Balta care nu tine apa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • gurita
    Incepator
    • 22.iul.2007
    • 9

    Balta care nu tine apa

    BUNA ZIUA AM NEVOIE DE AJUTOR, AM CONSTRUIT 0 BALTA PENTRU PESTE DE VREO 40000 L SI NU TINE APA VREAU O SOLUTIE PENTRU A PUTEA STOPA APA SI NU A MURII PESTII , APA IN BALTA VINE DE LA RETEA,CINEVA M-A SFATUIT SA O CAPITONEZ CU CELOFAN,EXISTA RISCUL DE A murii pestii multumesc
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6886

    #2
    apa de la retea ? clor ? pai din cauza apei mor pesti.
    Cu stima.

    Comentariu

    • gurita
      Incepator
      • 22.iul.2007
      • 9

      #3
      ajutor

      multumesc pt sfat, dar problema mea este ca balta nu tine apa se evapora ,cum procedez sa fac sa tina apa balta ?printre altele aveti dreptate cu apa ,ce ma sfatuiti sa fac cum sa procrdez?deja am construit balta

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3526

        #4
        Re: ajutor

        se evapora, sau se infiltreaza??
        apa din retea contine clor, nu ai alta sursa de alimentare?

        Comentariu

        • flo8200
          Membru
          • 01.nov.2005
          • 253

          #5
          Se poate umple cu apa de la retea. Clorul se va elimina in cateva zile. Apoi se pun pestii. In cazul unul acvariu se schimba saptamana 20-25% din apa, dar acolo volumul de apa ce revine unui peste este mult mai mic decat in cazul baltii.
          Se va putea reimprospata si apa din balta dupa ce a fost tinuta intr-un rezervor pentru a se elimina clorul.
          Exista in comert folie din cauciuc pentru iazuri.

          Comentariu

          • gurita
            Incepator
            • 22.iul.2007
            • 9

            #6
            ajutor

            apa cred ca se infiltreaza in pamant,sursa de apa am o fantana din care pot sa pun apa ,nu asta ar fi problema,problema e cum fac sa ramana apa in balta ?e buna solutia cu celofan?sau altceva?va multumesc

            Comentariu

            • gurita
              Incepator
              • 22.iul.2007
              • 9

              #7
              ajutor

              cum sa fac sa stopez apa in balta ?e bine sa pun celofan?va rog sa ma ajutati va multumesc

              Comentariu

              Procesare...