Mortart tencuire

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • leonard74
    Incepator
    • 14.mar.2008
    • 18

    Mortart tencuire

    E vreo problema in folosirea mortarului pentru tencuiala de interior la exterirul casei?
    Mai exact este vorba despre MT-I 25 / Mortar pentru tencuire şi reparaţii pentru interior pe care firma de constructii vrea sa-l aplice mecanizat pt tencuirea peretiilor exteriori.
    La intrebarea mea el mi-a raspuns ca cei de la Adeplast au ambalat gresit un lot de mortar pentru exterior in saci cu specificatia mortar pt interior.
    Greu de crezut, dar in situatia ca-l va folosi vor fi probleme mari ? Se poate folosi atat la interior cat si la exterior?
    Exista vreo diferenta vizibila intre cel de exterior si cel pentru interior care intr-adevar sa confirme cele spuse de constructor cum ca sunt ambalati gresit?
    Ma refer la culoare lui sau orice altceva vizibil
    Multumesc!!
  • Gemini
    Moderator
    • 06.iun.2006
    • 15019

    #2
    Cel de exterior se poate folosi atat la interior cat si la exterior.
    Cel de interior se poate folosi doar la interior.

    Imi este greu sa cred ca acea echipa stie ce si cum s-a ambalat intr-o fabrica ce are pretentii in domeniu. Imi este greu sa cred ca intr-o fabrica de acest gen se pot face astfel de schimbari de ambalaj sau continut.

    Nu este nici o diferenta vizibila cu ochiul liber.
    Va recomand sa utilizati mortarul dedicat exteriorului si sa nu il inlocuiti cu unul de interior.

    Comentariu

    Procesare...