soba

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Viezurik18
    Incepator
    • 16.nov.2007
    • 3

    soba

    Salut! v`as ruga sa`mi dati si mie un sfat in privinta unei sobe. am hotarat sa fac o soba in living dar sa aduca un pic la aspect cu un semineu. Vreau sa pun usa la soba din yena. problema e k nu gasesc nicio firma de la care sa pot cumpara doar usa. ofera doar servicii complete. stiti vreo firma care ma poate ajuta in acest aspect?
  • siven01
    Membru
    • 24.mar.2006
    • 245

    #2
    Din ce am citit , riesea ca alti au folosit usa de cuptor de aragaz ( la geam ma refer ) , dar ptr semineu , nu stiu daca te avantajeaza dimensiunea .

    Comentariu

    • DIY
      Living Legend
      • 07.sep.2007
      • 1736

      #3
      Re: soba

      Postat în original de Viezurik18
      Salut! v`as ruga sa`mi dati si mie un sfat in privinta unei sobe. am hotarat sa fac o soba in living dar sa aduca un pic la aspect cu un semineu. Vreau sa pun usa la soba din yena. problema e k nu gasesc nicio firma de la care sa pot cumpara doar usa. ofera doar servicii complete. stiti vreo firma care ma poate ajuta in acest aspect?
      Poate nu-ti pot vinde numai usa si fiindca semineul, asa cum il stim noi, nu are usa ci, eventual, un panou de protectie.
      Eu as incerca si pe la furnizorii de echipamente specializate. Spre exemplu, la o galerie de arta se poate afla adresa unui furnizor de cuptoare pt. sticla si ceramica. Mai departe, daca comercializeaza astfel de componente si daca acestea se potrivesc nu am de unde sti; era doar o parere...
      Numai bine,
      DIY

      Comentariu

      • martonfer0
        Incepator
        • 29.nov.2007
        • 12

        #4
        Ce prostie mai mare , mergeti oameni buni la un magazin de feronerie unde se vind sobe si veti gasi sticla ceramica de 15x15 la 25 de lei si cu patru bucati intr-o rama faci o usa de semineu grozava,iar daca te tin banii la Hunedoara este un magazin de seminee si gasesti usa de semineu la 800 sau 900 lei tip top numai sa o montezi la un semineu de teracota sau o soba depinde numai de imaginatie. La Deva se gaseste astfel de sticla la Ulpita.

        Comentariu

        • IONUT ONILL
          Incepator
          • 04.dec.2007
          • 41

          #5
          Viezurik18,
          sa nu uiti de cea mai importanta problema:

          DUPA REALIZARE SA POSTATI CATEVA IMPAGINI.
          Masura iubirii Lui Dumnezeu este sa-l iubesti fara de masura.

          Comentariu

          Procesare...