Tavane casetate cu structura de metal

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • echinox
    Incepator
    • 11.mar.2007
    • 2

    Tavane casetate cu structura de metal

    Tavanele casetate cu structura de metal, se folosesc si la locuinte, sau numai la birouri, sali, etc ?
    Parerea mea este ca sunt mai practice, mai usor de montat...
  • Moldovan Vasile Dan
    Membru Marcant
    • 15.nov.2006
    • 420

    #2
    Tavane casetate cu structura de metal

    se pot folosi dar iti "mananca" din inaltime si da un aspect mai oficial.
    Aproppo! in loc de casetele originale care sunt scumpe eu am vopsit cu semilavabil placa mare de gipscarton de 9,5 dupa care am taiat casetele(59x59) si mi-a iesit la jumate de pret.

    Comentariu

    • energising
      Membru
      • 25.feb.2007
      • 137

      #3
      Tavanele casetate sunt folosite in general in locuri unde ai nevoie de o mobilitate crescuta,pentru a putea interveni rapid in cazul defectiunilor si de ce nu,a suplimentarii instalatiilor existente(electrice,ac,cablaje video,spinklere,etc..).Din aceasta cauza aceste tavane se folosesc cu preponderenta in sedii de firma,restaurante,hoteluri,etc...

      Va atasez un tavan casetat executat intr-un apartament,initial pentru un sediu de firma,ulterior devenit living..))S-a pierdut 10 cm din inaltimea camerei.
      Optiunea de a monta sau nu tavan casetat in locuinta,va apartine.

      Comentariu

      • echinox
        Incepator
        • 11.mar.2007
        • 2

        #4
        asa e, optiunea imi apartine, dar am vrut o parere, nu am prea vazut apartamente cu tavan casetat, numai birouri, restaurante, etc. Se pierde din inaltime, dar si la rigips se pierde, nu chiar atat ...
        Eu am un tavan destul de "nedrept", adica stramb, facut in perioada comunista binenteles, si decat sa trec la indreptat tavanul, ceea ce mi se pare destul de dificil, ma gandeam la un tavan casetat...

        Comentariu

        Procesare...