Zgomot gard placi beton

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Ciprian89
    Incepator
    • 31.mai.2016
    • 27

    Zgomot gard placi beton

    Buna ziua,

    De curând am cumpărat o casa ce are gard facut din placi de beton , cel din poza atașată.
    Problema este ca intre acele rosturi si plăcile de beton este un mic joc, iar cand bate vântul mai tare se aud foarte tare cum se mișcă. Cu ce se poate etanșa acel loc ca sa nu se mai miste când bate vântul?

    Va mulțumesc.
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12229

    #2
    Exista o solutie ceva mai complicata , dar se intra prea mult in chimia moleculara ...
    Solutia mai simpla este " impanarea " placilor in cantul stilpilor cu diverse metode
    pene de lemn , adeziv ...
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13008

      #3
      Asa fac aproape toate, apoi apar fisuri etc.Solutii improvizate sunt mai multe, spuma poliuretanica, pene din lemn etc.
      Mi se pare cel mai corect cu snur de cauciuc introdus in acel rost, nu neaparat pe toata inaltimea placilor.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • Ciprian89
        Incepator
        • 31.mai.2016
        • 27

        #4
        Am sa incerc cu acel snur de cauciuc.
        De curiozitate, eu ma gandeam sa pun ceva silicon de exterior de etansare, sa fac ca niste mingi mici si sa le pun acolo, sa nu pun de sus pana jos, doar in niste puncte.
        Clar, e o improvizatie, dar ar fi una buna sau e cam stupida ideea?
        Multumesc.

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13008

          #5
          Si ce nu merge cu snurul de cauciuc? Depinde si de diametrul utilizat, trebuie sa intre fortat pe fiecare capat.
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          Procesare...