Sondaj politic

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    #31
    Uite Viorel de aici trebuie sa se inceapa :
    Fișiere Atașate
    Cu stima.

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #32
      Vai MAX.. ce piraterie am putut vedea!

      Schimbarea astora nu rezolva problema.. vin urmatorii...322 sau 300
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • didi
        Membru
        • 17.ian.2007
        • 114

        #33
        Ce-i 50 de ani despre care vorbea "stimabilul" Brucan prin anii '90 se referau oare si la perioada de "siliconare" a buzunarelor celor ..... 322 ....???
        Confidence is the feeling that you have, before you understand the situation.
        In tara in care prostia este iertata, nici inteligenta nu trebuie pedepsita.

        Comentariu

        • ariesan
          Incepator
          • 19.mar.2007
          • 28

          #34
          O intrebare pentru toti cei proBase: Credeti ca BASE nu fura sau n-a furat, credeti ca este mai sincer ca cei 322 ( aviz celor 5 minute), credeti ca-l intereseaza intr-adevar soarta noastra? Cu toata stima domnilor si doamnelor proBase cred ca nu este cu nimic mai bun ca ceilalti politicieni doar ca tipa mai tare si vede paiul din ochii celor din jur. Cred cu tarie ca generatia nascuta dupa 1989 v-a schimba ceva in tara asta si daca tot am ramas aici sper sa ajung sa vad oameni noi la varful politicii, unii cu bun simt si care sa merite emblema de "conducatori" .

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 12977

            #35
            Depinde cum definim cuvantul "furat"!
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • rainer
              Incepator
              • 01.mai.2007
              • 2

              #36
              Pro sau anti Base

              L-am sustinut pe Basescu pentru desecretizarea dosarelor securitatii, pentru condamnarea comunismului, am fost impotriva suspendarii presedintelui, dar... si metodele lui in politica interna mi se par mafiote.Biletelul lui Tariceanu de ce a fost pastrat la DOSAR pana la momentul potrivit... de ce nu a fost dezvaluit imediat ce a aparut? Basescu a criticat invatamantul, masurile guvernului cu privire la inundatii, la gripa aviara domenii conduse in guvern de ministri PD si actuali PLD (Hardau, Blaga, Flutur etc..). pe de alta parte singur nu rastorni oligarhii! Iti trebuie forta (el este singur datorita actiunilor sale) si cine il urmeaza.. doua partidulete PD si PLD fara prea mare personalitate politica! Despre condusul masinii dupa consumul de alcool nici nu mai amintesc, acesta este omul Basescu care nu e cu nimic mai bun decat cei fara prea multa educatie si morala! trebuie sa ai diplomatie si abilitate sa construiesti nu numai sa afirmi dezideratele! Si atunci cand se va aplica votul uninominal pe langa cantareti, fotbalisti pe cine vor vota? ... pana la referendum ...deocamdata am decis ca trebuie sa ma prezint!
              Rainer

              Comentariu

              • danhome_52
                Membru Marcant
                • 26.dec.2005
                • 751

                #37
                Salut!
                Intrebarea ta are un raspuns clar si scurt : NU!
                Dar nu asta e motivul pentru care Base trebuie sa se intoarca la Cotroceni.
                Chiar si in lumea hotilor sunt reguli,chiar si hotii au respect pentru ceva!
                Priveste cu ani in urma si o sa vezi cam ce atitudine au avut cei reprezentati de 322!O sfidare a inteligentei la nivel national,o manipulare a opiniei cu cele mai murdare discursuri.Vezi diferenta de exprimare din campaniile electorale si cele de dupa ocuparea functiilor.
                Nu crezi ca expresii de genul "Ciocul mic,ca acum noi suntem la putere" se adreseaza de fapt turmei de tampiti care odata la 4 ani e impinsa cu mici si bere in cabinele de vot?
                In ce masura crezi ca te reprezinta numele din listele votate la gramada?
                Ce poate sa faca pentru tine un handicapat care doarme in sala sau se scobeste in nas?
                Nu e destul de evident faptul ca Base a apasat "butonul rosu" interzis?
                Crezi ca Geoana a urcat unde e fara voia lui Iliescu?
                Crezi ca Nastase a acceptat usor rolul de "pion de sacrificiu"?
                Crezi ca Tariceanu a trecut peste umilinta de a fi folosit de Patriciu si de a fi refuzat de Basescu?
                Crezi ca Voiculescu e foarte fericit ca dupa atatia ani in care credea ca si-a sters toate urmele se trezeste cu dosarul pe piept?
                Crezi ca UDMR poate rata sansa de a intra si intr-o viitoare echipa de guvernare daca pana acum le-a prins pe toate?
                Crezi?
                Sunt mai mult decat evidente interesele care nu au nimic in comun cu noi,prostimea.
                Cata decadenta,prostie,meschinarie si nesimtire crezi ca se ascunde in spatele asa-zisului joc politic?
                Basescu nu are decat sa raspunda in fata instantei pentru ce a facut.
                Nu stiu in ce conditii putea sa-si dea demisia,daca Parlamentul a putut sa modifice chiar legea referedumului,crezand ca omul simplu e prea prost sa-si dea seama ce trebuie sa raspunda,iar sansele lui Base nu sunt destul de mici.
                Nu e destul de clara intentia de "debarcare" a marinarului cu orice pret?
                Am mai spus,nu am o stima deosebita pentru Basescu,dar felul in care se incearca a fi oprit ma face sa-i dau o sansa,macar pentru a continua ce a inceput.
                Sunt sigur ca Romania nu va fi prima tara din lume care sa castige razboiul cu mafia,dar,sincer,nu mi-as dori pentru copilul meu sa traiasca intr-o societate cu procurori si judecatori executati inaintea proceselor.
                PRO!

                Comentariu

                • O.Vasile
                  Incepator
                  • 01.mai.2007
                  • 23

                  #38
                  Partea cea mai urata este ca nu are contracandit pe masura. Asa ca ne invartim tot in jurul cozii...
                  Daca tot faci un lucru, atunci fa-l bine!

                  Comentariu

                  • Dobreman
                    Incepator
                    • 27.apr.2007
                    • 27

                    #39
                    Postat în original de O.Vasile
                    Partea cea mai urata este ca nu are contracandit pe masura. Asa ca ne invartim tot in jurul cozii...
                    Cum nu? Becali, Stolo Nemuritorul sau chiar Dana-Sifon, doar se afla toti trei in topul increderii populatiei.

                    Comentariu

                    • Seni
                      Living Legend
                      • 05.mar.2006
                      • 3481

                      #40
                      cata dreptate are dan..... multa, este in asentimentul multora dintre noi, pe care EI (mafiotii) ne considera .... prostimea....
                      intradevar base nu are contracandidat, nu are pentru ca nici unul nu a mai avut curajul sa sifoneze mafia....
                      acum chiar ca mafia este foarte aproape de victorie, sper sa nu se intample asta...
                      aici vad ca base conduce degajat in sondaj......, este oare semnificativ???

                      Comentariu

                      • didi
                        Membru
                        • 17.ian.2007
                        • 114

                        #41
                        Eu nu cred ca Basescu este cel mai bun, dar in acest moment nu vad alta varianta. Cum se face ca acum ies toti in fata cu tot felul de promisiuni (pe care le-au facut si inainte de alegeri) si isi amintesc de "prostime" numai in aceste situatii. De la 1989 si pana azi cate din ideile geniale din campaniile electorale au capatat o forma concreta si au fost aplicate? Care este prima lege votata in fiecare an de "alesii neamului" ? Cea de marire a salariilor foarte mici pe care le au "saracii de ei" si de sporire a confortului la serviciu (nimic legat de viata mizera a pensionarilor, a somerilor, a copiilor orfani si lista poate continua). Sa nu mai vorbim de "taxa de prima inmatriculare auto" si "grija deosbita pentru poluare" a d-lui Tariceanu (neavand nici o legatura cu afacerea pe care o are).
                        Confidence is the feeling that you have, before you understand the situation.
                        In tara in care prostia este iertata, nici inteligenta nu trebuie pedepsita.

                        Comentariu

                        • Maestrul Max
                          Living Legend
                          • 28.iul.2006
                          • 6920

                          #42
                          Problema este mult mai grava, cel putin asa vad eu situatia. Prea a semanat "adunarea" de ieri a manifestatie de 1 Mai din zilele dinainte de revolutie. Tatucul Ilic se vede ca sufera de nostalgia acelor zile si impinge acolitii spre rosul (!culoare) comunist. Mai lipseste de pe emblema secera si ciocanul.
                          Cu stima.

                          Comentariu

                          • VYS
                            Living Legend
                            • 19.aug.2005
                            • 12977

                            #43
                            Mi-ar fi rusine sa stau ca milogul la coada pentru 4 mici si o bere.
                            Nu am nimic cu organizatorii dar in afara de circul asta ieftin altceva nu stiu sa faca?

                            Apropo.. faza cu autobuzele pline de oameni imi suna cunoscut... chiar stiu pe unul care a participat.. si e tanar doar.. dar merge impreuna cu gloata.. dupa seful de filiala...
                            VYS Blog DIY

                            Comentariu

                            • didi
                              Membru
                              • 17.ian.2007
                              • 114

                              #44
                              ... si apropo de generatia dupa 1989, nu pot spune ca am o parere prea buna, poate unii dintre ei vor reusi sa schimbe ceva in aceasta tara, dar priviti prin ce se caracterizeaza o mare parte din noua generatie : lipsa de cultura ( intrebati cate carti au citit, ce cunosc despre istoria propriei tari, etc.), lipsa de educatie (priviti si ascultati pe strada tinerele"doamnisoare" ce vocabular folosesc), alcool, droguri si manele. Aceasta inseamna libertatea pentru ei.
                              Confidence is the feeling that you have, before you understand the situation.
                              In tara in care prostia este iertata, nici inteligenta nu trebuie pedepsita.

                              Comentariu

                              • Maestrul Max
                                Living Legend
                                • 28.iul.2006
                                • 6920

                                #45
                                Intr-un cuvint tineretul de azi este foarte usor de "manevrat". Nu stie ce este salam cu soia, nautul sau statul la cozi pentru o bucatica de paine rationalizata. Nu stie cum este sa vezi 2 ore pe zi acelesi emisiuni la unicul canal TV, nu stie cum este sa traiesti fara apa calda, caldura, lumina.
                                Cu stima.

                                Comentariu

                                Procesare...