Strung Einhell

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • mihai61
    Incepator
    • 17.dec.2007
    • 3

    Strung Einhell

    Am cumparat un strung EINHELL si doresc sa stiu daca este vreo persoana care se pricepe sa lucreze cu acesta,si daca stie de unde se pot achizitiona piese de schimb.
    Culmea mancarii: Sa mananci piept de gaina si sa ramai cu sutienul in gat.
  • ToolsMaster
    Membru
    • 11.iul.2007
    • 180

    #2
    Se lucreaza ca la orice strung insa, precizia de prelucrare nu poate fi prea mare din cauza constructiei de slaba calitate a acestei masini. Prezinta de nou jocuri mari la diverse elemente. Sunt asamblate in graba si nu sunt reglate corespunzator.

    Comentariu

    • mihai61
      Incepator
      • 17.dec.2007
      • 3

      #3
      einhell

      Ms. pt. raspuns.Care sunt cele doua probleme,si cum le rezolv?
      Culmea mancarii: Sa mananci piept de gaina si sa ramai cu sutienul in gat.

      Comentariu

      • ToolsMaster
        Membru
        • 11.iul.2007
        • 180

        #4
        Doua probleme? Am zis eu asa ceva?
        Depinde de fiecare masina unealta in parte, trebuie sa il desfaci complet si sa vezi ce nu este in ordine. Este greu de prezentat pe un forum operatiunea aceasta si este posibil sa nici nu dispuneti de toate sculele necesare. Nu pot sa zic ca este regula ce am scris legat de problemele acestor tipuri de strunguri insa eu la ce am vazut asta se intampla.

        Comentariu

        • mihai61
          Incepator
          • 17.dec.2007
          • 3

          #5
          einhell

          Imi cer scuze.Nu am vrut sa spun doua probleme.Stiu ca trebuie reglate cele trei sanii mobile(ca la subler),desi nu am constatat ca ar trebui la al meu.O problema am cu schimbarea pinioanelor pentru filetare Exista o schema pe capac dar sincer imi cam incurc urechile.Daca pe viitor postez poza cu angrenajul mi-ati putea indica pasii pentru inlocuirea pinioanelor.Am postat acest nou topic pentru cei ce au un asemenea strung.sa facem schimb de experienta,si de unde putem sa ne aprovizionam cu piese de schimb. La Bricostore de unde l-am cumparat au ceva dar nu esential.Ex cureaua daca se rupe unde o pot gasii Am gasit pe un alt forum pe cineva care are un Eimhell dar din pacate locuieste in BV.Poate vreun bucurestean are asa ceva si putem sa ne ajutam reciproc.Ms pt. rabdare si va urez tuturor UN CRACIUN FERICIT.
          Culmea mancarii: Sa mananci piept de gaina si sa ramai cu sutienul in gat.

          Comentariu

          • b30kdt
            Membru
            • 06.dec.2006
            • 244

            #6
            strungul este pt lemn sau pt metal?
            daca este pt lemn inseamna ca este cel care costa 300 ron,ma batea gandu si pe mine sa-l achzitionez insa parea cam firav
            cum se comporta?ati reusit sa-l centrati?ce putere are?

            Comentariu

            • mchk
              Incepator
              • 12.oct.2007
              • 19

              #7
              Re: einhell

              Postat în original de mihai61
              O problema am cu schimbarea pinioanelor pentru filetare
              mai mult ca sigur e vorba de unul pentru metal

              Comentariu

              Procesare...