materiale in cantitati mai mici

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • bogdan3k
    Incepator
    • 04.iul.2007
    • 10

    materiale in cantitati mai mici

    Cred ca s-au mai lovit si altii de problema asta: am diverse treburi marunte de rezolvat prin casa, am nevoie de 2-3 kg de material (gips, adeziv etc), dar materialul respectiv se gaseste numai in saci mari, de 20-30 KG. Ar fi absurd sa cumpar atata material numai pentru o treaba marunta. Stiu ca de obicei se apeleaza la materiale asemanatoare care se gasesc in cantitati mai mici. Intrebarea mea este: exista totusi in Bucuresti vreun loc de unde se pot cumpara materiale de constructie (chit, adeziv, mortar, gips etc) la kilogram? Un loc unde cineva sa aiba sacii desfacuti, sa iti puna intr-o punga cantitatea de care estimezi ca ai nevoie si sa ti-o dea?

    Daca eventualele raspunsuri se considera reclama si nu pot fi postate, v-as ruga sa imi dati un mesaj privat.

    Multumesc.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 12977

    #2
    Ar trebui sa existe, cel putin in Craiova sunt magazine de cartie care au materiale la vanzare, in acest mod.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • florin n
      Membru
      • 03.nov.2006
      • 281

      #3
      exact... aproape orice magazin de cartier desface sacii si da la kilogram, de fapt asta e si spiritul magazinului de cartier... cat mai en-detail posibil

      Comentariu

      • bogdan3k
        Incepator
        • 04.iul.2007
        • 10

        #4
        Eu stau in Militari, pe Iuliu Maniu. M-am uitat pe bulevard intre Armata Poporului/Lujerului si Pacii/Valea Cascadelor (cam o ora de mers pe jos) si exista doar un singur magazin cu materiale de constructie, care nu vinde insa decat la sac. Pe Valea Cascadelor sunt mai multi care vand materiale de constructie - am intrebat in vreo 3-4 locuri si nimeni nu vinde la kilogram; mi s-a spus ca doar daca am norocul sa aiba careva sacul spart pot cumpara asa. Poate or mai fi ceva magazine pe undeva prin Militari, dar nu prea pot sa o iau la intamplare printre blocuri, sperand sa dau de unul. Daca totusi stie cineva vreunul pe undeva prin Bucuresti, il rog sa imi spuna.

        Comentariu

        • florin n
          Membru
          • 03.nov.2006
          • 281

          #5
          incercati pe langa o piata, e imposibil sa nu gasiti

          Comentariu

          • lucianraducanu
            Membru
            • 27.iun.2006
            • 138

            #6
            Postat în original de bogdan3k
            Eu stau in Militari, pe Iuliu Maniu. M-am uitat pe bulevard intre Armata Poporului/Lujerului si Pacii/Valea Cascadelor (cam o ora de mers pe jos) si exista doar un singur magazin cu materiale de constructie, care nu vinde insa decat la sac. Pe Valea Cascadelor sunt mai multi care vand materiale de constructie - am intrebat in vreo 3-4 locuri si nimeni nu vinde la kilogram; mi s-a spus ca doar daca am norocul sa aiba careva sacul spart pot cumpara asa. Poate or mai fi ceva magazine pe undeva prin Militari, dar nu prea pot sa o iau la intamplare printre blocuri, sperand sa dau de unul. Daca totusi stie cineva vreunul pe undeva prin Bucuresti, il rog sa imi spuna.
            Incearca la intersectia dintre Uverturii cu Apusului. Sunt acolo 3 magazine de constructii (doua pe Apusului si unul pe Uverturii) si din cate imi amintesc desfaceau saci si vindeau la kilogram.

            Comentariu

            Procesare...