Piatra naturala vs piatra reconstituita

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • provilla
    Membru Marcant
    • 23.mar.2010
    • 682

    #16
    Postat în original de provilla
    sa fabricat diamantul sintetic , crezi ca se vinde cu acelasi pret ?
    omenirea n u a facut nimic niciodata ceva mai bun ca natura .....

    ma poate contrazice cineva ?
    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12227

      #17
      Postat în original de provilla
      omenirea nu a facut nimic niciodata ceva mai bun ca natura .....
      ma poate contrazice cineva ?
      Da !
      Daca discutam filozofic, natura n-a facut nimic sau nimic bun sau rau , natura exista ! Noi doar o judecam dupa felul in care o percepem si ne folosim de ea . Ce noi consideram bun in natura , poate pentru EA este rau ...dar bun si rau face parte din intregul ei .
      Cum oamenii fac parte din aceasta NATURA , deci sint parte din intreg ,nu cred ca noi putem spune ca ceva este sau nu bun . Mai corect ar fi : ne foloseste scopului sau nu , caci dupa ce ne-am nascut din EA , am inceput sa o" mesterim "!!! Faptul ca oamenii " inventeaza " sau " prelucreaza " natura , este ca si cum ne-am trimite mama la operatii estice si ridicari de sin , ca este urita ! In final actiunile noastre " de mai bine " o vor termina .
      Materiale mai bune facute de om ? Corect ar fi materiale asemanatoare celor naturale dar mai adaptate scopului propus cea ce in acceptiunea generala inseamna " mai bune " .
      ...........
      Un raspuns scurt , dat ca de un om ce se vrea fiinta dominanta pe pamint ar suna asa, sec : DA , materiale mai bune si mai rezistente !
      ...........
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • provilla
        Membru Marcant
        • 23.mar.2010
        • 682

        #18
        Postat în original de Mircea G
        Postat în original de provilla
        omenirea nu a facut nimic niciodata ceva mai bun ca natura .....
        ma poate contrazice cineva ?
        Da !
        Daca discutam filozofic, natura n-a facut nimic sau nimic bun sau rau , natura exista ! Noi doar o judecam dupa felul in care o percepem si ne folosim de ea . Ce noi consideram bun in natura , poate pentru EA este rau ...dar bun si rau face parte din intregul ei .
        Cum oamenii fac parte din aceasta NATURA , deci sint parte din intreg ,nu cred ca noi putem spune ca ceva este sau nu bun . Mai corect ar fi : ne foloseste scopului sau nu , caci dupa ce ne-am nascut din EA , am inceput sa o" mesterim "!!! Faptul ca oamenii " inventeaza " sau " prelucreaza " natura , este ca si cum ne-am trimite mama la operatii estice si ridicari de sin , ca este urita ! In final actiunile noastre " de mai bine " o vor termina .
        Materiale mai bune facute de om ? Corect ar fi materiale asemanatoare celor naturale dar mai adaptate scopului propus cea ce in acceptiunea generala inseamna " mai bune " .
        ...........
        Un raspuns scurt , dat ca de un om ce se vrea fiinta dominanta pe pamint ar suna asa, sec : DA , materiale mai bune si mai rezistente !
        ...........
        de unde ai luat citatul acesta ?
        Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12227

          #19
          Daca ti se pare citat , ma bucur ! Din capul meu , de unde naiba ????
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • provilla
            Membru Marcant
            • 23.mar.2010
            • 682

            #20
            natura este sursa inepuizabila de elemente si materiale nu doar pentru constructii .

            imagintia noastra depaseste limitele , insa lucrurile frumoase le gasim chiar langa noi , daca te uiti in orizont sa cauti ceva nou .
            Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

            Comentariu

            • provilla
              Membru Marcant
              • 23.mar.2010
              • 682

              #21
              Postat în original de Dan_Daniel
              Postat în original de Mircea G
              In anumite situatii , materialele sintetice , pot fi mult mai rezistente
              Un exemplu ar fi blaturile de bucatarie din Corian etc.

              nu prea gasesti raspuns sau teai convins ca am dreptate ?
              Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

              Comentariu

              • Mircea_G
                Living Legend
                • 14.ian.2007
                • 12227

                #22
                Postat în original de provilla
                ....nu prea gasesti raspuns sau teai convins ca am dreptate ?
                La cine si la ce te referi ???
                Instalatii verificari-revizii gaze

                Comentariu

                Procesare...