case din lemn

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • rainbowgaby
    Incepator
    • 19.sep.2006
    • 3

    case din lemn

    casele de lemn dureaza la fel ca cele din caramida,as dori sa construiesc o casa la oras dar nu cu multi bani ce ma sfatuiti sa fac?
    1 miliard pentru ce mi-ar ajunge
  • mutilaila
    Membru marcant
    • 11.oct.2006
    • 911

    #2
    pentru destul de multe tu ce vrei sa faci de fapt?la ce te-ai gandit?

    Comentariu

    • expertparchet
      Living Legend
      • 16.iun.2006
      • 1272

      #3
      Nu ai inca un arhitect?? Te-ar ajuta cel mai bine sa stii ce poti construi... Ai terenul?

      Comentariu

      • rainbowgaby
        Incepator
        • 19.sep.2006
        • 3

        #4
        case de lemn

        pai nu stiu eu as vroiam sa iau un imprumut pt apartament dar mam gandit ca daca platesc o viata pt un apartament mai bine imi fac casa
        deci as vrea sa stiu daca este mai rentabil sa fac o casa doar cu un etaj mica nu pe un teren mare ar iesi mai rentabil decat sa cumpar un apartament de 2 camere
        apropo sunt din craiov aiar preturile aici nu sunt asa de scumpe

        Comentariu

        • TDJ
          Living Legend
          • 10.apr.2006
          • 2348

          #5
          Consider ca financiar este un efort triplu pentru a achizitiona teren si a construi o casa, comparativ cu cumpararea unui apartament cu 2 sau 3 camere intr-o zona suficient de buna.
          Daca totusi doriti sa cumparati teren, o zona buna este langa Daewoo, dar deja preturile sunt mari.
          Daca insa nu dispuneti de o suma insemnata care sa va permita achizitia terenului fara imprumuturi bancare, atunci mai bine renuntati la idee.

          Comentariu

          • expertparchet
            Living Legend
            • 16.iun.2006
            • 1272

            #6
            Sau cumparati teren langa Craiova maxim 10-15 km unde exista drum de acces bun.In maxim 10-15 minute ccu auto sunteti in oras.

            Comentariu

            • Seni
              Living Legend
              • 05.mar.2006
              • 3481

              #7
              trebuie tinut cont ca pretul se poate apropia de 500 euro/mp constructie la cheie....
              dati la o parte pretul terenului si vedeti cam cat mai puteti construi cu ce ramane...

              Comentariu

              • mutilaila
                Membru marcant
                • 11.oct.2006
                • 911

                #8
                eu as face asfel.as cumpara teren dupa care m-as gandiexact cum as face casa.si incepand de acolo vine greul,te gandesti cum vrei sa arate casa la sfarsit si incepi cu fundatia care sa fie buna si in cazul in care pe viitor ai deb gand sa mai construiesti.deci asa sa conmstruiesti baza incat daca pe parcurs cand vei mai dispune financiar sa poti atasa.gandestete ca apartamentul este apartament,dar o casa cu o curte este o casa care este a ta si te poti "lifii".si nu stai la dispozitia vecinilor care iti pot crea fele si fel de neplaceri

                Comentariu

                Procesare...