izolatie pt bar

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • angheluta
    Incepator
    • 18.apr.2007
    • 1

    izolatie pt bar

    detin un bar si vreau sa il izolez fonic.am probleme cu vecinii din cauza muzicii.dand muzica mai tare deranjez.este o solutie izolarea cu burete de studio.cam cat ar costa la o suprafata de 400 metri patrati.stiti o varianta mai ieftina si tot la fel de eficienta...
  • adrian 11
    Incepator
    • 14.iun.2007
    • 10

    #2
    Exista o sansa!

    acum vreo 2 saptamani la una din casele invecinate a venit o firma si a facut o izolatie cu spuma poliuretanica la pereti si pod.am stat sa vad din curiozitate despre ce este vorba.atunci am aflat ca fac si fonoizolatii la restaurante,baruri,discoteci.daca vrei ma interesez la vecin sa aflu ce firma este!

    Comentariu

    • Gemini
      Moderator
      • 06.iun.2006
      • 15137

      #3
      Re: izolatie pt bar

      Postat în original de angheluta
      detin un bar si vreau sa il izolez fonic.am probleme cu vecinii din cauza muzicii.dand muzica mai tare deranjez.este o solutie izolarea cu burete de studio.cam cat ar costa la o suprafata de 400 metri patrati.stiti o varianta mai ieftina si tot la fel de eficienta...
      Contactati o firma specializata care va evalua situatia de la fata locului. Se va intocmi un studiu de acustica si se va alege o solutie adecvata locatiei dvs.

      Costurile nu cred ca sunt mici, problemele de izolare fonica vor deveni din ce in ce mai importante odata cu alinierea la standardele europene.

      Comentariu

      Procesare...