Pret pentru mansarda de 80 mp!

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • LAURENTIU RADU
    Membru
    • 06.nov.2006
    • 155

    Pret pentru mansarda de 80 mp!

    In curand voi ajunge la faza de adaugare a mansardei peste un parter de 80 mp. Mansarda va avea aceiasi suprafata si echipa care ar putea-o executa cere 8000 de euro. Ei vor face doar scheletul si vor pune acoperisul cu tigla mea, Bramac, pe care deja am cumparat-o. La mansarda vor fi 3 dormitoare si o baie, scara de urcare nu va fi inclusa si nu va fi nici o fereastra pe acoperis. Mansarda va avea doua balcoane mici din care unul la doua dintre dormitoare, acolo acoperisul va fi in doua ape. Cel care va face lucrarea nu va pune dacat sceletul mansardei fara ferestre/usi, OSB, vata minerala si nici rigips. Doar acoperisul va fi terminat cu tot ce este necesar. Ce parere aveti de pret?
  • papi
    Membru
    • 30.mar.2008
    • 289

    #2
    foarte mare pretul
    alti au ridicat D+P+M cu 8.000 euro,restul comentariilor nu isi au rostul din punctul meu de vedere .
    salutare la toti

    Comentariu

    • Dan_Daniel
      Living Legend
      • 20.nov.2009
      • 1152

      #3
      Postat în original de papi
      foarte mare pretul
      alti au ridicat D+P+M cu 8.000 euro,restul comentariilor nu isi au rostul din punctul meu de vedere .
      Corect si adevarat.
      Anul trecut in luna august, ridicat mansarda, 102 mp, ziduri porotherm, inaltimea pe laterale 1,75 m, 14 stalpi, centuri, acoperis in doua ape, folie, leaturi, tigla ..... adica data gata la rosu, echipa a cerut si a primit 3.800 de euro, fara mancare etc, cum se mai obisnuieste pe la noi, si asta pentru ca nu au vrut ei. Bineanteles au primit in fiecare zi ce au dorit, bere rece, apa minerala, sucuri, cafea, sa zic cam in total, vreo 200 de euro, ca sa iasa rotund 4.000. Cum zicea si Papi, comentarii nu au rost.
      Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

      Comentariu

      • LAURENTIU RADU
        Membru
        • 06.nov.2006
        • 155

        #4
        Bine, hai sa fiu mai clar. 8000 de euro s-au facut pana la urma 7000 de dolari si urma sa faca aceiasi lucrare. Am renuntat la ei deoarece si altii m-au sfatuit sa nu-i angajez. Pana la urma baietii (4 la numar) care au facut zidaria vor face si mansarda, mai ales ca pana acum au lucrat destul de bine si doi dintre ei sunt tamplari calificati. Au promis ca mansarda va fi gata in doua saptamani si manopera va fi 2000 de dolari, plus aproximativ 3000 materialele. Tigla o am deja cumparata. Ce fel de OSB imi recomandati, ce vata minerala sau ce grosime de rigips.

        Comentariu

        Procesare...