Miros in baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • tigy
    Incepator
    • 18.iun.2007
    • 66

    Miros in baie

    buna ziua
    am o casa p+m si am o problema la baia de jos in sensul ca miroase f f urat, mai ales de cand am dat drumul la caldura.am verificat sifonul de pardoseala insa plutitorul e la locul lui, apa are.....scurgeea de la chiuveta are capac pt ca nu o am inca montata, sifonul de la dus e ok nu miroase in dreptul lui, simt parca , ca apa din wc miroase urat....dar parca n.ar fi tot mirosul ala de acolo ca am acoperit wc-ul cu o folie si tot miroase.UNDE AM GRESIT?
    Mentionez ca scurgerea de sus vine intr-un T-u in care intra si scurgerea de jos, in baia de sus nu miroase deloc, am mirost pe laga racordul de la wc la scurgere si nu simt nici un miros, cu toata astea in baie miroase f urat, poate aveti o solutie si pt mine, mersi
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12200

    #2
    Răspuns la: problema miros baie

    Postat în original de tigy
    buna ziua
    am o casa p+m si am o problema la baia de jos in sensul ca miroase f f urat, mai ales de cand am dat drumul la caldura.am verificat sifonul de pardoseala insa plutitorul e la locul lui, apa are..................i
    Daca discutati de sifon cu plutitor , inseamna ca este acela antispumant . Vedeti sa fie bine montat , ca multi il monteaza gresit .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • mirceaknap
      Living Legend
      • 05.mar.2011
      • 1417

      #3
      Răspuns la: problema miros baie

      Aveti scurgere separata pt masina de spalat?

      Comentariu

      • Maestrul Max
        Living Legend
        • 28.iul.2006
        • 6889

        #4
        Răspuns la: Miros in baie

        Aveti cada de baie ? Pe scurgerea de la cada de baie aveti o montat o piesa in "S" ?
        Cu stima.

        Comentariu

        • emanuelguzu
          Living Legend
          • 30.oct.2013
          • 1027

          #5
          Răspuns la: Miros in baie

          Postat în original de tigy
          buna ziua
          am o casa p+m si am o problema la baia de jos in sensul ca miroase f f urat, mai ales de cand am dat drumul la caldura.am verificat sifonul de pardoseala insa plutitorul e la locul lui, apa are.....scurgeea de la chiuveta are capac pt ca nu o am inca montata, sifonul de la dus e ok nu miroase in dreptul lui, simt parca , ca apa din wc miroase urat....dar parca n.ar fi tot mirosul ala de acolo ca am acoperit wc-ul cu o folie si tot miroase.UNDE AM GRESIT?
          Mentionez ca scurgerea de sus vine intr-un T-u in care intra si scurgerea de jos, in baia de sus nu miroase deloc, am mirost pe laga racordul de la wc la scurgere si nu simt nici un miros, cu toata astea in baie miroase f urat, poate aveti o solutie si pt mine, mersi
          Cred ca este vorba de vreo imbinare prost realizata,verificati in special sifonul de la cada,este posibil sa aveti infiltratii de apa sub cada .
          Ultima editare de emanuelguzu; 29.nov.2014, 12:56.

          Comentariu

          • tigy
            Incepator
            • 18.iun.2007
            • 66

            #6
            Răspuns la: Miros in baie

            Am scurgere pt masina de spalat dar nu e in baie si are si capac.la cadita de dus are forma de s.iar cada nu am fosit.o pana acum.

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6865

              #7
              Răspuns la: Miros in baie

              Are apa in sifonul de cada ?
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              • tigy
                Incepator
                • 18.iun.2007
                • 66

                #8
                Răspuns la: Miros in baie

                Are apa sifonul de cada.cel din pardoseala am observar ca plutitorul nu era infipt pana la guler in gaura care dduce in canalizarw.desi nu mirosea deloc pe acolo.l.am pus cum trebuie.sper sa fi fost de acolo desi nu prea cred.tot mi se pare ca miroase cand ridic capacul la wc

                Comentariu

                • intransingentul
                  Living Legend
                  • 26.iul.2012
                  • 1007

                  #9
                  Răspuns la: Miros in baie

                  Ce tip de vas wc aveti?
                  Iesire in pardoseala sau in spate?
                  Cata apa ramane in wc dupa ce trageti apa?
                  De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                  Comentariu

                  • tigy
                    Incepator
                    • 18.iun.2007
                    • 66

                    #10
                    Răspuns la: Miros in baie

                    Am wc cu iesire in spate.apa ramane sificienta dupa ce trag apa desi mi se pare cand trag apa ca nu se duce nimik nici hartie nici ....restul

                    Comentariu

                    • intransingentul
                      Living Legend
                      • 26.iul.2012
                      • 1007

                      #11
                      Răspuns la: Miros in baie

                      Postat în original de tigy
                      Am wc cu iesire in spate.apa ramane sificienta dupa ce trag apa desi mi se pare cand trag apa ca nu se duce nimik nici hartie nici ....restul
                      Aveti aerisire la coloana de scurgere?
                      De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                      Comentariu

                      • tigy
                        Incepator
                        • 18.iun.2007
                        • 66

                        #12
                        Răspuns la: Miros in baie

                        Aerisire nu am.nu am prevazut si nici mesterul care mi.a facut instalatia nu mai i.a zis ca ar fi nevoie la casa de aerisire a coloanei avand in vedere ca am doar 2 bai pozitionate exact una peste alta.

                        Comentariu

                        • Mircea_G
                          Living Legend
                          • 14.ian.2007
                          • 12200

                          #13
                          Răspuns la: Miros in baie

                          Postat în original de tigy
                          Aerisire nu am.nu am prevazut si nici mesterul care mi.a facut instalatia nu mai i.a zis ca ar fi nevoie la casa de aerisire a coloanei avand in vedere ca am doar 2 bai pozitionate exact una peste alta.
                          Mesterul ???? Am inteles .
                          Cautati mesterul si puteti sa-i aplicati fara menajamente un scuipat intre ochi . Stiu ca suna vulgar , dar asta merita .
                          Daca nu intelege pt ce , sa intre pe forum sa intrebe .
                          Instalatii verificari-revizii gaze

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6865

                            #14
                            Răspuns la: Miros in baie

                            Postat în original de Mircea G
                            Mesterul ???? Am inteles .
                            Cautati mesterul si puteti sa-i aplicati fara menajamente un scuipat intre ochi . Stiu ca suna vulgar , dar asta merita .
                            Daca nu intelege pt ce , sa intre pe forum sa intrebe .
                            Chiar este nevoie pe coloana , de aerisire ? Eu nu am si totusi functioneaza perfect fara probleme .
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • intransingentul
                              Living Legend
                              • 26.iul.2012
                              • 1007

                              #15
                              Răspuns la: Miros in baie

                              Postat în original de tigy
                              Aerisire nu am.nu am prevazut si nici mesterul care mi.a facut instalatia nu mai i.a zis ca ar fi nevoie la casa de aerisire a coloanei avand in vedere ca am doar 2 bai pozitionate exact una peste alta.
                              Este necesara.
                              Lipsa unei clapete sau unei aerisiri exterioare,duce la absortia apei din sifoane,de aici si mirosul neplacut.
                              De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                              Comentariu

                              Procesare...