mobilier bucatarie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Roxana_D
    Incepator
    • 31.aug.2006
    • 75

    mobilier bucatarie

    In bucatarie, pe peretele pe care va fi asezata mobila va fi pusa faianta, placile fiind cele din poza. Ceilalti pereti vor fi in culoarea de la faianta deschisa (crem galbui). Gresia este cea din poza (cea mai de jos). Bucataria are 8.6mp (2.4*3.6). Lungimea mobilei va fi 3.20m. Ce culoarea/culori credeti ca s-ar potrivi? Mi-as dori sa am si cateva corpuri cu geam sablat. Imi puteti da cateva idei, avand in vedere ca plita si cuptorul vor fi langa fereastra iar chiuveta in capatul opus al mobilei. Multumesc mult!
  • Roxana_D
    Incepator
    • 31.aug.2006
    • 75

    #2
    Am uitat sa atasez poza cu faianta si gresia...
    Multumesc inca o data!
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • ernest
      Incepator
      • 14.mar.2007
      • 9

      #3
      poti incerca o nuanta de par salbatec in combinatie cu arin.

      Comentariu

      • Mina
        Living Legend
        • 24.iun.2006
        • 1106

        #4
        Eu as merge pe fag chocolate sau stejar milano (foarte inchis gen venghe) combinat cu crem.
        Fișiere Atașate

        Comentariu

        • tomac
          Incepator
          • 14.mar.2007
          • 7

          #5
          Cred ca o combinatie de 2 nuante ar incarca prea mult spatiul (8.6 mp) . As opta pentru o nuanta deschisa (par,fag,etc) usor contrastanta cu faianta eventual cu canturi de nuanta apropiata gresiei .

          Comentariu

          • dolce
            Incepator
            • 10.ian.2007
            • 70

            #6
            buna
            parerea mea e ca ar trebui respectat in continuare contrastul,la fel ca si in cazul gresiei si al faiantzei,astfel incat sa se puna si la mobila 2 culori,eu as merge pe wenge si crem galbui,iar ptr ca este o bucatarie mica as alege culoarea predominanta cea deskisa adica crem galbui...
            cand ai impresia ca timpul trece prea repede inseamna ca nu te-ai folosit de el la maxim

            Comentariu

            • didi
              Membru
              • 17.ian.2007
              • 114

              #7
              Buna tuturor!
              Ideea doamnei mina este foarte buna. Pot sa va spun ca eu am in bucatarie aceleasi nuante la gresie si faianta, dar si la mobila si sunt foarte incantata. Acum... depinde de preferintele fiecaruia.
              Confidence is the feeling that you have, before you understand the situation.
              In tara in care prostia este iertata, nici inteligenta nu trebuie pedepsita.

              Comentariu

              • Roxana_D
                Incepator
                • 31.aug.2006
                • 75

                #8
                Multumesc tuturor pentru sugestii! Si eu ma gandisem tot la ceva de genul asta, dar as fi vrut o mobila care sa fie pusa in evidenta.

                As fi tare curioasa sa vad niste poze cu bucataria de care vorbeati... Se poate?

                Multumesc mult tuturor!

                Comentariu

                • liola56
                  Incepator
                  • 04.mar.2007
                  • 3

                  #9
                  blatul de la mobila de bucatarie

                  o intrebare
                  nu am scos la timp pelicula ce proteja blatul de bucatarie si acum e urata divizata in mii de bucatele, unele s-au dezlipit , altele nu se mai pot dezlipi...
                  ce sa fac, cum sa curat blatul , cu ce?

                  Comentariu

                  Procesare...