se cunosc inbinarile dintre placile de polistiren

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • COSTA
    Incepator
    • 29.aug.2006
    • 45

    se cunosc inbinarile dintre placile de polistiren

    De ce se cunosc inbinarile dintre placile de polistiren la temperaturi scazute sau la diferente mari de temperaturi???
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13032

    #2
    Re: se cunosc inbinarile dintre placile de polistiren

    Postat în original de COSTA
    De ce se cunosc inbinarile dintre placile de polistiren la temperaturi scazute sau la diferente mari de temperaturi???
    Detaliaza despre ce este vorba.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • COSTA
      Incepator
      • 29.aug.2006
      • 45

      #3
      la o fatada din sistem termoizolnat din placi de polistiren ,cu o tencuiala decorativa (structurata) pe ea...dimineata cand este frig se cunossc inbinarile dintre placi...si dupa ce se incalzeste afara dispar.

      Comentariu

      • DEKO
        Membru
        • 16.nov.2005
        • 227

        #4
        re...

        Daca placile de polistiren nu au fost bine puse si nu au fost smirgheluite canturile automat pot apare acele umbre...mai pot aparea daca intre placi rosturile ramase libere au fost umplute cu adeziv locuri in care se poate pune spuma poliuretanica.
        Toate cele bune !!!

        Comentariu

        • mmarius
          Incepator
          • 20.mar.2005
          • 87

          #5
          Nu sunt cunoscator dar nu cred ca aceste variatii sa influenteze deformarea incat sa fie vizibila la anumite ore. Eu cred ca este vorba de intensitatea luminii. Adica ,daca bate lumina intr-un fel se vad denivelarile. Ele sunt tot timpul acolo. Cel mai bine le vezi seara-noaptea cu ajutotul unui bec de 200.

          Comentariu

          • danhome_52
            Membru Marcant
            • 26.dec.2005
            • 748

            #6
            Salut!
            Cauzele sunt cele spuse de DEKO!
            Imbinarile sunt vizibile iluminand peretele in unghi mic daca sunt diferente de nivel intre placi.
            Devin vizibile din cauza umezelii si a uscarii neuniforme in timp scurt daca in zona imbinarii placilor e o masa mai mare de adeziv.
            Nu mai e nimic de facut!
            Bafta!

            Comentariu

            Procesare...