Case din busteni calibrati - import

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • flandra
    Incepator
    • 12.apr.2008
    • 2

    Case din busteni calibrati - import

    Hello la toata lumea si bina v-am gasit. Ma numesc Flavius si intentionez sa construiesc o casa de lemn, mai exact din busteni calibrati intr-o zona de munte. Contrar asteptarilor am descoperit cu uimire ca o casa din busteni calibrati adusa din state e mult mai ieftina decat o casa din busteni prelucrati manual la noi in tara. In conditiile astea, am rugamintea, in masura in care ma poate ajuta cineva, sa aflu care sunt taxele (daca sunt) pe care trebuie sa le platesc cand mi se livreaza kit-ul casei de peste ocean...pe langa transport.

    Multumesc anticipat,

    Flavius.
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Nu am idee insa asta ar trebui sa o afli de la vreo persoana din vama sau care se ocupa de importuri.

    Esti asa de sigur ca preturile din tara sunt mai mari ca pretul de import cu toate taxele si transportul? Ciudata faza!
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • s.m.ovidiu
      Membru Marcant
      • 12.feb.2007
      • 460

      #3
      Poti te rog sa-mi spui si mie situl unde ai gasit oferta ?
      Nu lua viata prea in serios in speranta ca o vei face sa stea mai mult cu tine
      Te vei trezi ca in afara de riduri nu ai nici un avantaj

      Comentariu

      • andreis
        Incepator
        • 28.iul.2008
        • 3

        #4
        Re: Case din busteni calibrati - import

        Postat în original de flandra
        Hello la toata lumea si bina v-am gasit. Ma numesc Flavius si intentionez sa construiesc o casa de lemn, mai exact din busteni calibrati intr-o zona de munte. Contrar asteptarilor am descoperit cu uimire ca o casa din busteni calibrati adusa din state e mult mai ieftina decat o casa din busteni prelucrati manual la noi in tara. In conditiile astea, am rugamintea, in masura in care ma poate ajuta cineva, sa aflu care sunt taxele (daca sunt) pe care trebuie sa le platesc cand mi se livreaza kit-ul casei de peste ocean...pe langa transport.

        Multumesc anticipat,

        Flavius.

        De ce esti surprins? O casa din busteni prelucrati manual, dupa cum spuneai, e normal sa fie mai scumpa decat una din busteni produsi pe o linie tehnologica in care aproape totul se face mecanic, inclusiv uscarea bustenilor. Pe urma exista diverse tehnici de asamblare a bustenilor. Spre exemplu o chertare de tip scandinav, lucrata manual nu are cum sa fie foarte ieftina.

        Recomandarea mea este sa intelegi ceea ce cumperi, inainte de a cumpara. Si nu uita de montaj.

        Comentariu

        • andreis
          Incepator
          • 28.iul.2008
          • 3

          #5
          Re: Case din busteni calibrati - import

          un film despre case din busteni aici

          Comentariu

          • PowerMC
            Administrator
            • 02.mai.2007
            • 2237

            #6
            andreis,
            Atentie la mesajele publicitare!
            Puteti discuta probleme tehnice, prezenta sisteme insa va rog sa o faceti fara a va promova afacerea pe forum, fara acceptul nostru.
            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

            Community Manager MC

            Comentariu

            • andreis
              Incepator
              • 28.iul.2008
              • 3

              #7
              Postat în original de PowerMC
              andreis,
              Atentie la mesajele publicitare!
              Puteti discuta probleme tehnice, prezenta sisteme insa va rog sa o faceti fara a va promova afacerea pe forum, fara acceptul nostru.
              nu a fost nici un mesaj publicitar, iar semnatura continea doar un link, neinterzis de regulament. dealtfel am citit regulamentul care spune: "7. Semnatura trebuie sa aiba o dimensiune rezonabila, maxim 2 randuri, si sa nu contina imagini."

              daca ai fi precizat unde am gresit, facand trimitere la regulament, poate era mai bine.

              Comentariu

              • PowerMC
                Administrator
                • 02.mai.2007
                • 2237

                #8
                Daca dvs. credeti ca faceti marketing in acest fel va inselati.
                Poate nu ati citit cu atentie Regulamentul forumului, incercati si punctul 10.
                Pana atunci consider ca este suficienta declararea paginii in campul "site web", din profil.

                Va rog sa nu continuati discutia in aceasta maniera.
                Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                Community Manager MC

                Comentariu

                Procesare...