Ceresit Ceretherm (in detaliu)

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • lucian.crisan
    Incepator
    • 11.mai.2008
    • 2

    Ceresit Ceretherm (in detaliu)

    Ma intereseaza daca as putea obtine informatii detaliate despre sistemul de izolatie Ceresit Ceretherm. Dorim sa izolam intreg exteriorul blocului nostru (pereti din beton) si vream sa aplicam solutia Ceresit.
    Pentru acesta m-ar interese in principiu materialele implicate in realizarea acestui strat termoizolant, procedura lor de aplicare (in detaliu daca se poate), si pretul aprox./cantitatea necesara pe metru patrat.
    Doresc de asemenea daca puteti sa-mi recomandati un seller de unde as putea cumpara aceste materiale (suntem din Cluj-Napoca) la un pret bun de la care sa avem si suport tehnic in caz de nevoie.

    Cu multumiri,
    Lucian Crisan
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • lucian.crisan
      Incepator
      • 11.mai.2008
      • 2

      #3
      Demo movie cum se aplica sistemul Ceresit Ceretherm

      Multumes mult pentru link. Invartindu-ma am gasit si movies-urile de la mctv.ro dar printre ele nu am gasit filmuletul ce arata cum se aplica acest sistem. Stiti cumva unde il pot gasi?

      Cu multumiri,
      Lucian Crisan

      Comentariu

      • VYS
        Living Legend
        • 19.aug.2005
        • 13007

        #4
        Vezi la Operatiuni pe www.mctv.ro - ai niste casete de selectie in dreapta sus.
        VYS Blog DIY

        Comentariu

        • iulianchioibasu
          Incepator
          • 30.mar.2008
          • 91

          #5
          Re: Ceresit Ceretherm (in detaliu)

          Postat în original de lucian.crisan
          Ma intereseaza daca as putea obtine informatii detaliate despre sistemul de izolatie Ceresit Ceretherm. Dorim sa izolam intreg exteriorul blocului nostru (pereti din beton) si vream sa aplicam solutia Ceresit.
          Pentru acesta m-ar interese in principiu materialele implicate in realizarea acestui strat termoizolant, procedura lor de aplicare (in detaliu daca se poate), si pretul aprox./cantitatea necesara pe metru patrat.
          Doresc de asemenea daca puteti sa-mi recomandati un seller de unde as putea cumpara aceste materiale (suntem din Cluj-Napoca) la un pret bun de la care sa avem si suport tehnic in caz de nevoie.

          Cu multumiri,
          Lucian Crisan
          O intrebare ...
          Doresti in mod exclusiv varianta Ceresit Ceretherm sau esti dispus sa iei in calcul si alte variante de sisteme ( alti producatori ) ??
          IulianC. si Domus

          Comentariu

          Procesare...