Cum se monteaza parchetul din lemn masiv?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • vladimirr
    Incepator
    • 16.sep.2007
    • 2

    Cum se monteaza parchetul din lemn masiv?

    As avea mare nevoie de aceata informatie.
    Trebuie sa precizez ca habar nu am daca se prinde cu un adeziv sau nu... sau de ce instrumente ai nevoie. Cert e ca vreau sa-mi fac singur acest "finisaj" sa-i zicem, iar forumistii de aici presupun ca imi pot da o mana de ajutor.
    Cu respect si multumiri anticipate,
    Vladimir Rosca
    "suntem mai mult morti decat vii" Aglaja Veterany
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    #2
    Cititi aici: http://www.misiuneacasa.ro/forum/viewtopic.php?t=6459
    Cu stima.

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Cu toate ca sunt in asentimentul tau cu privire la lucrari DIY eu unul nu as risca o astfel de lucrare atat timp cat nu sunt pus la punct cu intreaga tehnologie.
      Asta doar pentru ca nu poti improviza prea mult fata de sculele dedicate montarii parchetului.
      Printre cele mai importante lucruri sunt calitatea pachetului pentru daca nu este uscat asa cum trebuie toata lucrarea se va compromite dupa 1-2 ani si calitatea adezivului de montaj.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • vladimirr
        Incepator
        • 16.sep.2007
        • 2

        #4
        multumiri.

        minunat. nu se pune problema de instrumente. astea le achizitionez. calitatea parchetului e excelenta. deci, numai bine si frumos pe ziua de astazi. Cu multumiri, Vladimir Rosca.
        "suntem mai mult morti decat vii" Aglaja Veterany

        Comentariu

        • RaduCA
          Living Legend
          • 09.oct.2005
          • 6360

          #5
          Re: multumiri.

          Postat în original de vladimirr
          Nu se pune problema de instrumente. Astea le achizitionez.
          Daca doriti sa va puneti parchet doar in locuinta Dvs., nu cred ca este rentabila aceasta solutie. Sau poate nu ati citit cu atentie link-ul in care se spune ce scule va sint necesare pentru aceasta operatie. Ca sa nu mai vorbim si de indeminarea in a folosi aceste scule...
          De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
          În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

          Comentariu

          Procesare...