Autorizatie...

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • soi
    Incepator
    • 20.mai.2006
    • 23

    Autorizatie...

    As dori sa stiu daca pt. ridicarea a doi pereti langa o casa, la tara este nevoie de AUTORIZATIE de constructie?
    Peretii (2M Lungime / 2.2M Inaltime)vor uni casa cu un gard de dale, formand un hol (2M latime / 10M Lungime), si vor fi acoperiti cu placa ondulata. Peretii vor fii din boltari de beton.
    In cazul in care este nevoie, de unde se primeste aceasta autorizatie, si ce acte trebuie sa prezint?
    Multumesc anticipat
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13008

    #2
    Te interesezi la Primaria respectiva, daca gasesti intelegere nu ai nevoie de autorizatie.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • ivvu
      Incepator
      • 21.mai.2006
      • 1

      #3
      autorizatie

      Salut
      normal e sa te prezinti la primaria care apartii si ei iti spun ce acte trebuie
      sa obtii si daca trebuie sa obtii A.C(Autorizatie de Constructie) dar vezi ca daca trebuie A.C (desi eu cred ca iti trebuie deoarece ii cam mare suprafata construita) sa nu te apuci de lucrare fara A.C ca is cam mari amenzile 'mai ales daca ai vecini buni care sa te dea in gat'
      hai cam bat un pic mintea

      Comentariu

      • bigjoe
        Membru Marcant
        • 19.mai.2006
        • 481

        #4
        Buna

        Da iti trebuie autorizatie si te costa maxim 100 RON
        ai grija ..

        Comentariu

        • soi
          Incepator
          • 20.mai.2006
          • 23

          #5
          Va multumesc tuturor pt. raspunsuri.

          Comentariu

          • bigjoe
            Membru Marcant
            • 19.mai.2006
            • 481

            #6
            corectare

            Nici o problema. insa adaug ca 100 RON sunt actele este un timbru insa fiscal care se calculeaza dupa suprafta contruita procentual da cu totul nu crede sa fie mai mult de 200 RONI
            ai grija ..

            Comentariu

            Procesare...