Sfat alegere perdele

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cotofana
    Incepator
    • 13.dec.2007
    • 1

    Sfat alegere perdele

    Buna ziua!
    Am si eu nevoie de ajutor, am o camera foarte inalta are 6 m inaltime si doua ferestre de cate 4 metri una deasupra celeilalte. Vreau sa pun perdea numai la fereastra de jos, (acum am o perdea de aprox 6 metri de sus pana jos dar este foarte greu de spalat si pus inapoi, de aceea vreau sa renunt la ea) la cea de sus ce ii pot pune?
    De la etaj se poate vedea toata camera si se vad perfect si ferestrele de sus la care nu vreau sa pun perdea.
    Ultima editare de Admin.MC; 25.iul.2013, 19:26. Motiv: corectare
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6360

    #2
    Nu stiu cit va pot ajuta cu parerea mea, dar cu siguranta va pot ajuta ciolegii de pe forum daca veti posta ceva poze de la "locul faptei".

    P.S. 6 m inaltime? e vorba de o subpanta?
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • LIVIUGLL
      Incepator
      • 04.dec.2005
      • 5

      #3
      S-ar putea pune folie pe fereastra de sus, tapet, sau sa se mascheze cu rigips ...idei ar fi ...
      pentru moment in constructie

      Comentariu

      • DIY
        Living Legend
        • 07.sep.2007
        • 1736

        #4
        Re: perdele

        Postat în original de cotofana
        Buna ziua!
        Am si eu nevoie de ajutor, am o camera foarte inalta are 6 m inaltime si doua ferestre de cate 4 metri una deasupra celeilalte. Vreau sa pun perdea numai la fereastra de jos,(acum am o perdea de aprox 6 metri de sus pana jos dar este foarte greu de spalat si pus inapoi , de aceea vreau sa renunt la ea)) la cea de sus ce ii pot pune? De la etaj se poate vedea toata camera si se vad perfect si ferestrele de sus la care nu vreau sa pun perdea
        Eu as recomanda jaluzele orizontale din material textil, plisate; eventual actionate prin telecomanda deoarece sint greu accesibile.

        Numai bine,
        DIY

        Comentariu

        Procesare...