Armatura nervometal

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1027

    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de provilla
    cum este posibil un subiect cu un material atat de prost sa aiba un asa mare succes ?


    este penibil sa fii ridicol , dar GUZU , probabil crede ca e un compliment sa fii ridicol , si materialul lui este de domeniul stintifico fantasticului ?


    cand sustii o prostie , nu poti fi altceva de cat PENIBIL !
    deci astea din spania,italia chiar si austria...astea sunt prosti...romani si in special persoane ca tine sunt mai destepte...cum poti sa afirmi asa ceva? materialul asta e mai bun decat ti_ai putea imagina tu vreodata,penibil esti tu si prieteni tai,nu iti este rusine sa afisezi cu avatarul acela cu casa?la cate tampenii scrii...tu si cu coby sunteti destepti..dar nu vad nici o comparatie sau un exemplu din partea voastra...v_a luat lumea la ochi...imi scrie in privat si ma intreaba despre nervometal...asa ca puteti sa critcati cat vreti,oameni nu sunt asa prosti cum credeti voi,au vazut la mine explicatii si comparatii si mi_au dat dreptate...chiar imi recomanda sa imi vad de treaba mea..si sa nu mai raspund la tampeniile voastre.

    Comentariu

    • provilla
      Membru Marcant
      • 23.mar.2010
      • 681

      Răspuns la: Armatura nervometal

      Pretul este exagerat de mare pentru proprietatile care le are acest produs , care defapt este doar o simpla armatura la o sapa de 5 centimetri !

      Pretul este poate chiar mai mare de cat o placa de beton cu armatura de 10 centimetri raportat la o suprafata de 1 metru patrat , ete de 10 ori mai mare de cat aceiasi grosime de dulapi de beton , este mai scump de 5 ori de cat o placa turnata cu cofraj metalic , este absolut dezgustator fortarea ta si modul care te impui sa ne prezinti o idiorenie , arara rimp cat sustii ca este izolator fonic si termic !!!!!!

      Tu ca om nu cred ca citesti ce sctii inainte sa raspunzi , pentru ca zici numai aberatii !

      Daca ai reusit sa mini pe cineva cu gunoiul asta izolator termic si fonic , schimba numarul de telefon si adresa .

      Inca odata , esti catastrofal de penibil si dezgustator de insistent in idiotenia care incerci sa ne convingi !
      Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

      Comentariu

      • intransingentul
        Living Legend
        • 26.iul.2012
        • 1006

        Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

        La postul 231 nu aveam nevoie decat de cateva cuvinte :
        da ma voi tine de cuvant.
        Sau , nu am de gand sa-i dau nimic.
        Sa stiti ca nici nu am ciltit integral inca, postul pus de dvs,a fost de ajuns sa vad ca nu sunteti o persoana de onoare.
        De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

        Comentariu

        • emanuelguzu
          Living Legend
          • 30.oct.2013
          • 1027

          Răspuns la: Armatura nervometal

          Postat în original de provilla
          Pretul este exagerat de mare pentru proprietatile care le are acest produs , care defapt este doar o simpla armatura la o sapa de 5 centimetri !

          Pretul este poate chiar mai mare de cat o placa de beton cu armatura de 10 centimetri raportat la o suprafata de 1 metru patrat , ete de 10 ori mai mare de cat aceiasi grosime de dulapi de beton , este mai scump de 5 ori de cat o placa turnata cu cofraj metalic , este absolut dezgustator fortarea ta si modul care te impui sa ne prezinti o idiorenie , arara rimp cat sustii ca este izolator fonic si termic !!!!!!

          Tu ca om nu cred ca citesti ce sctii inainte sa raspunzi , pentru ca zici numai aberatii !

          Daca ai reusit sa mini pe cineva cu gunoiul asta izolator termic si fonic , schimba numarul de telefon si adresa .

          Inca odata , esti catastrofal de penibil si dezgustator de insistent in idiotenia care incerci sa ne convingi !
          iar scrii aberatii sau nu stii sa citesti....izolat esti tu la cap...cine a zis ca e izolat? ofera in compozitie cu alte materiale izolatie fonica si termica mai buna ca lemnul,si cu placa de beton mai fati socotelile o data...un planseu de beton de 18 cm fara 3000 de euro nu il faci(materiale si manopera)un planeu de lemn si nervometal il faci cu 1500...nu incerc sa te conving pe tine,esti imposibil si scrii ce te duce capul fara exemple clare si comparatii...se numesc vorbe fara valoare atat timp cat nu stii sa citesti si sa iti faci o idee,comparatii asa cu vorbe nu merge nepoate...

          Comentariu

          • emanuelguzu
            Living Legend
            • 30.oct.2013
            • 1027

            Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

            Postat în original de intransingentul
            La postul 231 nu aveam nevoie decat de cateva cuvinte :
            da ma voi tine de cuvant.
            Sau , nu am de gand sa-i dau nimic.
            Sa stiti ca nici nu am ciltit integral inca, postul pus de dvs,a fost de ajuns sa vad ca nu sunteti o persoana de onoare.
            nu merita,il las sa prostia lui...am trimis si am lasat la sute de persoane in tara monstre,au venit si rezultatele...nu merita,eu am onoare dar cu cine merita,nu poti fi om de onoare cu personaje de genul COBY...si ca sa demonstrez si eu la fel ca voi am pregatite numarate citate de pe diferite subiecte sa vedeti cat de mester e coby...si ce recomandari tampite face.

            Comentariu

            • FilipT
              Membru Marcant
              • 15.feb.2009
              • 695

              Răspuns la: Armatura nervometal

              Postat în original de emanuelguzu
              iar scrii aberatii sau nu stii sa citesti...se numesc vorbe fara valoare atat timp cat nu stii sa citesti si sa iti faci o idee,comparatii asa cu vorbe nu merge nepoate...
              CITESTE CU ATENTIE ce ai scris mai sus, te bati cu propriile vorbe.

              Comentariu

              • intransingentul
                Living Legend
                • 26.iul.2012
                • 1006

                Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                Postat în original de emanuelguzu
                era vorba de o lopata pe spinare
                Foarte frumos.
                Un raspuns care spune mult mai mult decat este scris.
                Din acest raspuns am inteles cat de josnic puteti fi.
                Sunteti in stare sa loviti un om (sa faceti crima) ca sa va atingeti scopul.
                Sa va fie rusine.
                Asta nu a fost un raspuns de om matur care gandeste logic.
                De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1027

                  Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                  oameni ar trebui sa caute si pe unde ati postat voi sa vada ca nu doar cu mine faceti jicniri...sa vada ce persoane sunteti,stiti doar sa intaratati...meserie si cunostinte in constructii 0,tipic..ati invatat meserie pe forum,dar nu ati inteleso niciodata,daca va pun o mistrie in mana o confundati cu vreun foras..

                  Comentariu

                  • provilla
                    Membru Marcant
                    • 23.mar.2010
                    • 681

                    Răspuns la: Armatura nervometal

                    esti disperat
                    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

                    Comentariu

                    • intransingentul
                      Living Legend
                      • 26.iul.2012
                      • 1006

                      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                      Incepand de luni 26.05.2014, va voi prezenta cateva din "discursurile de mare valoare" pe care cu onoare le-ati postat pe acest forum.
                      Tare sunt curios "pe unde o sa mai scoateti camasa"?
                      In acest fel va vedea toata lumea cat de gresit sunteti.
                      Dupa cum am spus ceva timp in urma, am sa va bat cu armele dvs.
                      Este foatre posibil ca de luni sa nu mai postati.
                      Nici o problema, eu am sa postez, vor citi alte persoane si vor comenta.
                      Inca ceva
                      Constructori sunt in toata lumea,Spania,Germania,Italia,s.a..
                      Sunteti unul dintre ei,doar atat.
                      Nu va face mai destept decat un constructor din tara.
                      Nu mai tineti nasul pe sus,(daca ati lucrat in Spania nu mai este nimeni ca dvs).
                      Sunt constructori aici in Romania care sunt de zeci de ori mai buni ca dvs, culmea este stiu sa si vorbeasca cu oamenii.
                      De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                      Comentariu

                      • intransingentul
                        Living Legend
                        • 26.iul.2012
                        • 1006

                        Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                        Postat în original de emanuelguzu
                        oameni ar trebui sa caute si pe unde ati postat voi sa vada ca nu doar cu mine faceti jicniri...sa vada ce persoane sunteti,stiti doar sa intaratati...meserie si cunostinte in constructii 0,tipic..ati invatat meserie pe forum,dar nu ati inteleso niciodata,daca va pun o mistrie in mana o confundati cu vreun foras..
                        Intrun post al dvs ati declarat:
                        Eu sunt constructor,nu sunt nici mester,nici meserias.
                        Asadar,nici dvs nu ati pus mana pe vreo mistrie.
                        Cred ca farasul a fost la dvs.
                        De ce radem de greselile altora? Pentru ca nu sunt ale noastre.

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1027

                          Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                          Postat în original de intransingentul
                          Incepand de luni 26.05.2014, va voi prezenta cateva din "discursurile de mare valoare" pe care cu onoare le-ati postat pe acest forum.
                          Tare sunt curios "pe unde o sa mai scoateti camasa"?
                          In acest fel va vedea toata lumea cat de gresit sunteti.
                          Dupa cum am spus ceva timp in urma, am sa va bat cu armele dvs.
                          Este foatre posibil ca de luni sa nu mai postati.
                          Nici o problema, eu am sa postez, vor citi alte persoane si vor comenta.
                          Inca ceva
                          Constructori sunt in toata lumea,Spania,Germania,Italia,s.a..
                          Sunteti unul dintre ei,doar atat.
                          Nu va face mai destept decat un constructor din tara.
                          Nu mai tineti nasul pe sus,(daca ati lucrat in Spania nu mai este nimeni ca dvs).
                          Sunt constructori aici in Romania care sunt de zeci de ori mai buni ca dvs, culmea este stiu sa si vorbeasca cu oamenii.
                          nervometal este cam in toata europa..si curand in retele de magazine precum......depozite mari cu renume,nu va pune nimeni sa folositi,dar sa imi spuneti ca nu e bun si ca toti proiectanti din spania ,italia,austria sunt prosti....nu merge,esti pe dinafara subiectului,si sa stii ca sunt unul din cei mai mari si cei mai buni constructori din o comunitate din spania,nu e lucru mare pentru tine?eu respect si cer respect,nici destept nu sunt dar nici prost,conduc o echipa de 14 oameni,am creat un lant de distributie de nervometal pe toata suprafata Romaniei,spune_mi orasul de unde esti si te trimit la distribuitor de unde sa iti iei nervometalul..nu ai cu ce arme sa ma bati..totusi este bine sa recitesti poate intelegi pana la urma...

                          Comentariu

                          • spik1
                            Living Legend
                            • 20.apr.2012
                            • 2343

                            Răspuns la: Armatura nervometal

                            Asa nu se mai poate...pe teorie puteti 'discuta' muuult si bine. Daca vreti sa vindeti acest produs trebuie sa aduceti si ceva materiale concrete: filmulete explicative cu procesul de fabricatie al acestei sape si nu numai, nu mai putin important monstre si demonstratii de probe. Asa, vreti sa faca altul si sa va faca si reclama... nu prea gasiti. In general numai teparii nu fac demonstratii si merg numai pe...vorbe.
                            Cred ca m'am facut inteles, o stiti si dumneavoasta, ne trebuie mai mult decat fisa tehnica, mai ales ca este produs 'nou' iar teoria nu convinge.
                            Cele bune !

                            Comentariu

                            • emanuelguzu
                              Living Legend
                              • 30.oct.2013
                              • 1027

                              Răspuns la: Armatura nervometal

                              Postat în original de spik1
                              Asa nu se mai poate...pe teorie puteti 'discuta' muuult si bine. Daca vreti sa vindeti acest produs trebuie sa aduceti si ceva materiale concrete: filmulete explicative cu procesul de fabricatie al acestei sape si nu numai, nu mai putin important monstre si demonstratii de probe. Asa, vreti sa faca altul si sa va faca si reclama... nu prea gasiti. In general numai teparii nu fac demonstratii si merg numai pe...vorbe.
                              Cred ca m'am facut inteles, o stiti si dumneavoasta, ne trebuie mai mult decat fisa tehnica, mai ales ca este produs 'nou' iar teoria nu convinge.
                              Cele bune !
                              scrieti_mi adresa dumneaoastra in mesaj privat si va promit ca luni la prima ora sun si va trimit gratuit nervometal pentru teste si probe,turnati dumneavoastra beton normal si apoi testatii rezistenta,ganditi putin logic..este o suprafata compacta fara fisuri,planseul nu mai vibreaza,este folosit in majoritatea tarilor din europa dar sub altfel de denumire,nu va trebuie asa multe cunostinte...un ciocan si chef de treaba..,bineteles daca nu aparati anumite interese.https://www.youtube.com/watch?v=Mzq6hLucMvM

                              Comentariu

                              • emanuelguzu
                                Living Legend
                                • 30.oct.2013
                                • 1027

                                Răspuns la: Armatura nervometal

                                Postat în original de intransingentul
                                Ascultati de recomandarile dansilor.
                                Chiar,alta treaba nu aveti?
                                Va recomand chiar si eu sa nu mai raspundeti pt ca va fi si mai rau de luni.
                                astept explicatii clare,in primul rand sa intelegi tehnologia:grinzi,nervometal si beton..simplu...si sa imi zici dezavantajele acestui plaseu nu vorbe in vant,eu te contrazic deja cu fisa tehnica si agrement tehnic, apoi iti zic eu dezavantajele unui planseu cu scandura,dulap sau osb,degeaba e planseul de lemn mai ieftin daca nu imi ofera izolatie fonica si termica,probabil nu stiii ca lemnul este izolator termic dar in cazul dusumelelor de la planseul unei case de la parter,in nici un caz o dudumea asezata peste grinzi de lemn nu ofera izolatie fonica si nici termica caci caldura de la parterul casei se pierde prin rosturile de la dusumea,sa nu mai vorbim despre o placare cu rigips peste structura de lemn...astept cu nerabdare argumentele si armele tale din dotare

                                Comentariu

                                Procesare...