Armatura nervometal

Adună
Acest topic este închis
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • spik1
    Living Legend
    • 20.apr.2012
    • 2343

    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

    Postat în original de emanuelguzu
    am sa ai trimit colegului vostru spik1
    Daca este in Bucuresti, ma pot deplasa sa iau bucata pt. probe.

    Comentariu

    • emanuelguzu
      Living Legend
      • 30.oct.2013
      • 1027

      Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Armatura nervometal

      imi trebuie o adresa si un nr de tel,chiar daca nu este adresa dumneavoastra,spuneti_mi un loc unde sa va duceti sa o luati,noi oferim transport gratuit in toata tara,dar pentru suprafata aceasta nu trimit masina pana la bucuresti,o sa vb la depozit sa va puna la curier o bucata cu suprafata de 1,5 mp,platim noi curierul,dar trebuie o adresa la care sa va lase armatura,si un nr de tel de contact,sau maine luati legatura cu George Petecariu si datii lui adresa 0756912460,maine il sun eu si ai confirm,el va poate duce la cateva lucrari unde la folosit aceasta armatura,avem o comada pentru bucuresti de 1200mp dar asteptam confirmarea,o seara buna va doresc si astept cu interes rezultatele testelor facute de dumneavoastra.

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6865

        Răspuns la: Armatura nervometal

        @spik1 :sa ne faceti cunoscut daca veti intra in posesia "coletului " .
        @emanuelguzu : sper sa nu va simtiti """ jicnit """ dar va spun ca atitudinea dvs lasa de dorit , eu n am afirmat nciodata ca sunt meserias, constructor sau expert , iar ce am postat a fost din experinta personala ( ceea ce am facut eu insumi pt mine nu pt altii sau pe banii altora ) . Da , acest site pt mine a fost o cale de a invata din experientele altora , m au ajutat postarile tuturor membrilor de aici si la randul meu incerc sa ajut ; ca uneori gresesc , e normal si nu insist in prostie , poate e momentul sa faceti la fel ?
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • emanuelguzu
          Living Legend
          • 30.oct.2013
          • 1027

          Răspuns la: Armatura nervometal

          Postat în original de coby
          @spik1 :sa ne faceti cunoscut daca veti intra in posesia "coletului " .
          @emanuelguzu : sper sa nu va simtiti """ jicnit """ dar va spun ca atitudinea dvs lasa de dorit , eu n am afirmat nciodata ca sunt meserias, constructor sau expert , iar ce am postat a fost din experinta personala ( ceea ce am facut eu insumi pt mine nu pt altii sau pe banii altora ) . Da , acest site pt mine a fost o cale de a invata din experientele altora , m au ajutat postarile tuturor membrilor de aici si la randul meu incerc sa ajut ; ca uneori gresesc , e normal si nu insist in prostie , poate e momentul sa faceti la fel ?
          atitudinea mea lasa de dorit datorita jicnirilor si criticilor care mi_au fost aduse,probabil o sa inveti ceva din exprerienta asta,sper...

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6865

            Răspuns la: Armatura nervometal

            De aia am pus in ghilimele " jicnit" ca e jignit de fapt dar dumneata esti o cauza pierduta .
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • emanuelguzu
              Living Legend
              • 30.oct.2013
              • 1027

              Răspuns la: Armatura nervometal

              Postat în original de coby
              De aia am pus in ghilimele " jicnit" ca e jignit de fapt dar dumneata esti o cauza pierduta .
              forumul acesta este pentru oameni care chiar sunt interesati de acest planseu cu nervometal ,oamenii si constructori care chiar doresc sa construiasca un planseu cu nervometal care sa ofere toate conditiile unui planseu,clienti care adopta o solutie buna,constructori care doresc sa mutumeasca clienti,forumul acesta este pentru a da solutii oamnenilor,cred ca ti_am acordat prea multa atentie,dar publicitatea se face cu persoane ca tine daca nu ai observat,tuturor celor interesati de aceasta armatura de nervometal ai rog sa astepte rezultatele domnului spik1,el o sa va dea toate detaliile,il rog pe aceasta cale sa faca foto,sa faca dansul un video,sa probeze rezistenta,si in final sa traga o concluzie care sa vi_o prezinte.

              Comentariu

              • mirceaknap
                Living Legend
                • 05.mar.2011
                • 1417

                Răspuns la: Armatura nervometal

                Postat în original de emanuelguzu
                forumul acesta este pentru oameni care chiar sunt interesati de acest planseu cu nervometal
                Forumul acesta se numeste Misiunea Casa,si nu cred ca sunt asa de multi interesati de produsul dvs.
                Dintre toti care au postat pe topicul initiat de dvs, doar o persoana este putin curioasa, nu convinsa.

                Comentariu

                • emanuelguzu
                  Living Legend
                  • 30.oct.2013
                  • 1027

                  Răspuns la: Armatura nervometal

                  Postat în original de mirceaknap
                  Forumul acesta se numeste Misiunea Casa,si nu cred ca sunt asa de multi interesati de produsul dvs.
                  Dintre toti care au postat pe topicul initiat de dvs, doar o persoana este putin curioasa, nu convinsa.
                  daca nu era lumea asa interesata nu avea atatea comentarii si nici asa multe vizualizari,neinteresant esti dumneata din toate punctele de vedere.

                  Comentariu

                  • mirceaknap
                    Living Legend
                    • 05.mar.2011
                    • 1417

                    Răspuns la: Armatura nervometal

                    Postat în original de emanuelguzu
                    daca nu era lumea asa interesata nu avea atatea comentarii si nici asa multe vizualizari,neinteresant esti dumneata din toate punctele de vedere.
                    Are asa de multe vizualizari datorita faptului ca la-ti transformat intr-un circ.
                    Spuneti dv cate persoane de pe acest topic si-au exprimat o parere buna despre planseul propus de dv si care sa doreasca sa il foloseasca?
                    Sunt neinteresat de produsul dvs, in schimb este interesant circul care il faceti.

                    Comentariu

                    • spik1
                      Living Legend
                      • 20.apr.2012
                      • 2343

                      Răspuns la: Armatura nervometal

                      Am sa iau legatura cu persoana respectiva si o sa intreb si cum trebuie procedat, ca sa fie intocmai cum scrie la "carte". Daca cineva vrea sa ia parte la aceasta experienta este binevenit. Daca sunt pareri despre cum trebuie facuta , sa le scrieti.
                      Singurul inconvenient ar fi timpul...dar om vedea !

                      Comentariu

                      • emanuelguzu
                        Living Legend
                        • 30.oct.2013
                        • 1027

                        Postat în original de mirceaknap
                        Are asa de multe vizualizari datorita faptului ca la-ti transformat intr-un circ.
                        Spuneti dv cate persoane de pe acest topic si-au exprimat o parere buna despre planseul propus de dv si care sa doreasca sa il foloseasca?
                        Sunt neinteresat de produsul dvs, in schimb este interesant circul care il faceti.
                        circul care l_ati decalansat voi...am mai spus,oamnei vad din partea mea explicatii si comparatii,dar la voi vad doar critici fara argumente,ceea ce le da senzatia ca habar nu aveti despre ce se vorbeste pe acest forum...si circul poate sa continue la infinit,am pus video..am tradus ce era important din fisa tehnica,am dat argumente cum si de ce este mai bine nervometal si beton ca inlocuitorul lemnului? asteptati sa va confirme colegul vostru dupa testele care le va face...voi ce ati facut?ati criticat fara nici un punct de vedere,si daca ati prezentat un punct de vedere,nu _lati prezentat complet cu argumente,am mai spus si repet,un planseu daca este mai ieftin este pentru ca asa isi doreste clientul,dar trebuie sa stiti caci majoritatea clientilor vor un planseu care sa le indeplineasca cerintele,din punctul meu de vedere planseul cu lemn nu imi ofera ce imi doresc de la un planseu ,chiar daca este mai ieftin.

                        Postat în original de spik1
                        Am sa iau legatura cu persoana respectiva si o sa intreb si cum trebuie procedat, ca sa fie intocmai cum scrie la "carte". Daca cineva vrea sa ia parte la aceasta experienta este binevenit. Daca sunt pareri despre cum trebuie facuta , sa le scrieti.
                        Singurul inconvenient ar fi timpul...dar om vedea !
                        este simplu..asezati doua grinzi la arid 60 cm si bateti nervometalul cu cuie normale daca nu aveti scoabe speciale ca cele din video,turnati 5 beton normal,nici moale dar nici tare,a doua zi chiar va rog sa asezati 900kg pe centrul armaturi,repetati acest lucru si cu osb sau lemn sau dulap de lemn,pe dedesupt incercati sa gletuiti sa vedeti aderenta...si alte teste care le doriti dumneavoastra.https://www.youtube.com/watch?v=yn5znhSLqB4

                        Comentariu

                        • mirceaknap
                          Living Legend
                          • 05.mar.2011
                          • 1417

                          Răspuns la: Armatura nervometal

                          Postat în original de emanuelguzu
                          oamnei vad din partea mea explicatii si comparatii,din punctul meu de vedere planseul cu lemn nu imi ofera ce imi doresc de la un planseu ,chiar daca este mai ieftin.
                          Explicatii putine si care le repetati intruna ca o ca un disc de vinil zgariat.
                          Din orizontul meu de vedere planseul cu nervometal este un compromis care nu ar trebui luat in seama.
                          Folositil la ce trebuie.Produsul dvs este bun la planseu pe post de cofrag si suport pt tencuiala tavanului.
                          Fara armare suplimentara a planseului, metoda dvs poate deveni periculos de problematica.

                          Cineva care a trait mai demult spunea ceva de genul :
                          Din tot orizontul deschis in fata ta, tu vezi doar un punct, sa sti ca ai o problema.

                          Comentariu

                          • spik1
                            Living Legend
                            • 20.apr.2012
                            • 2343

                            Răspuns la: Armatura nervometal

                            Nu este mai bine sa se respecte regula cele douzeci si ceva de zile pentru uscarea betonului ? Totusi este suspendat.

                            Comentariu

                            • emanuelguzu
                              Living Legend
                              • 30.oct.2013
                              • 1027

                              Răspuns la: Armatura nervometal

                              Postat în original de spik1
                              Nu este mai bine sa se respecte regula cele douzeci si ceva de zile pentru uscarea betonului ? Totusi este suspendat.
                              eu garantez ca a doua zi puneti 875 kg pe centrul aramaturi...exact cum scrie in fisa tehnica..totusi aveti dreptate.trebuie lasat cateva zile...vorbim de 5 cm de beton,este testat de mine ma numarate plansee si stiu despre ce vorbesc..resistenta planseului o dau grinzile care trebuie dimnesionate corect in functie de lungime,latime...si alte chestii,noi acum probam rezistenta unei armaturi cu rol de cofrag la o separare de 60 cm a doua grinzi.
                              Ultima editare de emanuelguzu; 25.mai.2014, 13:01.

                              Comentariu

                              • emanuelguzu
                                Living Legend
                                • 30.oct.2013
                                • 1027

                                Răspuns la: Armatura nervometal

                                hai sa o lasam asa ...pana ne prezinta rezultatele colegul ...apoi discutam..

                                Comentariu

                                Procesare...