Reglare copertina retractabilă

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Pelasgul
    Incepator
    • 14.iun.2021
    • 3

    Reglare copertina retractabilă

    Salut!

    Anul trecut am montat o copertina retractabila de 2x3m.
    Merge bine, a rezistat peste iarna (stransa), se tine bine și la vânt puternic, fiindcă i-am legat capetele cu niște sfori.

    De când am montat-o am constatat că atunci cand o strang face niste cute pe mijloc, adică nu se strange perfect. Cum pot regla acest lucru?
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12227

    #2
    Daca nimeni nu vede modelul ....
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • Pelasgul
      Incepator
      • 14.iun.2021
      • 3

      #3
      Așa e, scuze, am fost obligat să plec în grabă și n-am mai avut timp de poze. Momentan, sunt într-o delegație. Revin miercuri cu ceva imagini.

      Comentariu

      • Pelasgul
        Incepator
        • 14.iun.2021
        • 3

        #4
        Am revenit cu imagini...

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12227

          #5
          Dupa cum arata partea pe care se ruleaza copertina , nu este paralela cu cea care se deschide . Ar trebui de3schisa total fortat , si vazut ce reglaje se pot face pt a rula in paralel.
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • dmih
            Membru Marcant
            • 05.feb.2007
            • 632

            #6
            Trage capatul mobil al prelatei catre stanga cum privesti cu spatele la perete. Ar trebui sa poata culisa intr-un sant in profilul de aluminiu.

            Daca dupa asta tot nu se stange bine, trebuie reglate bratele pliabile. Punctele de reglaj sunt in pozele tale de mai sus. Munca de chinez batran. Eu sunt la a treia (toate cumparate din magazin, nu facute la comanda) si nici una nu s-a strans perfect.

            Comentariu

            Procesare...