Armatura nervometal

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Hei, nu ma obliga nimeni....numai ca am un var ce are o afacere in constructii, asa ca imi da mana (materiale, mana de lucru...nu asa...executam cu muncitori calificati si materiale certificate) ! Am vazut multe dracii, la viata mea, si sunt mai dispus la astfel de experimente. Fiecare cu pasarica lui...oricum una din tabere o va "pati" urat dupa realizarea "experimentului". Daca vreti lansam si un pariu ! Numai ca, fir-ar sa fie, timpul este problema.
    Ultima editare de spik1; 25.mai.2014, 14:49.

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    .asa fac si eu reclama pe urma voastra..ce ma faceam fara voi...:
    Eu cred ca iese antireclama.
    Haideti sa intrebam si pe alti colegi, lor cum li se pare?
    Asta nu este reclama.
    Sunt vorbe in vant,aiureli,nimicuri,bancuri,povesti pt copiii din clasa a doua,abureli,minciuni,vedenii,doar un punct de vedere, nicidecum una de ansamblu.
    Reclama a fost cand ati spus ca se foloseste in loc de rapitz.
    In rest totul este minciuna, neadevar.
    De ce pe net nu am gasit nici macar un planseu facut dupa procedeul dvs?
    Singurul planseu pe care l-am gasit era armat, iar plasa dvs era pe post de cofrag si rapitz.
    Pt ca dumneavoastra sunteti singurul care vreti sa vindeti in Romania.
    Si ce ati zis in gand:
    Lasa ma ca tine,scot armarea,torn beton mai subtire, si gata planseul, ca Romanul nu are el asa multi bani sa faca placa de beton.
    Ce in Spania cum toarna aia la acoperis, si tine, ca doar stai cu picioarele pe el si nu se rupe.
    Ehei domnule Emanuel, cred ca nici in Romania nu mai tine smecheria.

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    ,o sa vb la depozit sa va puna la curier o bucata cu suprafata de 1,5 mp,platim noi curierul.
    Ce darnic sunteti!
    Il puneti pe colegul nostru,sa faca cheltuieli, sa cumpere ciment,balast,grinzi, basca sa mai si munceasca in locul dvs.
    La maxim 300 kg va ceda.
    Va fi un esec lamentabil. Sa vedeti cat vom rade pe seama asta cand va pune filmarea.

    Lasă un comentariu:


  • emanuelguzu
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de mirceaknap
    Eu inca il mai am.
    Orizontul dvs. s-a ingustat asa de mult incat a ramas doar un punct de vedere.
    hai ca va bag placa iar:nervometal este un profil metalic,rezistenta unui planseu sunt grinzile de lemn,nervometal batut pe planseu cu scoabe si apoi se toarna 5 cm de beton.in felul acesta se creeaza o rezistenta a planseului mai mare ca in cazul in care punem lemn,armatura de nervometal asociata cu 5 cm de beton creaza o rezistenta de 875 kg arid de 60cm,creaza izolatie fonica mai buna ca lemnul caci calcam pe beton,creaza o izolatie termica mai buna ca lemnul deoarece in cazul nostru caldura de la parterul casei se pierde prin rosturile scandurei,lemnul este izolator termic dar folosit la dusumea de la parterul unei case,sau o prealabila izolatie pe dedesupt pentru a evita pierderile de caldura,izolant termic nu inseamna ca daca batem scandura pe un planseu obtinem izolatie termica...sunteti complet dezorientati,lemnul la atingere este mai cald,gresia la atingere este mai rece,daca batem scandura pe un planseu asta nu inseamna ca este izolat termic caci are lemn si lemnul este izolator termic mai bun ca betonul,trebuie mai intai sa aveti putina cunostinta...la acoperis de ce mai izolati?bateti scandura si gata....v_am explicat,caldura se pierde prin rosturile scandurei in cazul unui planseu.lemnul ca pardoseala este mai cald fata de beton..dar asta nu inseamna ca este izolator termic pentru plaseu sau acoperis...sunteti imposibili...aveti toate argumetele..mie imi convine daca veniti cu vorbe in vant fara explicatii clare...asa fac si eu reclama pe urma voastra..ce ma faceam fara voi... poate nu mai postati fara argumente clare...daca voi nu aveti eu am ce sa va explic...cu argumente
    Ultima editare de emanuelguzu; 25.mai.2014, 14:10.

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    vezi ca ai descoperit...asta este problema dumneavoastra...ORIZONTUL...
    Eu inca il mai am.
    Orizontul dvs. s-a ingustat asa de mult incat a ramas doar un punct de vedere.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    vezi ca ai descoperit...asta este problema dumneavoastra...ORIZONTUL...
    Esti mortal )) la orice intrebare raspunzi in aceeasi maniera : armatura .. proprietati fono-termo etc si alte balarii , exact ca o placa de vinil zgariata , fara sa aduci nici un argument sau vreo dovada , doar vorbarie muuuulta si posturi la greu cu aceeasi vorbarie ; e si asta un mod de a prosti lumea desi sunt convins ca nimeni nu e atat de redus mintal sa si faca planseul pe care l promovezi ; oricate intrebari despre fisa tehnica s au pus , nu ai adus nimic care sa ti sustina afirmatiile , e doar vorbarie despre o aberatie ; cand zici de ce "notorietate " a devenit topicul este pt ca esti tare amuzant si , personal , ma ambitionez sa ti " dau apa la moara" sa vad pana unde merge prostia )

    Lasă un comentariu:


  • emanuelguzu
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    hai sa o lasam asa ...pana ne prezinta rezultatele colegul ...apoi discutam..

    Lasă un comentariu:


  • emanuelguzu
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de spik1
    Nu este mai bine sa se respecte regula cele douzeci si ceva de zile pentru uscarea betonului ? Totusi este suspendat.
    eu garantez ca a doua zi puneti 875 kg pe centrul aramaturi...exact cum scrie in fisa tehnica..totusi aveti dreptate.trebuie lasat cateva zile...vorbim de 5 cm de beton,este testat de mine ma numarate plansee si stiu despre ce vorbesc..resistenta planseului o dau grinzile care trebuie dimnesionate corect in functie de lungime,latime...si alte chestii,noi acum probam rezistenta unei armaturi cu rol de cofrag la o separare de 60 cm a doua grinzi.
    Ultima editare de emanuelguzu; 25.mai.2014, 13:01.

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Nu este mai bine sa se respecte regula cele douzeci si ceva de zile pentru uscarea betonului ? Totusi este suspendat.

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    oamnei vad din partea mea explicatii si comparatii,din punctul meu de vedere planseul cu lemn nu imi ofera ce imi doresc de la un planseu ,chiar daca este mai ieftin.
    Explicatii putine si care le repetati intruna ca o ca un disc de vinil zgariat.
    Din orizontul meu de vedere planseul cu nervometal este un compromis care nu ar trebui luat in seama.
    Folositil la ce trebuie.Produsul dvs este bun la planseu pe post de cofrag si suport pt tencuiala tavanului.
    Fara armare suplimentara a planseului, metoda dvs poate deveni periculos de problematica.

    Cineva care a trait mai demult spunea ceva de genul :
    Din tot orizontul deschis in fata ta, tu vezi doar un punct, sa sti ca ai o problema.

    Lasă un comentariu:


  • emanuelguzu
    a răspuns
    Postat în original de mirceaknap
    Are asa de multe vizualizari datorita faptului ca la-ti transformat intr-un circ.
    Spuneti dv cate persoane de pe acest topic si-au exprimat o parere buna despre planseul propus de dv si care sa doreasca sa il foloseasca?
    Sunt neinteresat de produsul dvs, in schimb este interesant circul care il faceti.
    circul care l_ati decalansat voi...am mai spus,oamnei vad din partea mea explicatii si comparatii,dar la voi vad doar critici fara argumente,ceea ce le da senzatia ca habar nu aveti despre ce se vorbeste pe acest forum...si circul poate sa continue la infinit,am pus video..am tradus ce era important din fisa tehnica,am dat argumente cum si de ce este mai bine nervometal si beton ca inlocuitorul lemnului? asteptati sa va confirme colegul vostru dupa testele care le va face...voi ce ati facut?ati criticat fara nici un punct de vedere,si daca ati prezentat un punct de vedere,nu _lati prezentat complet cu argumente,am mai spus si repet,un planseu daca este mai ieftin este pentru ca asa isi doreste clientul,dar trebuie sa stiti caci majoritatea clientilor vor un planseu care sa le indeplineasca cerintele,din punctul meu de vedere planseul cu lemn nu imi ofera ce imi doresc de la un planseu ,chiar daca este mai ieftin.

    Postat în original de spik1
    Am sa iau legatura cu persoana respectiva si o sa intreb si cum trebuie procedat, ca sa fie intocmai cum scrie la "carte". Daca cineva vrea sa ia parte la aceasta experienta este binevenit. Daca sunt pareri despre cum trebuie facuta , sa le scrieti.
    Singurul inconvenient ar fi timpul...dar om vedea !
    este simplu..asezati doua grinzi la arid 60 cm si bateti nervometalul cu cuie normale daca nu aveti scoabe speciale ca cele din video,turnati 5 beton normal,nici moale dar nici tare,a doua zi chiar va rog sa asezati 900kg pe centrul armaturi,repetati acest lucru si cu osb sau lemn sau dulap de lemn,pe dedesupt incercati sa gletuiti sa vedeti aderenta...si alte teste care le doriti dumneavoastra.https://www.youtube.com/watch?v=yn5znhSLqB4

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Am sa iau legatura cu persoana respectiva si o sa intreb si cum trebuie procedat, ca sa fie intocmai cum scrie la "carte". Daca cineva vrea sa ia parte la aceasta experienta este binevenit. Daca sunt pareri despre cum trebuie facuta , sa le scrieti.
    Singurul inconvenient ar fi timpul...dar om vedea !

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    daca nu era lumea asa interesata nu avea atatea comentarii si nici asa multe vizualizari,neinteresant esti dumneata din toate punctele de vedere.
    Are asa de multe vizualizari datorita faptului ca la-ti transformat intr-un circ.
    Spuneti dv cate persoane de pe acest topic si-au exprimat o parere buna despre planseul propus de dv si care sa doreasca sa il foloseasca?
    Sunt neinteresat de produsul dvs, in schimb este interesant circul care il faceti.

    Lasă un comentariu:


  • emanuelguzu
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de mirceaknap
    Forumul acesta se numeste Misiunea Casa,si nu cred ca sunt asa de multi interesati de produsul dvs.
    Dintre toti care au postat pe topicul initiat de dvs, doar o persoana este putin curioasa, nu convinsa.
    daca nu era lumea asa interesata nu avea atatea comentarii si nici asa multe vizualizari,neinteresant esti dumneata din toate punctele de vedere.

    Lasă un comentariu:


  • mirceaknap
    a răspuns
    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    forumul acesta este pentru oameni care chiar sunt interesati de acest planseu cu nervometal
    Forumul acesta se numeste Misiunea Casa,si nu cred ca sunt asa de multi interesati de produsul dvs.
    Dintre toti care au postat pe topicul initiat de dvs, doar o persoana este putin curioasa, nu convinsa.

    Lasă un comentariu:

Procesare...