Umezeala perete rigips

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • potarnicamihai
    Incepator
    • 20.aug.2018
    • 4

    Umezeala perete rigips

    peretii de jur imprejur sau umezit de la parchet in sus 50 cm,in afara se calorifer unde este uscat,m-am gandit ca sa nu schimb tot rigipsul sa tai doar partea de jos cam 60cm si sa o schimb tot cu placa verde.credeti ca se poate?,peretele sub rigips este izolat cu exp.de 5 cm gros.nu stiu ce sa fac,daca reusesc sa il tai nu stiu daca pot sa il mai inbin perfect,si as da cu ceva antiumezeala,sau sa pun inainte de rigips carton,sau folie anti vapori.acolo am lasat pe cineva sa stea 2 ierni dar ca sa faca economie a inchis calorif.si a pus lipit de perete numai saci cu haine,probabil de asta .va rog sa imi dati un sfat. va mutumesc mult
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15019

    #2
    Răspuns la: Umezeala perete rigips

    Depinde care este cauza acestei umezeli. Daca a fost o chestiune datorata doar lipsei de incalzire si a fost condens local, merita reparata zona doar din gipscarton. Daca insa umezeala are alte cauze si nu este eliminata sursa, lucrarea este inutila, problemele reapar. Cert este ca daca gipscartonul actual este degradat, trebuie taiata zona afectata.

    Comentariu

    • potarnicamihai
      Incepator
      • 20.aug.2018
      • 4

      #3
      Răspuns la: Umezeala perete rigips

      va multumesc pentru sfat

      Comentariu

      Procesare...