Aplicare tencuieli decorative

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ido0100
    Incepator
    • 15.apr.2006
    • 94

    Aplicare tencuieli decorative

    Salutare! Doresc sa intreb pe cei care au experienta in aplicarea tencuielilor decorative daca exista vreo diferenta din pdv al aplicarii intre cele siliconice/silicatice si cele minerale. Mie mi se pare ca cele minerale se lucreaza mai usor si ies mai bine. Acum lucrez cu o tencuiala siliconica si nu sunt prea incantat de cum imi iese. Multumesc.
  • DEKO
    Membru
    • 16.nov.2005
    • 228

    #2
    re..

    Aplicarea este aceeasi dar dilutia cu apa la minerale este mai mare , te lasa sa il lucrezi ...pana la vara...ca apar problemele...in rest rezistenta si impermeabilitatea isi va spune cuvantul in timp !
    Toate cele bune !!!

    Comentariu

    • calin 66
      Incepator
      • 03.nov.2005
      • 29

      #3
      Re: re..

      Postat în original de DEKO
      Aplicarea este aceeasi dar dilutia cu apa la minerale este mai mare , te lasa sa il lucrezi ...pana la vara...ca apar problemele...in rest rezistenta si impermeabilitatea isi va spune cuvantul in timp !
      Toate cele bune !!!
      Adica?

      Comentariu

      • ar_logan
        Incepator
        • 13.nov.2005
        • 68

        #4
        Chiar..adica???
        do what you like to do

        Comentariu

        • florinc39
          Incepator
          • 21.mai.2006
          • 6

          #5
          SALUTARE
          VA ROG SA-MI RASPUNDETI SI MIE LA CITEVA INTREBARII
          sint nou pe acest forum
          am costruit de curind o casa,si m-am apucat singur sa o izolez la exterior cu polistiren de 4 cm,tot singur o sa aplic si plasa si adezivul cu toate ca nu sint de meserie in domeniu,intrebarea este ce glet pentru exterior pot sa folosesc la finisaj final?
          IAR TOCLUL am folosit polistiren extrudat de 2 cm as dori sa aplic tencuiala decorativa ,ce operatii ar trebui sa fac,si ce materiale inaintea aplicarii tencuieli decorative?

          Comentariu

          • bigjoe
            Membru Marcant
            • 19.mai.2006
            • 481

            #6
            Buna

            Cele silicate!

            Am o amica care din intamplare o stiu si a facut asa ceva la un SITE de videochat pe pereti si a iesit foarte bine si rapid a vopsit 10 camere in 3 zile si 2 persoane si exact ca o pictura murala ochi,palari pene deci tot tacamul.
            ai grija ..

            Comentariu

            • ar_logan
              Incepator
              • 13.nov.2005
              • 68

              #7
              Am si eu o intrebare : se poate lucra cu glet la exterior vara cand sunt temperaturi asa de ridicate la amiaza???
              do what you like to do

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 13007

                #8
                Eu cred ca se poate dar peretele respectiv ar fi bine sa fie protejat de actiunea directa a soarelui, eventual sa se creeze conditii de umbra.
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                Procesare...