proiect retea electrica cu autorizat regional?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • katun
    Incepator
    • 30.aug.2007
    • 45

    proiect retea electrica cu autorizat regional?

    Va rog sa ma ajutati cu informatii legate de CE si CUM trebuie sa fac pentru a fi bransat la reteaua electrica.

    Deja am ajuns la capatul rabdarilor.
    Din luna octmbrie am inceput demersurile si avansez cu pasi mici dar nu reusesc sa ating obiectivul de a obtine bransarea la reteaua electrica.
    Am depus acte peste acte, am platit taxe peste taxe si in acest moment am o teava la care vine un cablu de la stalp, cablul intra intr-o cutie in care ar trebui sa fie un contoar, dar nu este!
    Cei de la electrica spun ca trebuie sa mai vin acum cu un proiect facut de un electrician autorizat.
    Am vorbit cu un electrician si mi-a spus ca nu poate sa-mi faca pentru ca trebuie sa fie autorizat pe zona unde am eu constructia, cica s-a facut prin licitatie acordarea autorizarilor!?

    Constructia este in jud. Calarasi, unde pot afla care sunt electricienii autorizati pe acesta zona?

    Daca pot construi cu un proiect facut de orice firma de arhitectura din UE de ce cand vine vorba de electrica nu pot lua orice electrician autorizat din orice zona a Romaniei?
    Mie personal imi miroase a spaga.

    Astept cu interes parerile dvs.
    Domino optimo maximo!
  • doru_a
    Incepator
    • 19.feb.2007
    • 89

    #2
    Re: proiect retea electrica cu autorizat regional?

    Postat în original de katun
    ...
    Constructia este in jud. Calarasi, unde pot afla care sunt electricienii autorizati pe acesta zona?...
    .
    Incercati pe site-ul ANRE

    Comentariu

    • katun
      Incepator
      • 30.aug.2007
      • 45

      #3
      Re: proiect retea electrica cu autorizat regional?

      Postat în original de doru_a
      Postat în original de katun
      ...
      Constructia este in jud. Calarasi, unde pot afla care sunt electricienii autorizati pe acesta zona?...
      .
      Incercati pe site-ul ANRE
      http://www.anre.ro/activitati.php?id...rtare=Filtrare
      Merci pentru lista, problema este cum dau de ei?
      Nu este nici o adresa, nici un telefon in aceasta lista!
      Domino optimo maximo!

      Comentariu

      • doru_a
        Incepator
        • 19.feb.2007
        • 89

        #4
        mare mirare n-ar fi ca pe unii sa-i gasiti in " Pagini Aurii"

        Comentariu

        • passat_prp
          Incepator
          • 10.iun.2007
          • 1

          #5
          Eu am depus o cerere prin care am solicitat sa bag curent pentru pompa de apa ( pentru fantana) si in maxim 2 luni o sa am curent. Si asta pentru ca trebuie sa-mi puna un stalp in curte si se poate acum din cauza vremii. Am depus cererea pe 14.01.2008. Dupa ce-mi baga curentul fac alta cerere si o sa-mi racordeze si casa

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6360

            #6
            @ passat_prp: Care ar fi motivul pentru care nu ati solicitat din prima cerere racordarea casei?
            Cred ca in felul in care ati procedat veti plati o data pentru o prima solutie tehnica (la prima cerere) si apoi inca o data pentru cea de-a doua solutie tehnica (la a doua cerere), asta ca sa nu mai vorbim si de alte costuri date de deplasarea pe teren a echipelor etc.
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            Procesare...