Recomandare saltele

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • popescu_dora
    Incepator
    • 29.nov.2007
    • 3

    #31
    eu sunt din Bucuresti si am fost la sediul lor de vis-a -vis de Posta Vitan. Nu au magazin, ci doar un spatiu de prezentare a produselor, pt ca le aduc din Germania. med-care.ro astia sunt ei. Poti sa suni si la 031.402.91.87 si cineva de acolo o sa te lamureasca.

    daca mai ai intrebari, iti raspund cu placere.

    Dora

    Comentariu

    • Cherubino
      Living Legend
      • 10.iul.2006
      • 1687

      #32
      Nu ma pricep la saltele,dar sustin si eu ideea "NU PRESTIGE".O am de mai putin de 3 ani si deja e destul de denivelata.Chiar si la magazinul de unde am cumparat-o mi s-a spus ca nici nu mai comercializeaza aceasta marca din cauza multiplelor reclamatii.
      LARGO AL FACTOTUM

      Comentariu

      • popescu_dora
        Incepator
        • 29.nov.2007
        • 3

        #33

        Comentariu

        • zxm_patrick
          Membru Marcant
          • 27.iul.2006
          • 658

          #34
          nu luati "hofmeister"(Bascov), decat daca sunteti fachiri!
          "Am patit-o si pe asta" - Stan Patitu'

          Comentariu

          • Marina 2008

            #35
            Postat în original de florin muresan-grecu
            Nu ma pricep la saltele,dar sustin si eu ideea "NU PRESTIGE".O am de mai putin de 3 ani si deja e destul de denivelata.Chiar si la magazinul de unde am cumparat-o mi s-a spus ca nici nu mai comercializeaza aceasta marca din cauza multiplelor reclamatii.

            Eu vreau sa zic ca sunt in cautarea unei saltele BUNE.FOARTE BUNE.
            Nici tare,nici moale,asa cum ar trebui sa fie pentru o coloana dreapta.

            De prestige am auzit si eu....dar nu este calitatea pe care o caut.
            Tempur sunt mult prea moi pentru mine si costa o caruta de bani care,dupa parerea mea proprie nu merita.

            Eu vreau ceva antialergic si care sa-mi ofere un confort sporit cand dorm.Nu vreau latex(nu este igienic cauciucul,transpiri pe el cu toata ??aerisirea?? lor care e o gaselnita) nu vreau arcuri(cele mai proaste saltele)si nu vreau burete din ala.....naspa pentru ca te incingi pe el.

            Am probat odata in Germania o saltea ortopedica bestiala.Era ..cum sa zic,nici moale,nici tare,se mula asa frumos dupa greutatea mea,avea marginile intarite(ca sa te rdici mai usor din pat,presupun)Dar problema este ca,nu stiu ce saltea era,ce firma.Costa cam 2000 si ceva de euro(2persoane).Bine,era nasol daca o cumparam ca transportul costa de te rupe.

            Caut ceva la fel..daca exista in Romania,ca sa nu ma ingrijoreze transportul sau alte cheltuieli.Ziceti-mi unde sa ma duc ,ce saltele sa vad,sa dorm si eu linistita.

            multam fain de orice sugestie!

            Comentariu

            • MihaiEmilian
              Incepator
              • 03.feb.2008
              • 60

              #36
              Cred ca cea mai buna e cu apa si s-a terminat cu "jmecheria"
              sunt interesat de cat mai multe idei in privinta de designe mobila

              Comentariu

              • Cherubino
                Living Legend
                • 10.iul.2006
                • 1687

                #37
                Postat în original de MihaiEmilian
                Cred ca cea mai buna e cu apa si s-a terminat cu "jmecheria"
                Am tot auzit de saltelele cu apa,le-am si vazut pe la televizor ,dar cred ca pentru un om care are o boala osteo-articulara la coloana este crima sa doarma pe asa ceva,avand in vedere ca in aceste cazuri se recomanda o suprafata cat mai tare.
                LARGO AL FACTOTUM

                Comentariu

                • Mircea_G
                  Living Legend
                  • 14.ian.2007
                  • 12202

                  #38
                  Postat în original de florin muresan-grecu
                  Postat în original de MihaiEmilian
                  Cred ca cea mai buna e cu apa si s-a terminat cu "jmecheria"
                  Am tot auzit de saltelele cu apa,le-am si vazut pe la televizor ,dar cred ca pentru un om care are o boala osteo-articulara la coloana este crima sa doarma pe asa ceva,avand in vedere ca in aceste cazuri se recomanda o suprafata cat mai tare.
                  .................... La saltelele cu apa <taria> se regleaza ! O faci lemn sau te legeni cu ea !
                  Instalatii verificari-revizii gaze

                  Comentariu

                  • Cherubino
                    Living Legend
                    • 10.iul.2006
                    • 1687

                    #39
                    N-am stiut chestia asta.Mai invat si eu...
                    LARGO AL FACTOTUM

                    Comentariu

                    • ombun
                      Membru Marcant
                      • 12.feb.2007
                      • 569

                      #40
                      am cumparat acum 3.5 ani o superortopedica"Prestige"~5 mil de 160/200 cm, si nu am avut probleme (mai putin o armatura de fier "itzita " di saltea din cauza sariturilor de saltimbanc ala fiicei mele de 5.5 ani !
                      In concluzie : sunt multumit !
                      vreau sa fac o casa !

                      Comentariu

                      • Margo
                        Incepator
                        • 08.mai.2008
                        • 7

                        #41
                        Postat în original de Marina 2008
                        Postat în original de florin muresan-grecu
                        Nu ma pricep la saltele,dar sustin si eu ideea "NU PRESTIGE".O am de mai putin de 3 ani si deja e destul de denivelata.Chiar si la magazinul de unde am cumparat-o mi s-a spus ca nici nu mai comercializeaza aceasta marca din cauza multiplelor reclamatii.

                        Eu vreau sa zic ca sunt in cautarea unei saltele BUNE.FOARTE BUNE.
                        Nici tare,nici moale,asa cum ar trebui sa fie pentru o coloana dreapta.

                        De prestige am auzit si eu....dar nu este calitatea pe care o caut.
                        Tempur sunt mult prea moi pentru mine si costa o caruta de bani care,dupa parerea mea proprie nu merita.

                        Eu vreau ceva antialergic si care sa-mi ofere un confort sporit cand dorm.Nu vreau latex(nu este igienic cauciucul,transpiri pe el cu toata ??aerisirea?? lor care e o gaselnita) nu vreau arcuri(cele mai proaste saltele)si nu vreau burete din ala.....naspa pentru ca te incingi pe el.

                        Am probat odata in Germania o saltea ortopedica bestiala.Era ..cum sa zic,nici moale,nici tare,se mula asa frumos dupa greutatea mea,avea marginile intarite(ca sa te rdici mai usor din pat,presupun)Dar problema este ca,nu stiu ce saltea era,ce firma.Costa cam 2000 si ceva de euro(2persoane).Bine,era nasol daca o cumparam ca transportul costa de te rupe.

                        Caut ceva la fel..daca exista in Romania,ca sa nu ma ingrijoreze transportul sau alte cheltuieli.Ziceti-mi unde sa ma duc ,ce saltele sa vad,sa dorm si eu linistita.

                        multam fain de orice sugestie!
                        Marina2008, stiu ca exista o firma pe piata romaneasca care se ocupa cu importul saltelelor din Germania, poate e vorba de aceleasi produse cine stie. Stiu doar ca saltelele acestei firme nu contin arcuri , latex sau stiu eu ce alte minunatii, sunt antialergice, contin bumbac bio tratat, au margini intarite. Toate astea le stiu de la o prietena care si-a cumparat de la ei, numele daca nu ma insel e med care, poti sa cauti pe net. cred ca ei sunt.
                        Mie mi-a placut super mult salteaua cumparata de ea, as fi vrut sa-mi iau si eu..insa m-am grabit si m-am luat dupa sotul meu, care a vrut saltele tempur, ca-s mai moi si oricum la vremea aia nu stiam de aceasta firma. Prietena mea a zis k i-a gasit pe net, s-a dus la ei sa le probeze , sunt pe undeva pe la unirii parca.
                        In fine...sper ca ti-am fost de folos!

                        Comentariu

                        • victorius
                          Incepator
                          • 13.mai.2008
                          • 1

                          #42
                          saltele

                          Am gasit mai multe tipuri de saltele, cu fibre de nuca de cocos, par de cal, etc. sunt facute in Ungaria. Problema care poate sa apara este urmatoarea: in cazul unui defect cine si cum o schimba? de aceea cred ca cel mai bine este sa cumperi de la o fabrica de la noi. Este de ajuns sa intri pe GOOGLE si sa cauti cuvintul saltele si vei gasi o gramada. Alegerea i-ti apartine

                          Comentariu

                          • dani2023
                            Incepator
                            • 26.sep.2008
                            • 2

                            #43
                            Am cumparat si eu o asemenea saltea si pot sa va zic ca ma doare spatele ingrozitor de la arcurile ei. Am crezut ca e o chestiune de acomodare dar se pare ca sunt foarte proaste , asa ca nu va recomand saltelele Saltex.

                            Comentariu

                            • andreealica
                              Incepator
                              • 27.oct.2008
                              • 3

                              #44
                              eu recomand saltelele elite, eu am achizitionat de curand una de pe un site, saltele-online.ro si sunt foarte multumita de ea, nici nu m-a costat o avere!

                              Comentariu

                              • dmih
                                Membru Marcant
                                • 05.feb.2007
                                • 632

                                #45
                                Re: Recomandare saltele

                                Postat în original de andreealica
                                eu am achizitionat o saltea f buna si am fost multumita de transport, iar pentru Bucuresti nu exista nici o taxa de transport, iar salteaua este adusa pana la domiciliu. ...... , de aici am luat-o

                                Postat în original de andreealica
                                eu recomand saltelele elite, eu am achizitionat de curand una de pe un site, ....... si sunt foarte multumita de ea, nici nu m-a costat o avere!
                                Iar eu cred ca ori esti amnezica ori faci reclama unui anume site. Cumva citesti si tu revista aia celebra cu body si ce-o mai fi si te duci la acel club renumit?

                                Comentariu

                                Procesare...