Culoare chit rosturi

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • SilviuB
    Incepator
    • 04.iun.2007
    • 29

    Culoare chit rosturi

    Stimati colegi, am cumparat niste chit Ceresit CE40 culoare crem (stiti cu totii cum e culoarea crem). Bun. Cand l-am vazut pe perete am avut un soc sa vad ca nici nu seamana a crem ci e portocaliu. M-am gandit ca poate asa e cand e umed, asa ca m-am uitat a doua zi sa vad ce e cu culoarea si tot portocaliu e, doar ca e un pic mai pal.
    Ce pot sa fac ??? Vorbeam singur cand am vazut, mai bine luam chit alb daca stiam ca nu corespunde culoarea.
    Ma intreb daca nu se poate da cu niste chit alb pe deasupra ca sa astup ,,minunea de culoare".
    Mai am 2 galeti de chit minune; astea ma duc sa le schimb cu ochii inchisi.
  • Shaq
    Living Legend
    • 06.mar.2005
    • 1306

    #2
    mda

    nu esti singurul care si-a luat teapa cu chitu ceresit... eu am vrut sa chituiesc cu caramiziu, am luat chit cu caramiziu pe eticheta si ce sa vezi dupa uscare e roz
    mai bine intreaba daca nu cunosti

    Comentariu

    • SilviuB
      Incepator
      • 04.iun.2007
      • 29

      #3
      Eu am facut reclamatie pe site la ei. Dar, sincer nu cred ca isi vor bate capul cu asa ceva. Deci, voi merge la OPC si voi face o reclamatie ca sa ii scuture putin. O sa le cer sa imi cumpere iar faianta si sa imi faca ei pe banii lor baia din nou. Ce naiba, s-a dus tot aspectul baii la care am asteptat o luna ca sa vina gresia si faianta din spania. Eu stau sa ma stresez si altii incaseaza comisioane din vanzari.

      Comentariu

      • dandutz
        Membru
        • 17.apr.2007
        • 192

        #4
        Nu poti da cu alt chit de rosturi, pana nu indepartezi (macar 3-4mm) prin razuire chitul existent.

        Comentariu

        • SilviuB
          Incepator
          • 04.iun.2007
          • 29

          #5
          Deja am vorbit cu mesterul si l-am intrebat. Mi-a zis ca poate sa il de-a jos si sa de-a cu alta culoare.

          Comentariu

          • LucianDr.
            Living Legend
            • 06.feb.2006
            • 1147

            #6
            De unde ai cumparat chitul? Greseala ta este ca nu te-ai uitat la o mostra nu la culoarea de pe chit. Mie daca mi s-ar intampla asa ceva mergeam la firma cu care am contract si imi amortizau tot. Am avut ceva probleme cu ceva produse si mi s-au dat banii inapoi si mii de scuze. Exista multe nuante si mai multe firme producatoare de chituri de rosturi. Cel de care ati amintit l-am vazut (nu stiu producatorul) dar sunt cel putin vreo 6 nuante de crem sau apropiat. Unde ai pus respectivul chit de rost, in baie cumva? Apropo pt bai se vand la galetuta si rezista mult mai bine, nu mucezeste, etc. Ai avut mostra sau doar la bulina te-ai uitat?
            I'm working for a better live!

            Comentariu

            • LucianDr.
              Living Legend
              • 06.feb.2006
              • 1147

              #7
              Apropo de chit am patit-o eu odata in trecut cu unul negru. A fost negru dar dupa ce s-a uscat s-a cam deschis. M-am uitat doar pe bulina de pe ambalaj, apoi am mers la magazin si l-am cumparat pe cel mai scump era vreo 30 si de lei 5 kg, a iesit un negru perfect, desi mesterul s-a murdarit cu respectivul praf.......
              I'm working for a better live!

              Comentariu

              • LucianDr.
                Living Legend
                • 06.feb.2006
                • 1147

                #8
                Eu am folosit in living Ceresit CE33- Caramel, nici nu stiam ca ii zice caramel dar acesta a fost cremul pe care l-am dorit dupa ce am vazut mostrele.
                I'm working for a better live!

                Comentariu

                • LucianDr.
                  Living Legend
                  • 06.feb.2006
                  • 1147

                  #9
                  Atasez o fotofrafie sa vedeti cum arata. Ve vede f. bine la rosturile de la sparturi. Silviule pe unde esti? Nu raspunzi la intrebari...
                  I'm working for a better live!

                  Comentariu

                  • SilviuB
                    Incepator
                    • 04.iun.2007
                    • 29

                    #10
                    Scuze, am fost cam ocupat.
                    Nu am vazut nici o mostra.
                    M-am gandit ca e o marca destul de buna si eram grabit si am luat numai uitandu-ma pe ambalaj. Chitul e din ala la galetusa. Nu ma asteptam sa se intampla asa.
                    La afacerea asta am pierdut niste timp, benzina si aprox 28 lei cat a costat galeata de chit din care am folosit. Am luat alb si a iesit super. Deocamdata nu am primit nici un raspuns la reclamtia mea de la ceresit.

                    Comentariu

                    • iulianix
                      Incepator
                      • 05.apr.2007
                      • 9

                      #11
                      Pot confirma si eu ca Ceresit CE40 e o MARE TEAPA la care nu te-ai astepta fiind vorba de mult laudata "firma germana henkel" (citat din emisiunea misiunea casa).
                      Am cumparat doua galetuse care ar fi trebuit sa contina chit argintiu (nu am gasit alb si asta era nuanta cea mai apropiata, cel putin pe eticheta de pe cutie). Cel care a executat lucrarea a fost un miserupist caci nu pot sa cred ca nu a vazut ca nu corespunde culoarea. Eu cand am vazut am facut criza de nervi, culoarea nici macar nu este uniforma in unele parti e alba in altele o culoare indescriptibila crem-roz-maro...o porcarie.
                      CERESIT= 0 ( ZERO)

                      Comentariu

                      • VYS
                        Living Legend
                        • 19.aug.2005
                        • 13005

                        #12
                        Bine frate.. parca numai voi ati cumparat astfel de produse...mai intrebati si vanzatorii daca au probleme cu eticheta sau cine stie cine isi mai baga coada pe lantul de distributie!

                        Chestia este ca eu nu am avut niciodata probleme cu aceasta marca insa asta nu inseamna ca ei sunt sfinti.
                        Hai ca am facut treaba... am postat pentru prima data o afirmatie de genul ala e zero, de parca altii au facut ceva mai bun.

                        Lasa, folositi voi eurochit si alte minuni ale tehnicii amenajarilor ca o sa aveti calitate = infinit, nu zero ca mai sus.
                        VYS Blog DIY

                        Comentariu

                        • LucianDr.
                          Living Legend
                          • 06.feb.2006
                          • 1147

                          #13
                          De acum in colo cereti mostre nu etichete pt culori...
                          I'm working for a better live!

                          Comentariu

                          • pavel radu
                            Membru
                            • 05.feb.2007
                            • 250

                            #14
                            Re: Chit rosturi! O culoare e pe ambalaj si alta pe perete!!

                            Postat în original de SilviuB
                            Stimati colegi, am cumparat niste chit Ceresit CE40 culoare crem (stiti cu totii cum e culoarea crem). Bun. Cand l-am vazut pe perete am avut un soc sa vad ca nici nu seamana a crem ci e portocaliu. M-am gandit ca poate asa e cand e umed, asa ca m-am uitat a doua zi sa vad ce e cu culoarea si tot portocaliu e, doar ca e un pic mai pal.
                            Ce pot sa fac ??? Vorbeam singur cand am vazut, mai bine luam chit alb daca stiam ca nu corespunde culoarea.
                            Ma intreb daca nu se poate da cu niste chit alb pe deasupra ca sa astup ,,minunea de culoare".
                            Mai am 2 galeti de chit minune; astea ma duc sa le schimb cu ochii inchisi.
                            AM LUAT ACEEASI TEAPA ! PE AMBALAJ ERA ROZ IAR IN PACHET ERA CARAMIZIU................NISTE NEMERNICI
                            PROTEJATI NATURA !! Haideti ca impreuna, de astazi, sa nu mai aruncam nimic pe jos, iar cand vedem pe altul ca arunca sa-l atentionam sa ridice restul. NATURA=SANATATE=VIATA

                            Comentariu

                            • LucianDr.
                              Living Legend
                              • 06.feb.2006
                              • 1147

                              #15
                              Postat în original de LucianDr.
                              De acum in colo cereti mostre nu etichete pt culori...
                              Pun replay-ul de 10 ori. Cascati ochii bine data viitoare. Poate ca eticheta respectiva a fost scoasa de o anumita tipografie si asa sunt absolviti de vina. E un pic de teapa dar greseala e alta.
                              I'm working for a better live!

                              Comentariu

                              Procesare...