parti ale corpului ( presupun ca v-ati gandit la alea care nu se pot folosi in cele 4 mari posturi de peste an )
                      Imi cer scuze pentru exprimare. Va rog totusi sa remarcati ca am scris "poate ...." si "Daca...?". Era o presupunere. Nu am avut de unde sa stiu ca nu le vedeti. Ce este in paranteza cred ca nu inteleg foarte bine ce vrea sa insemne si mai bine nu comentez. Daca voi intelege ulterior voi edita mesajul cu o completare. Ca o paranteza ma gandesc ca astazi am mai facut o greseala: am spus cuiva ca un cablu nu este bine sa treaca printr-un anumit loc. Am zis "Daca nu il vede cineva si se impiedica de el?". Cine stie ce a inteles acea persoana.

                      Din punctul meu de vedere cred ca am inteles in mare parte despre ce este vorba. Am incercat sa fiu cat se poate de explicit pentru ca acest lucru sa fie valabil si invers.

                      Imi cer scuze tuturor petru devierea de la subiect.

                      beny_blanco, cum am spus si mai sus va doresc mult succes la concurs. La fel si tuturor celorlalti.

                      Comentariu

                      • Admin.MC
                        Membru Marcant
                        • 05.dec.2005
                        • 973

                        #41
                        Castigatorul celei de-a doua etape a concursului Misiunea Casa TV este domnul ANDREI Mircea Ionut, domiciliat in Bucuresti. Premiul consta intr-un ferastrau circular ORCA DUAL LASER model 5866.

                        Raspunsul corect la intrebarea acestei etape - Cum se numeste compania producatoare a adezivilor Ceresit? - a fost "Henkel".

                        Urmariti emisiunea Misiunea Casa de duminica, 18.03.2007, pentru a putea raspunde corect la intrebarea urmatoarei etape a concursului.

                        Mult succes!
                        Fișiere Atașate

                        Comentariu

                        • gilly14
                          Incepator
                          • 15.mar.2007
                          • 4

                          #42
                          Raspuns

                          Raspuns: Firma care produce adezivii Ceresit este Henkel Bautechnik.

                          Comentariu

                          • VYS
                            Living Legend
                            • 19.aug.2005
                            • 13007

                            #43
                            Asa.. asa..
                            VYS Blog DIY

                            Comentariu

                            • Seni
                              Living Legend
                              • 05.mar.2006
                              • 3526

                              #44
                              interesant!!

                              Comentariu

                              • Maestrul Max
                                Living Legend
                                • 28.iul.2006
                                • 6886

                                #45
                                Browserul meu nu-mi permite sa vad imagini tip flash, nu se poate sa puneti un link scris pe site pentru concurs ?
                                Cu stima.

                                Comentariu

                                Procesare...