Montare termostat centrala

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tziberk
    Incepator
    • 23.ian.2012
    • 23

    #16
    Răspuns la: Montare termostat centrala

    nu am centrala dar probabil va fi viessman vitopend.va fi pozitionata la demisol iar termostatul va fi la parter.sunt la montajul aparatelor electrice prin casa si vreau sa trag fire si pt termostat deoarece nu am incredere in cele cu baterii fara fir. e vorba de 220v schema e facuta de englezi.oricum daca masori tensiunea de la prize nu vei gasi 220 fix.

    Comentariu

    • Mircea G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12085

      #17
      Răspuns la: Montare termostat centrala

      Este suficient sa trageti doua fire intre posibila locatie a termostatului si locul centralei .
      Nu cred ca termostatul ales poate fi folosit pt ce centrala doriti dvs .
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • ggelu
        Membru marcant
        • 28.apr.2009
        • 394

        #18
        Răspuns la: Montare termostat centrala

        Ala e un termostat pentru ventilatii si e cel mai banal termostat mecanic - din seria " 20 de lei" . E alimentat la 230 V dar actioneaza cele doua vane ( de incalzire si racire ) cu tensiunea asta. Daca ai ajuns sa intrebi pe forum nu ti-l recomand pentru aplicatia ta cu Vitopend.

        Comentariu

        • Mircea G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12085

          #19
          Răspuns la: Răspuns la: Montare termostat centrala

          Postat în original de ggelu
          Ala e un termostat pentru ventilatii si e cel mai banal termostat mecanic - din seria " 20 de lei" . E alimentat la 230 V dar actioneaza cele doua vane ( de incalzire si racire ) cu tensiunea asta. Daca ai ajuns sa intrebi pe forum nu ti-l recomand pentru aplicatia ta cu Vitopend.
          Bingo ! Asta era ideea . Centralele nu primesc comanda de 230V din termostat .
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          Procesare...