Design exterior

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1027

    Design exterior

    Buna ziua,am nevoie de ajutorul unor designeri 3d, am incercat si eu o varianta cu google stech 8 dar nu prea imi iese..mai trebuie sa lucrez pe el,
    Doresc sa stiu cam cum ar arata aceasta cladire cu coltare polistiren la geamuri,usa si colturile casei...si totusi chiar si asa ,parca ai mai trebuie ceva...PARE O SCOALA ,NU O CASA.
    Fișiere Atașate
  • poolonik
    Membru Marcant
    • 18.nov.2006
    • 346

    #2
    Răspuns la: Design exterior

    Cred ca si cu coltare o sa fie destul de greu sa ii dea un "aer de casa " . Ce inseamna sa arunci un balcon pe o casa ,chiar daca multi spun ca nu este folositor la casa , dar ii schimba aspectul . Acoperis simplu in 2 ape fara o lucarna ......
    Ultima editare de poolonik; 29.iul.2014, 07:41.

    Comentariu

    • poolonik
      Membru Marcant
      • 18.nov.2006
      • 346

      #3
      Răspuns la: Răspuns la: Design exterior

      Asa doar ca idee ....
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • emanuelguzu
        Living Legend
        • 30.oct.2013
        • 1027

        #4
        Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Design exterior

        Postat în original de poolonik
        Asa doar ca idee ....
        La intrarea in casa,m_am gandit ca ar fi bine sa am un antreu de 2x3
        In lateralul casei din stanga urmeaza sa se construiasca un garaj,in principiu doream acoperit de tigla,credeti ca o terasa s_ar potrivi?
        Iesirea terasei sa fie de la primul etaj,in partea stanga deschid o usa sa se poata iesi pe terasa
        La intrare unde fac antreul,este mai bine sa pun acoperis sau sa il fac balcon pentru etajul de sus?sus este o camera de 5x5 cu doua geamuri,inlocuiesc un geam cu o usa sa ies pe balcon ce va vei peste antreu,ce parere aveti?

        Comentariu

        • smeagle
          Membru Marcant
          • 15.ian.2013
          • 550

          #5
          Răspuns la: Design exterior

          terasa peste garaj sa aiba si ea acoperire si o parte sa fie inchisa cu perete din sipca dispusa in diagonala , da la antreu fa balcon , cred ca asta ar schimba ceva la aspect si mai cred ca va ajuta si daca scoti in evidenta toate glafurile geamurilor si usilor

          Comentariu

          • poolonik
            Membru Marcant
            • 18.nov.2006
            • 346

            #6
            Răspuns la: Design exterior

            O terasa schimba fata unei case .Poza 2, balcon incorporat in terasa .
            Fișiere Atașate
            Ultima editare de poolonik; 29.iul.2014, 22:55.

            Comentariu

            • emanuelguzu
              Living Legend
              • 30.oct.2013
              • 1027

              #7
              Răspuns la: Design exterior

              stiti de ce imi este frica? terasa o sa imi ia din lumina de la interior,si nici spatiu nu este in curte pentru o terasa asa mare,camerele sunt 5x6,chiar si acum ..nu prea face fata un geam de 160x1.20,am sa fac un antreu la intrare cu acoperis din tigla,poate schimba ceva,apoi coltarele nu vin chiar asa rau,pe mijloc credeti ca ar merge o portiune de caramida aparenta 2 m latime de jos pana sus pe centrul casei?

              Comentariu

              • poolonik
                Membru Marcant
                • 18.nov.2006
                • 346

                #8
                Răspuns la: Design exterior

                Din cauza luminii am renuntat si eu la o terasa mai mare. Din cauza altor constructii in acel loc ajunge soarele la rasarit o ora si la apus 2-3 ore vara .Asa ca am facut doar cat tine intrarea .La jocuri de culori/caramizi/dungulite nu ma pricep . Greu si pt mine m-am hotarat cum sa fac .
                Fișiere Atașate

                Comentariu

                Procesare...