Armatura nervometal

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • emanuelguzu
    Living Legend
    • 30.oct.2013
    • 1000

    Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de Seni
    aceasta scandura nu este cea corespunzatoare, de obicei se foloseste imbinarea in falt, ofera rezistenta si izolare....
    puteti sa ne spuneti pretul scandurei de 2.5cm cu falt? vil spun eu...45 ron mp,poze reale de la o lucrare,e mult mai scump ca armatura de nervometal.
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • emanuelguzu
      Living Legend
      • 30.oct.2013
      • 1000

      Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

      observ ca pe alte subiecte va luat lumea la ochii...credeam ca numai cu mine aveti ceva,voi va certati cu toata lumea pe orice subiect,eu v_as inchide conturile,stricati imaginea acestui forum,instigati,jicniti...fara sa prezentati ceva real sau vreo comparatie,unii chiar daca gresesc incearcand o explicatie,voi fara explicatii,cunostinte,comparatii...nu putem continua asa la nesfarsit,cel putin pe subiectul acesta incetati cu instigatul,prezentativa planseul dumneavoastra si sa vorbim civilizat.

      Comentariu

      • mirceaknap
        Living Legend
        • 05.mar.2011
        • 1410

        Răspuns la: Armatura nervometal

        Eu am incercat sa discut cu dvs .
        Am pus intrebari, dvs ati raspuns la cateva concret.
        La alte intrebari ati raspuns evaziv.
        Iar la altele ati preferat sa nu raspundeti deloc, pt faptul ca vau pus in incurcatura.
        Va rog sa cititi din urma si veti vedea ca am dreptate.
        Din motive intemeiate am ales sa va combat(mai ales de cand ati inceput sa amenintati lumea cu lopata pe spinare), si nu va mai intreb nimic pana nu raspundeti la intrebarile de pana acum.
        Incercati sa aveti coloana vertebrala.

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6866

          Răspuns la: Armatura nervometal

          Postat în original de emanuelguzu
          eu am facut plansee de 15 m lungime cu latime de 8 metri,dupa proiect,asta nu inseamna ca punem grinzi de 8 m,planseuu dimensionat este planseu dimnesionat,este diimensionat pentru a rezista,un planseu dimensionat cu scandura o sa vibreze,caci greutatea si socurile se impart pe o suprafata mica..depinde de cat e scandura de lata sau placa de osb,un planseu compact este o suprafata durnata dintr_o data,precum betonul.
          De curiozitate ce sectiune au grinzile de lemn de sustinere in cazul planseului pe care l ati mentionat 15X8 m ? Spuneti ne exact dimensiunea fara alte detalii neimportante.
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • Seni
            Living Legend
            • 05.mar.2006
            • 3524

            Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

            Postat în original de emanuelguzu
            puteti sa ne spuneti pretul scandurei de 2.5cm cu falt? vil spun eu...45 ron mp,poze reale de la o lucrare,e mult mai scump ca armatura de nervometal.
            am facut referire strict la poza postata, nu la pret, sau alte detalii.....
            eu personal nu as face nici cu scandura nici cu nervo...
            in afara subiectului: acest forum a supravietuit cu oamenii care-i intalnesti acum aici. daca ai citi putin istoria, ai observa ca era mult mai atractiv pana sa apara ...... interesul propriu..

            Comentariu

            • Seni
              Living Legend
              • 05.mar.2006
              • 3524

              Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

              eu asa am facut, o casa se face pentru generatii....
              Fișiere Atașate

              Comentariu

              • emanuelguzu
                Living Legend
                • 30.oct.2013
                • 1000

                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                Postat în original de Seni
                eu asa am facut, o casa se face pentru generatii....
                asa este ,va dau dreptate,dar nu toata lumea isi permite un mercedes benz,unii aleg o dacia logan,si acea dacia logan daca nu are aer conditionat nu e bine ca murim vara de cald in ea.asa este planseul dumneavoastra..mercedes, al meu cu nervometal e logan cu aer conditionat si plaseul domnilor care ma contrazic este un planseu gen dacia 1300 care scartaie si intra frig prin podele mancate de rugina,si se deschide si usa din mers ..

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1000

                  Răspuns la: Armatura nervometal

                  Postat în original de coby
                  De curiozitate ce sectiune au grinzile de lemn de sustinere in cazul planseului pe care l ati mentionat 15X8 m ? Spuneti ne exact dimensiunea fara alte detalii neimportante.
                  detalii neimportante precum stalpi de sustinere si pe ce este prins planseul,cu ce este prins..si chestii deastea marunte vrei sa spui?nu mai intru in discutii cu tine ca orice scriu eu tu intelegi si inerpretezi ce vrei...50000000 cu 1354656523 cm sectiune..multumit? e rezistent?

                  Comentariu

                  • emanuelguzu
                    Living Legend
                    • 30.oct.2013
                    • 1000

                    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                    haideti sa vorbim la subiect
                    luam structura unui planseu dimensionat corect de un proiectant sa reziste si la greutatea armaturi cu beton
                    spuneti_mi dumneavoastra metoda voastra de a crea acest planseu.

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6866

                      Răspuns la: Armatura nervometal

                      Postat în original de emanuelguzu
                      detalii neimportante precum stalpi de sustinere si pe ce este prins planseul,cu ce este prins..si chestii deastea marunte vrei sa spui?nu mai intru in discutii cu tine ca orice scriu eu tu intelegi si inerpretezi ce vrei...50000000 cu 1354656523 cm sectiune..multumit? e rezistent?
                      Asta este subiectul :
                      o tot dai cu planseul dimensionat , bai omule tu habar nu ai ce postezi , te am intrebat sectiunea grinzilor din planseul tau - aia inseamna " dimensionat " , care sunt dimensiunile ! Am observat ca faci pe prostul sa ti postezi minciunile fara sa raspunzi la obiect , doar sa scrii tampenii generale : planseu dimensionat = pai aia te intreaba toti de ceva vreme , si tu habar nu ai ce sa zici ...
                      Daca nu esti capabil sa dai un raspuns inseamna ca minti de ingheata apele cu armatura aia care este o porcarie si nici un om intreg la minte nu o sa opteze pt asa ceva ! Cand iti faci o casa o faci cum trebuie cu planseu de beton armat , cum se face si tine mai multe generatii , iar daca ti faci cabana pe undeva la planseu optezi pt lemn , scandura ca sa beneficiezi de caldura sobei de jos care ti incalzeste toata cabana .
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • mirceaknap
                        Living Legend
                        • 05.mar.2011
                        • 1410

                        Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                        Cred ca ar fi indicat sa sugeram administratorilor forumului Misiunea Casa inchiderea acestui topic.
                        Motivul este ca acest topic sa transformat in circ.
                        Nu vad rostul acestuia,nu se mai discuta despre tema propusa,initiatorul nu raspunde obiectiv,iar ceilalti interlocutori au devenit iritati datorita ineptiilor repetate in mod intentionat de catre initiator.

                        Comentariu

                        • emanuelguzu
                          Living Legend
                          • 30.oct.2013
                          • 1000

                          Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                          Postat în original de coby
                          Asta este subiectul :
                          o tot dai cu planseul dimensionat , bai omule tu habar nu ai ce postezi , te am intrebat sectiunea grinzilor din planseul tau - aia inseamna " dimensionat " , care sunt dimensiunile ! Am observat ca faci pe prostul sa ti postezi minciunile fara sa raspunzi la obiect , doar sa scrii tampenii generale : planseu dimensionat = pai aia te intreaba toti de ceva vreme , si tu habar nu ai ce sa zici ...
                          Daca nu esti capabil sa dai un raspuns inseamna ca minti de ingheata apele cu armatura aia care este o porcarie si nici un om intreg la minte nu o sa opteze pt asa ceva ! Cand iti faci o casa o faci cum trebuie cu planseu de beton armat , cum se face si tine mai multe generatii , iar daca ti faci cabana pe undeva la planseu optezi pt lemn , scandura ca sa beneficiezi de caldura sobei de jos care ti incalzeste toata cabana .
                          mai mergi pe santiere si sa vezi cate placi de beton vezi ...din 10 case 3 au planseu de beton..restul sunt plansee din grinzi ,scandura ,sapa deasupra...asta e realitatea de pe santiere,eu nu cunosc sistemul acesta de cabane de lemn,sau case din lemn,de aceea nu ma bag in subiecte care nu cunosc,poate ca asa este la cabane,o luam mai incet..plnseul de care vorbeam are stalpi de sustinere de beton care ies din fundatie...peste acesti stalpi sunt asezate grinzi de 20x25.. peste aceste grinzi sunt montate grinzi de 10x15 acestea sunt sectuinea grinzilor...nu este vorba de planseul din video...sa nu faceti iar vreo confuzie sau sa asociati ce am scris cu acel video

                          Comentariu

                          • emanuelguzu
                            Living Legend
                            • 30.oct.2013
                            • 1000

                            Răspuns la: Armatura nervometal

                            planseu simplu :suprafata camerei 3x3m grinzi de 10x15 arid 60 cm,grinzile asezate pe centuri de beton si prinse cu conespanuri,filet si saiba,fara alte scuze precum ca trebuie sa izolam grinzile de zidarie sau alte aberatii...la subiect,grinzile sunt strambe si nu sunt egale toate caci sunt cumparate de la obor...nu avem bani de laminate..spuneti_mi varianta dumneavoastra de planseu

                            Comentariu

                            • emanuelguzu
                              Living Legend
                              • 30.oct.2013
                              • 1000

                              Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                              Postat în original de mirceaknap
                              Cred ca ar fi indicat sa sugeram administratorilor forumului Misiunea Casa inchiderea acestui topic.
                              Motivul este ca acest topic sa transformat in circ.
                              Nu vad rostul acestuia,nu se mai discuta despre tema propusa,initiatorul nu raspunde obiectiv,iar ceilalti interlocutori au devenit iritati datorita ineptiilor repetate in mod intentionat de catre initiator.
                              sunt de acord cu dumneavoastra,dar astept si alte pareri si comparatii sau sugestii de la alte persoane,dumneavoastra si colegi inca nu mi_ati prezentat varianta dumneavoastra de planseu..ati instigat si ati deviat subiectu cu postari fara argumente,astept parerea voastra la planseul de 3x3m..

                              Comentariu

                              • mirceaknap
                                Living Legend
                                • 05.mar.2011
                                • 1410

                                Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

                                Postat în original de emanuelguzu
                                sunt de acord cu dumneavoastra,dar astept si alte pareri si comparatii sau sugestii de la alte persoane,dumneavoastra si colegi inca nu mi_ati prezentat varianta dumneavoastra de planseu..ati instigat si ati deviat subiectu cu postari fara argumente,astept parerea voastra la planseul de 3x3m..
                                As fi continuat sa discutam dar dvs nu mi-ati raspuns la o multitudine de intrebari.
                                Aceasta este una din cauze.
                                A doua este ca ati mintit in topicul asta cat intr-o viata de om.
                                Ati ajuns asa de departe incat ati amenintat persoane cu lopata.
                                Mai aveti doar o secunda si incepeti sa aduceti injurii colegilor dvs.
                                Este mai bine sa ne oprim la timp.
                                Circul asta trebuie sa se termine.
                                Toate aceste lucruri ma fac sa cer inchiderea topicului.

                                Comentariu

                                Procesare...