casa lemn

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • desktop1

    casa lemn

    Intentionez sa construiesc vara o asta o casa pe structura de lemn la marginea Bucurestiului. Este vorba de o casa pe sistem Canadian cu pereti tip sandwitch. A mai construit cineva asa ceva sau vazut.

    Sunt curios sa stiu parerea cuiva care stie ceva despre avantajele-dezavantajele unei astfel de constructii.

    Se gasesc cateva firme de constructii de acest gen la:
    Marketplace cu produse de design interior si exterior de la cele mai mari magazine de mobilier, accesorii si decoratiuni pentru casa. Vezi ce este la moda in 2024
  • vizitator

    #2
    case de lemn

    Noi am construit si ceea ce pot sa-ti spun este ca sunt calduroase iarna, vara ai racoare si mai ales nu au nevoie de atata caldura ca cele din beton sau caramida ca sa se incalzeasca. Am inteles ca sunt foarte bune pentru cutremur. Daca tencuiesti casa de lemn nici nu zici ca este din lemn. Casa noastra a fost ridicata in 3 saptamani. Noi am lucrat cu firma Bianca International. Sunt priceputi la asa ceva. Merita sa ii vizitezi si sa vezi ce au facut sau incearca pe Internet

    Comentariu

    • Avatar Vizitator

      #3
      Casele de lemn sunt mai bune dpdv termic si seismic, problemele sunt doar de foc, si eventual de carii sau termite (termite nu cred ca sunt pe la noi, da poate vor veni, odata cu casele )

      Dar, daca esti ca tot romanul, care daca nu are casa de piatra, mare, solida, grea, atunci nu o sa iti placa

      Ca aspect, o casa de lemn tencuita nici nu se deosebeste prea mult de una de beton
      Plus ca e si mai ieftina

      Comentariu

      Procesare...