Cum pot sa izolez tavanul?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • robertzel_82
    Incepator
    • 12.sep.2007
    • 41

    Cum pot sa izolez tavanul?

    va rog sa ma ajutati cu un sfat cum as putea sa izolez tavanul prin interior? stau la etajul 4 si am si acoperis. necesita totusi investitia sau daca am acoperis nu mai conteaza. va multumesc
  • valeriu ciprian
    Membru Marcant
    • 09.feb.2006
    • 895

    #2
    Solutia ideala din punctul meu de vedere...
    Pe interior:gipscarton,folie anticondens, vata de sticla
    Pe exterior(prin pod daca nu este circulabil pentru a avea costuri mai mici)olistiren de 10 cm ,plasa de rapit inglobata in adeziv de polistiren.

    Comentariu

    • Maestrul Max
      Living Legend
      • 28.iul.2006
      • 6878

      #3
      In interior pe tavan cu vata de sticla, folie si rigips sau in pod cu saltele de vata minerala si folie anticondens.
      Cu stima.

      Comentariu

      • Gemini
        Moderator
        • 06.iun.2006
        • 15019

        #4
        In functie de spatiul disponibil de inaltime puteti realiza un tavan fals din gipscarton si profile metalice.

        Pe FORUM exista numeroase discutii despre termoizolarea in sistemul cu vata minerala si gipscarton.

        Va rog sa CAUTATI subiectul in mesajele existente si apoi reveniti cu intrebari noi.

        Comentariu

        • MASSARO
          Incepator
          • 03.nov.2017
          • 3

          #5
          Răspuns la: cum pot sa izolez tavanul?

          Salut am o casa compusa din parter despartita de etaj cu planseu de beton . Vreau sa izolez tavanul din rigips de la etaj. Cu ce sa izolez ?. Ce materiale imi trebuie pentru izolare și cum se procedează ? Menționez că podul nu este izolat este acoperit cu tablă ondulată și folie anticondens montată peste scândură. Între pod și tavanul de la etaj este distanță , pleacă de la margine cu 0,5m și ajunge la mijloc de 2,5m.

          Comentariu

          Procesare...