Rulouri exterioare - recomandare firma

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • vcraescu
    Incepator
    • 10.iun.2012
    • 3

    Rulouri exterioare - recomandare firma

    Salut!

    Imi poate recomanda cineva o firma din Iasi pentru montatul a 3 rulouri exterioare din aluminiu?
    Am fost deja la Eurodan dar pretul cerut mi s-a parut exagerat.
    191 x 127 x 2(snur) + 247 x 162(buton electric) = 4150 lei
    iar pentru varianta toate actionare electrica = 5600 lei

    cu montaj inclus.

    Asta pentru niste rulouri exterioare despre care nu am reusit sa aflu mare lucru, primind un raspuns sec ca sunt produse de ei.

    Vreau sa le montez in speranta ca se va reduce temperatura pe timpul verii atat timp cat geamurile sunt pozitionate spre soare.

    Multumesc!
  • Musat Claudiu
    Incepator
    • 12.iun.2012
    • 3

    #2
    Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

    Daca vreti sa reduceti temperatura pe timpul verii schimbati sticla de la ferestre, recomandat sticla 4S /16/4FL sau pt izolare si mai buna 4S/16/4FL/4low-e

    Comentariu

    • Digix
      Incepator
      • 23.mai.2009
      • 38

      #3
      Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

      Ce reprezintă a doua configurație? E tripan, că văd că apar 4S, LOW-E și float în descriere?
      Geamgiu din România

      Comentariu

      • vcraescu
        Incepator
        • 10.iun.2012
        • 3

        #4
        Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

        Cand am montat sticla cam la toate firmele unde am fost mi s-a spus ca 4S este mult mai slaba pentru iarna dar mai buna pentru vara...
        Oricum sticla nu mai este o optiune acum. Abia am pus-o nu ma apuc sa o arunc la gunoi...
        Pe mine ma intereseaza rulourile. Isi merita investitia sau is mai mult bani aruncati? Voi economisi la AC, va scadea temperatura semnificativ sau nici nu se va simti vreo diferenta?


        Multumesc!
        Ultima editare de vcraescu; 13.iun.2012, 12:17.

        Comentariu

        • Digix
          Incepator
          • 23.mai.2009
          • 38

          #5
          Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

          Merită! Așa spun clienții.
          Geamgiu din România

          Comentariu

          • Consultant Tamplarie
            Moderator
            • 27.mai.2008
            • 903

            #6
            Răspuns la: Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

            Postat în original de vcraescu
            Pe mine ma intereseaza rulourile. Isi merita investitia sau is mai mult bani aruncati? Voi economisi la AC, va scadea temperatura semnificativ sau nici nu se va simti vreo diferenta?
            Indiscutabil.
            Se va vedea rapid cum temperatura pe suprafata vitrata este departe de cea in care avem actiunea directa a soarelui. de la un efect de sera ajugeti la "zero efect de sera", diminuati expunerea la praf, imbunatatiti izoalrea fonica si in acelasi timp aveti si opacitatea necesara in anumite cazuri.
            Nu o sa va para rau daca achizitionati rulouri exterioare sau obloane. garantat.

            Comentariu

            • vcraescu
              Incepator
              • 10.iun.2012
              • 3

              #7
              Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

              Corect!
              Mi-am montat pana la urma de la Almet Grup din Iasi, distribuitor Alexiana. Probabil cel mai mic pret de pe piata. Foarte multumit de ei, desi sunt o firma destul de mica.
              S-a meritat investitia. Aerul din apartament a devenit respirabil iar temperatura a scazut semnificativ. Chiar si la temperaturile de-acum nu cred ca ar mai fi nevoie de un AC.

              Comentariu

              • dl_dr25
                Incepator
                • 09.ian.2012
                • 1

                #8
                stie cineva care este pretul mp pt obloane aluminu? si ceva firme pt Bucuresti

                nimeni nimic ???
                Ultima editare de Consultant Tamplarie; 23.aug.2012, 17:13.

                Comentariu

                • Consultant Tamplarie
                  Moderator
                  • 27.mai.2008
                  • 903

                  #9
                  Răspuns la: Rulouri exterioare - recomandare firma

                  Postat în original de vcraescu
                  S-a meritat investitia. Aerul din apartament a devenit respirabil iar temperatura a scazut semnificativ. Chiar si la temperaturile de-acum nu cred ca ar mai fi nevoie de un AC.
                  Ma bucur pentru efectul pozitiv constatat odata cu montarea rulourilor exterioare.

                  Postat în original de dl_dr25
                  stie cineva care este pretul mp pt obloane aluminu? si ceva firme pt Bucuresti?
                  Faceti o vizita la unul sau mai multe magazine specializate avand la dvs. dimensiunile golului unde trebuie montat un astfel de rulou. Pretul pentu rulourile din aluminiu sunt semnificativ mai mari decat cele din PVC. Dupa ce analizati ofertele din punct de vedere tehnic, financiar inclusiv a conditiilor de montaj si garantie, alegeti oferta avantajoasa.
                  Puteti opta deasemenea si pentru rulouri din PVC fara nici o problema, totul este sa fie un produs cu calitate certificata. Va recomand rulourile VEKAVARIANT, sistem ce se poate monta deasupra ferestrei, astfe incat acestea vor face corp comun cu aceasta.

                  Comentariu

                  Procesare...