BOSCH GBH 2-26 vs MAKITA HR2450

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • dandutz
    Membru
    • 17.apr.2007
    • 192

    #16
    Este vorba de 2-26 DFR cea cu doua mandrine.Sunt de acord cu domnul dan_saila in privinta ofertelor "moka" iar in cazul acesta, ma intreb ce nu este in regula. Doar rotopercutoarea, am vazut-o in alte magazine si pe internet la peste 800RON, detectorul costa si el peste 300RON, iar impreuna 820RON
    Poate fi acelasi model de BOSCH albastru de calitati diferite?... fabricat in Turcia si de aceea mai ieftin?... Daca este asa, sunt complet derutat.
    Ideea mea era sa iau o rotopercutoare de 2-3Kg sa o folosesc pentru gauri in beton pana la 20mm (mai des 8mm) dar sa faca fata si la decopertatul faiantei sau gresiei cand este cazul. Care ar fi alegerea potrivita, firma (nu neaparat BOSCH sau Makita) si model, pentru asemenea lucrari, intru-n buget de 800-1000RON?
    Multumesc.

    Comentariu

    • TDJ
      Living Legend
      • 10.apr.2006
      • 2348

      #17
      Crede-ma ca GBH 2-26 DFR este una dintre cele mai bune alegeri, am impresia ca sunt facute in Polonia. Am avut de spart betonul si s-a comportat foarte bine.
      Daca nu ai pretentia sa umbli in ea pentru a o curata, merita aleasa. Inca un detaliu care merita luat in calcul este acela ca pentru gauri in tavan, este... obligatoriu sa folosesti un aspirator mic. Altfel iti va parea rau de tot praful aspirat de motor. Eu am cumparat un Ufesa portabil la 800W.
      Daca vreodata o vei demonta totusi pentru intretinere, noteaza pozitia platoului carbunilor. Acesta poate fi montat si rotit cu 180grd. si se incinge colectorul creand impresia de rotor ars.

      Comentariu

      Procesare...