din greseli invata omul

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Dumitru popa
    Membru marcant
    • 28.aug.2006
    • 407

    #16
    Singurul sfat bun pe care vi-l pot da este urmatorul;ca sa vedeti nuanta va trebui sa vopsiti o mica portiune intr-o care nu se vede dupa montarea mobilierului dupa care o uscati cu feonul, aunci veti vedea culoarea adevarata.Eu am vopsit prima data tot cu amestecare manuala a pigmentului si va spun sincer ca a trebuit sa revopsesc deoarece a iesit camera in degrade.

    Comentariu

    • luanix
      Incepator
      • 30.iul.2007
      • 17

      #17
      Prinde vopseaua si daca are luciu, numai ca foloseti mai multa vopsea pe locurile unde are luciu...am avut o dara unde amorsa a facut un pic de luciu si nu l-am vazut din timp. A prins fara mari probleme numai ca am folosit un pic mai multa vospea. In rest acolo unde are luciu poti sa dai cu smirghel si se remediaza situaita. AI grija insa sa stergi peretele dupa smirgluire ca sa indepratezi orice urma de praf!

      Pot sa ii multumesc d-lui Max pentru sfaturi, zugraveala a mers foarte bine, pentru un incepator pot sa ma dau mare ca am facut treaba buna. Am sa pun si poze de indata ce apuc, ca sa nu ma dau mare degeaba. Nu uitati insa primul strat de vopsea sa il diluati bine, nu intotdeauna conform instructiunilor de pe cutii unde scrie maxim 10% apa. Merge si mai bine daca pui mai multa apa.

      In rest spor la lucru si weekend placut!
      Nobody can be contained in a phrase.

      Comentariu

      • Maestrul Max
        Living Legend
        • 28.iul.2006
        • 6920

        #18
        Merci.

        Uite o sursa de venit pentru un student : vopsitul cu vopsea lavabila pe la colegi.
        Cu stima.

        Comentariu

        Procesare...