Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lambriu PVC pe suport din OSB

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Reteta mai exacta:
    - 3 kg sulfat de cupru
    - 2 kg bicromat de potasiu
    - 1 kg acid boric
    - 40 litri apa
    se dizolva fiecare intr-o cantitate mai mica din cei 40 l de apa, dupa care se amesteca totul la un loc.
    Solutia se impregneaza in lemn, nu cristalizeaza la suprafata, deci, ulterior, se poate vopsi, lipi ceva peste, etc ...

Comentariu

iti foarteee multumesc, saptamana asta ma apuc de treaba !
      mai bine intreaba daca nu cunosti

Comentariu

Cu ceam mai mare placere. Spor la treaba. Si eu vreau sa ma apuc, dar, din pacate, inca nu am reusit sa ma hotarasc la o varianta. Pana acum am achitat 2 sisteme, care, dupa studiu ulterior s-au dovedit a fi gresit recomandate. Si a trebuit sa recuperz banii ...

Comentariu

substantele se catalogheaza la REACTIVI pentru cei ce vor sa isi faca solutia, momentan am inceput cautarile de unde se pot achizitiona

Comentariu

Mi-a raspuns un posibil furnizor pentru substantele de mai sus. Surpriza: pentru 2 din cele 3 trebuie sa ai aviz de la itm pentru lucru cu substante periculoase.
            Am mai facut sapaturi si am aflat ca un tratament bun ar fi cu hipoclorit de sodiu NaOCl care rezulta din reactia acidului clorhidric cu soda caustica. Acum caut sa vad unde il gasesc si pe asta.

Comentariu

Procesare...
            X