IDEI DE AFACERI - idei de a castiga cinstit

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • pitonul
    Membru Marcant
    • 28.nov.2006
    • 828

    IDEI DE AFACERI - idei de a castiga cinstit

    Am deschis acest topic pentru ca cei care au asemenea idei si vor sa le impartasasca membrilor MC , sa aiba unde...spre folosul poporului.
    Cei care vor utiliza aceste idei si vor reushi , sa le multzumeasca celor de la care s-au inspirat.
    Va rog deci , nu ezitati...sharuitzi si muncitzi cinstit si asha Raiul va fi al vostru ! ( va spun ca piton ce ma aflu ) AMIN !
    Pitonul Constructor
    :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P
  • LucianDr.
    Membru Marcant
    • 06.feb.2006
    • 925

    #2
    Cine te-a facut sa faci un topic cu acest nume?
    I'm working for a better live!

    Comentariu

    • pitonul
      Membru Marcant
      • 28.nov.2006
      • 828

      #3
      contract de donatie

      Postat în original de LucianDr.
      Cine te-a facut sa faci un topic cu acest nume?
      Dumnezeu stie !?
      Ti-l donez tzie Luciane ( topicul ) , ca dar din dar se face Raiul ! Hai incepi cu o idee de afaceri , daca tot te-a "mancat" tastatura , altfel...nu meriti donatzia ! Iti pun totusi o conditie la contractul de donatzie ( sarcina , adica ) :Nu ai voie sa te lauzi singur aici ( altfel nu mai intram niciunul in Rai si prapadim si topicul - ce sa-ti fac - unii te invidiaza pentru banii tai - eu nu , pentru ca nici nu te cunosc ! )
      Ce zici accepti donatia si pui aici cel putin o idee de afaceri sau nu ?
      Pitonul Constructor
      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

      Comentariu

      • LucianDr.
        Membru Marcant
        • 06.feb.2006
        • 925

        #4
        Accept donatia si promit tot ce ai scris mai sus.
        I'm working for a better live!

        Comentariu

        • LucianDr.
          Membru Marcant
          • 06.feb.2006
          • 925

          #5
          Sa cream un spatiu virtual. Ai spatiu, nu ai spatiu, ai bani sau nu, de unde ii faci rost ca sa demarezi afacerea, cam cu ce suma ai putea sa demarezi, ce iti place sa faci si ce sti sa faci? Pana acuma au fost doar afaceri copiate: a inceput cu termopanele care merg bine si astazi, apoi cu centralele, acum mai nou s-a umplut de spalatorii auto. Deci gandeste-te ce merge acuma? Ce ai putea sa aduci nou si sa iti mearga bine. Nu uita de taxe la stat si de TVA. Calculeaza pretul corect.
          Din alta categorie fac parte fast-foodurile si pizzeriile, restaurantele oare ce urmeaza? Apoi pt cei cu bani multi supermarchetele.
          I'm working for a better live!

          Comentariu

          • pitonul
            Membru Marcant
            • 28.nov.2006
            • 828

            #6
            Postat în original de LucianDr.
            Sa cream un spatiu virtual. Ai spatiu, nu ai spatiu, ai bani sau nu, de unde ii faci rost ca sa demarezi afacerea, cam cu ce suma ai putea sa demarezi, ce iti place sa faci si ce sti sa faci? .....
            Fi mai concis. E bun un spatiu virtual , dar sa-l folosesti la ce ? La reclama platita de doritorii ce vor sa-si faca reclama pe spatiul tau. Pentru asta spatiul tau trebuie sa fie interesant. Cum il faci asa ? Sa plecam de la - final ( tinta ) si apoi ne intoarcem sa vedem de unde am putea lua banii.
            Deci , cum facem spatiul virtual sa fie atractiv , astfel ca multi sa intre pe el , sa ajunga cunoscut si apoi sa inchiriem bucatzele din el pentru reclama.
            Deci , tu ce vrei sa faci cu spatiu virtual (?) , eu tzi-am dat numai un exemplu...
            Pitonul Constructor
            :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

            Comentariu

            • LucianDr.
              Membru Marcant
              • 06.feb.2006
              • 925

              #7
              Postat în original de pitonul
              Postat în original de LucianDr.
              Sa cream un spatiu virtual. Ai spatiu, nu ai spatiu, ai bani sau nu, de unde ii faci rost ca sa demarezi afacerea, cam cu ce suma ai putea sa demarezi, ce iti place sa faci si ce sti sa faci? .....
              Fi mai concis. E bun un spatiu virtual , dar sa-l folosesti la ce ? La reclama platita de doritorii ce vor sa-si faca reclama pe spatiul tau. Pentru asta spatiul tau trebuie sa fie interesant. Cum il faci asa ? Sa plecam de la - final ( tinta ) si apoi ne intoarcem sa vedem de unde am putea lua banii.
              Deci , cum facem spatiul virtual sa fie atractiv , astfel ca multi sa intre pe el , sa ajunga cunoscut si apoi sa inchiriem bucatzele din el pentru reclama.
              Deci , tu ce vrei sa faci cu spatiu virtual (?) , eu tzi-am dat numai un exemplu...
              Ma refeream la altceva. Orice afacere are nevoie de un sediu sau de un spatiu in functie de destinatia firmei. Poate fi o locatie centrala, sau una marginasa, depinde f. mult de afacere, vad bun, etc. Nu vorbesc de Pixeli..
              Propun sa lansezi tu o idee de afacere. Apoi intram in detalii. Apoi urmez eu sau cine doreste. Poate daca vine unul cu o idee buna si cu timp se poate gasi un om care sa il finanteze in caz ca nu are banii necesari. Totul este sa ai putere de convingere in cazul acesta. Nu se stie de unde sare iepurele.
              I'm working for a better live!

              Comentariu

              • alex virtual
                Living Legend
                • 19.mai.2007
                • 1363

                #8
                IDEEA MEA (DEJA LUCREZ LA EA)E DE A REALIZA UN SITE CARE SA ARATE MAI MULT CA O CARTE VIRTUALA CU MAI TOATE CHESTIILE CARE TIN DE INSTALATIILE ELECTRICE DE JOASA SI MEDIE TENSIUNE ! ODATA LANSAT ACEST SITE (BINEINTELES O SA ARATE FOARTE "ATRAGATOR SI INTERESANT") SIGUR O SA AM OFERTE DE RECLAME DE LA MAGAZINE,SAU DE CE NU DE LA FABRICANTI DE PRODUSE ELECTRICE!
                O CHESTIE IMPORTANTA IN A FACE O PERSONANA SA FIE INTERESATA DE INFORMATIILE DIN SITE-UL TAU E "INFRATIREA"... O SA ITI DESCRII INFORMATIILE CA SI CUM TU AI AVUT ACELEASI INTAMPLARI CA SI VIZITATORUL TAU FIE CA AU FOST BUNE SAU RELE!!!!
                EU SUNT DE NEDESPARTIT DE ELECTROTEHNICA,DE ACEEA AM ALES ACEASTA VARIANTA INSA DUMNEAVOASTRA SUNT CONVINS CA AVETI ALTE IDEI!!! AVETI UN VICIU SAU O PASIUNE COMUNA CU ALTII SI PUTETI FACE BANI DIN ASTA!!
                VA SALUT!

                Comentariu

                • pitonul
                  Membru Marcant
                  • 28.nov.2006
                  • 828

                  #9
                  Postat în original de alex virtual
                  IDEEA MEA (DEJA LUCREZ LA EA)E DE A REALIZA UN SITE CARE SA ............. INSA DUMNEAVOASTRA SUNT CONVINS CA AVETI ALTE IDEI!!! AVETI UN VICIU SAU O PASIUNE COMUNA CU ALTII SI PUTETI FACE BANI DIN ASTA!!
                  VA SALUT!
                  Felicitari Alex si SUCCES !
                  Nu stiu ce vrei sa spui cu "VICIUL " ala , dar sunt convins ca te referi la o persoana virtuala si nu la un membru al forumului...
                  Se scot bani , numai din viciile altora , nu din viciile personale. Pentru viciile personale cred ca se cheltuie bani.

                  Deci nu poti sa faci o afacere din viciul personal , fiindca din start nu are omul decat : cheltuieli , cheltuieli probleme de sanatate , cheltuieli , cheltuieli , probleme de sanatate , cheltuieli , probleme de sanatate , probleme de sanatate , probleme de sana...tate , probbllemmme ddde ssssannnatatte , hhhh, ahhhh, aaaa ........... - apare -nuuuuuu , ahhhhh....... ahhhhh....cine sunteti voi ? Nuuuu ! NUUU la IAAAD , NUUUU , nuuuuuu vreaaau ! HA HAAA ! Ba da , ba DAAA ! ( si l-au luat )....

                  ( vezi , unde ajungem cu viciile ? )
                  Pitonul Constructor
                  :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                  Comentariu

                  • TDJ
                    Living Legend
                    • 10.apr.2006
                    • 2348

                    #10
                    Felicitari Alex pentru initiativa!
                    Te inteleg la... partea cu VICIUL. Chiar se scot banii si din vicii, sau mai bine spus dupa aceasta etapa. Pasionatii de domeniul electric, intai cheltuiesc pentru "aprofundarea cunostintelor la proba practica", proba care de la caz la caz poate fii destul de costisitoare, dupa care ajung sa-si puna in folosul altora ceea ce au invatat, obtinand astfel beneficii.
                    Sper sa reusesti sa-ti finalizezi proiectul, iar in final sa fii mandru de el!

                    Comentariu

                    • pitonul
                      Membru Marcant
                      • 28.nov.2006
                      • 828

                      #11
                      Postat în original de Traian Dajma
                      .........Chiar se scot banii si din vicii, sau mai bine spus dupa aceasta etapa. Pasionatii de domeniul electric, intai cheltuiesc pentru "aprofundarea cunostintelor la proba practica", proba care de la caz la caz poate fii destul de costisitoare,.........
                      Pai asta cu cheltuiala initiala pentru proba practica , se numeste : investitie initiala - TEORIE APLICATA- adica LABORATOR. Deci nici vorba de viciu pe aici...( huuh am scapat ( am demonstrat ca era Laborator ) , era sa nu mai ajungem in Rai , cu vorbe de astea despre viciu.. )
                      Pitonul Constructor
                      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                      Comentariu

                      • TDJ
                        Living Legend
                        • 10.apr.2006
                        • 2348

                        #12
                        Nu la laborator ma refeream, ci la experimentele nereusite soldate cu distruderea aparaturii. Sau... ia sa vad ca sunt curios ce are in el, curiozitate care de asemenea, in primii ani se poate solda cu daune.
                        Dar... si aceasta este o metoda de a invata.

                        Comentariu

                        • pitonul
                          Membru Marcant
                          • 28.nov.2006
                          • 828

                          #13
                          Postat în original de Traian Dajma
                          .........
                          Dar... si aceasta este o metoda de a invata.
                          Da se numeste acumulare de experientza prin metode directe ,sau popular : invatatura din propriile succese si greseli... Deci tot la investitie initiala se incadreaza.
                          Dar , lasa investitiile fara obiect direct. Tu ce afacere imaginezi ?
                          Pitonul Constructor
                          :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                          Comentariu

                          • alex virtual
                            Living Legend
                            • 19.mai.2007
                            • 1363

                            #14
                            Postat în original de pitonul
                            Postat în original de alex virtual
                            IDEEA MEA (DEJA LUCREZ LA EA)E DE A REALIZA UN SITE CARE SA ............. INSA DUMNEAVOASTRA SUNT CONVINS CA AVETI ALTE IDEI!!! AVETI UN VICIU SAU O PASIUNE COMUNA CU ALTII SI PUTETI FACE BANI DIN ASTA!!
                            VA SALUT!
                            Felicitari Alex si SUCCES !
                            Nu stiu ce vrei sa spui cu "VICIUL " ala , dar sunt convins ca te referi la o persoana virtuala si nu la un membru al forumului...
                            Se scot bani , numai din viciile altora , nu din viciile personale. Pentru viciile personale cred ca se cheltuie bani.

                            Deci nu poti sa faci o afacere din viciul personal , fiindca din start nu are omul decat : cheltuieli , cheltuieli probleme de sanatate , cheltuieli , cheltuieli , probleme de sanatate , cheltuieli , probleme de sanatate , probleme de sanatate , probleme de sana...tate , probbllemmme ddde ssssannnatatte , hhhh, ahhhh, aaaa ........... - apare -nuuuuuu , ahhhhh....... ahhhhh....cine sunteti voi ? Nuuuu ! NUUU la IAAAD , NUUUU , nuuuuuu vreaaau ! HA HAAA ! Ba da , ba DAAA ! ( si l-au luat )....

                            ( vezi , unde ajungem cu viciile ? )
                            acum depinde si ce vicii ai!
                            eu am facut referire la viciile bune!!(nu stiu cate astfel de vicii exista dar ma rog..)

                            Comentariu

                            • alex virtual
                              Living Legend
                              • 19.mai.2007
                              • 1363

                              #15
                              Postat în original de Traian Dajma
                              Nu la laborator ma refeream, ci la experimentele nereusite soldate cu distruderea aparaturii. Sau... ia sa vad ca sunt curios ce are in el, curiozitate care de asemenea, in primii ani se poate solda cu daune.
                              Dar... si aceasta este o metoda de a invata.
                              i "cartea respectiva o sa descriu si greselile altora dar si ale mele acumulate in experienta mea de electrotehnist!!
                              astfel omul o sa stie din timp cee bine si ce nu e bine
                              !
                              salutare!

                              Comentariu

                              Procesare...