Clubul Forumistilor Misiunea Casa

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • pitonul
    Living Legend
    • 28.nov.2006
    • 1015

    #31
    Postat în original de VYS
    Si daca tot vorbim de banateni si oameni dintr-o bucata ce ar fi sa spunem hotarat: Da sau Nu? ..........
    Bine , spun hotarat : Nu vin , Da vin (zaibar) !

    Multumesc pentru aprecierea-mi timpurie , cui a facut-o !
    Pitonul Constructor
    :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

    Comentariu

    • Admin.MC
      Membru Marcant
      • 05.dec.2005
      • 973

      #32
      Am observat ca a fost adusa in discutie problema banilor necesari participarii la aceasta editie a intrunirii noastre. Asa cum am procedat la prima intrunire, vom proceda si de aceasta data, mai exact, costurile de transport si cazare vor fi suportate de Misiunea Casa.

      Stiu ca multi dintre dumneavoastra v-ati intors din concediu si trebuie sa recuperati "timpul pierdut", de aceea nu puteti rata aceasta editie a reuniunii Clubului Forumistilor Misiunea Casa!

      Comentariu

      • Seni
        Living Legend
        • 05.mar.2006
        • 3526

        #33
        pentru un grai calm ........ ardelenesc, sa speram ca ne va onora cu prezenta cineva din ........ sighet....

        Comentariu

        • RaduCA
          Living Legend
          • 09.oct.2005
          • 6451

          #34
          Postat în original de Admin.MC
          Asteptam confirmarile dumneavostra pana la data de 30 septembrie 2007, pentru ca apoi, celor inscrisi sa le transmitem invitatiile si programul manifestarii!
          Nu s-ar putea sti ceva mai devreme intervalul de timp in care se va derula manifestarea? Ceva de genul: "manifestarea va incepe la ora X pe data de Y si se va incheia la ora Z pe data de W".
          De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
          În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

          Comentariu

          • Monica Boston
            Incepator
            • 13.sep.2007
            • 6

            #35
            Sa inteleg ca nici dvs. nu posedatzi asemenea cerintze ? In acest caz pentru imbunatatirea relatziilor platonice de cuplu ar fi niste rezolvari:
            1.Sotzul respectiv se mai poate duce la pescuit pentru diminuarea nivelului de "zgomot" - cum mai fac si altzi vasnici forumisti de pe aici;
            2.Olteanca ce nu poseda limbaj dulce si domol , dar vrea sa il posede din motivele de imbunatatire descrise mai sus , se poate duce la un sejur de instruire intr-o zona pitoreasca din Ardeal la cursuri , la vreo statiune sau alte locuri de relaxare. Nu este recomandat sa se ia si sotzul deoarece ar putea avea ochi dulci pentru instructoarele de limbaj ardelenesc...

            Mi-ar place sa vin la reuniunea MC ! Sa calculez , sa vad , s-ar putea ca exact pe data respectiva sa se fi implinit cei 1000 de ani...numai ca o asemenea olteanca are si ea pretentiile ei ! Lasand gluma la o parte , chiar mi-ar place sa vin la reuniune...[/quote]
            Domnule Piton, ma inclin in fata unui mare cunoscator, ref. la pct.1 sotul meu in loc de pescuit face test drive la showroom/urile din Craiova, cat despre mine nu as putea sa ma dezic de graiul dulce oltenesc pentru ca e dat de la parinti, iar asta e cea mai dulce mostenire pe care am primit-o.
            Plecaciuni...

            Comentariu

            • pitonul
              Living Legend
              • 28.nov.2006
              • 1015

              #36
              Postat în original de Monica Boston
              .....Domnule Piton, ma inclin in fata unui mare cunoscator, ref. la pct.1 sotul meu in loc de pescuit face test drive la showroom/urile din Craiova, cat despre mine nu as putea sa ma dezic de graiul dulce oltenesc pentru ca e dat de la parinti.............
              Imi permit sa te tutuiesc , daca nu-mi permitzi te rog scrie-mi :
              Te rog , nu ma tulbura...cu atatea laude , am citat si eu o bibliografie de la stramosu' meu al batarn din Rai... cica asha facea si Adam cand Eva devenea prea volubila , insa pe atunci pe langa pescuit in loc de masini , foloseau neshte dinozauri deia di pi la ei , de se lasau incalecatz'...
              Pitonul Constructor
              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

              Comentariu

              • Admin.MC
                Membru Marcant
                • 05.dec.2005
                • 973

                #37
                Postat în original de raduca
                Postat în original de Admin.MC
                Asteptam confirmarile dumneavostra pana la data de 30 septembrie 2007, pentru ca apoi, celor inscrisi sa le transmitem invitatiile si programul manifestarii!
                Nu s-ar putea sti ceva mai devreme intervalul de timp in care se va derula manifestarea? Ceva de genul: "manifestarea va incepe la ora X pe data de Y si se va incheia la ora Z pe data de W".
                Deocamdata este prematur pentru a va putea spune cu exactitate datele si locatiile principalelor etape ale evenimentului, dar la momentul potrivit vi le vom face cunoscute. In functie de confirmarile dumneavoastra vom alcatui, printre altele, acest program.

                Comentariu

                • RaduCA
                  Living Legend
                  • 09.oct.2005
                  • 6451

                  #38
                  Postat în original de Admin.MC
                  Deocamdata este prematur pentru a va putea spune cu exactitate datele si locatiile principalelor etape ale evenimentului, dar la momentul potrivit vi le vom face cunoscute. In functie de confirmarile dumneavoastra vom alcatui, printre altele, acest program.
                  Tocmai pentru a incerca sa-mi fac un program v-am rugat acest lucru. Trebuie sa tineti cont ca voi veni (sper sa fie asa) din Iasi si ar fi pacat, dupa ce bat atita drum, sa constat ca am ajuns la sfirsitul manifestarii. Trenurile din Iasi spre Craiova nu ajung chiar din ora in ora si de asta depind atit ora si data plecarii mele din Iasi, cit si rezervarea biletelor de intoarcere. Nu aveti nici cea mai mica idee?
                  De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                  În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                  Comentariu

                  • Maestrul Max
                    Living Legend
                    • 28.iul.2006
                    • 6889

                    #39
                    Nu mi-a placut niciodata sa depind de mersul "razlet" al trenurilor. Ce ar fi daca ti-ai gasi 2-3 colegi si ati veni cu masina ?
                    Cu stima.

                    Comentariu

                    • RaduCA
                      Living Legend
                      • 09.oct.2005
                      • 6451

                      #40
                      Prima optiune asta a fost si la mine: masina. Dar distanta e destul de mare (am simtit-o pe pielea mea in decembrie 2003 cind am fost in interes de serviciu pina la Drobeta Turnu Severin si am trecut prin Craiova, sau in noiembrie 2004 cind am fost la Campionatul National de Salvare chiar in Craiova) pentru un drum cu masina (cind ajungi la destinatie esti "varza").
                      Asa ca m-am gindit la tren, varianta cu vagonul de dormit (plus ca, fata de masina, pot beneficia si de citeva ore de internet). Singur, iesi mai ieftin cu trenul si mai putin obosit. In mai multi, chiar daca iesi mai bine cu banii, oboseala e tot mare. Asa ca... sa vedem.
                      De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                      În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                      Comentariu

                      • VYS
                        Living Legend
                        • 19.aug.2005
                        • 13005

                        #41
                        @raduca
                        Cred ca ar trebui sa iei in calcul sosirea in Craiova undeva in jurul orei 10.00 presupanand ca oricare ar fi programul manifestarii, nu va incepe inainte de aceasta ora.
                        VYS Blog DIY

                        Comentariu

                        • Seni
                          Living Legend
                          • 05.mar.2006
                          • 3526

                          #42
                          Postat în original de Maistrul Max
                          Nu mi-a placut niciodata sa depind de mersul "razlet" al trenurilor. Ce ar fi daca ti-ai gasi 2-3 colegi si ati veni cu masina ?
                          .....si cum face cu ... zaibarul???

                          Comentariu

                          • Baboo
                            Living Legend
                            • 09.iul.2006
                            • 1682

                            #43
                            Postat în original de Maistrul Max
                            Postat în original de VYS
                            @MAX
                            Aia de mai sus e confirmare? Daca da, atunci am dat de belea .. sa imi critici tu mandrie de fantana - la tine ma astept la orice ... sa speram ca va functiona in 26.10.2007.
                            Trage de sfori sa functioneze fantana ca altfel ai ce auzi
                            Si inca ceva : cum stai cu pastrama ?
                            Rupe paletele la POMPE?
                            Sal'tare!
                            E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

                            Comentariu

                            • Seni
                              Living Legend
                              • 05.mar.2006
                              • 3526

                              #44
                              deci vine si baboo

                              Comentariu

                              • Baboo
                                Living Legend
                                • 09.iul.2006
                                • 1682

                                #45
                                Postat în original de seni
                                deci vine si baboo
                                Nu se ?tie ...c? am un ,,EXTEMPORAL''!
                                Sal'tare!
                                E bine sa faci ceea ce stii si sa stii bine ceea ce faci!

                                Comentariu

                                Procesare...