Propunere modele case

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • piancada
    a răspuns
    sunt de acord , in anumite cazuri, contexte istorice, centre urbanistice dar asa in zone limitrofe si zone in plina dezvoltare ?.....si tendinta catre frumos trebuie uitata?

    Lasă un comentariu:


  • radu matei
    a răspuns
    Cred ca Mircea se referea la faptul ca trebuie respectat un anumit stil arhitectonic. Nu poti construi tu ce vrei, ci trebuie sa te supui planurilor urbanistice existente.
    Daca tu vrei o altfel de casa, te poti duce lininistit sa i faci in Germania.

    Lasă un comentariu:


  • piancada
    a răspuns
    Postat în original de Mircea G
    In mod normal o casa nu se construieste dupa placul si imaginatia noastra ci SI dupa cum sint restul caselor construite .
    Casa respectiva , cubista , s-ar potrivi ca nuca-n perete pe o strada de pe la noi , acoperisul terasa , nu este o idee buna pentru clima noastra , asa ca , NU .
    NU sunt de acord Eu nu-mi fac casa cum nu ma imbrac cum se imbraca vecinul/na
    In schimb pagotele, turnurile si linia incarcata a caselor se potriveste simtului estetic al poporului roman ?

    Nu stiu daca te referi la casele stil Wolfhaus... daca da...atunci nu inteleg cum acele acoperisuri si terase sunt bune pentru clima din Germania dar nu pentru Romania.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    In mod normal o casa nu se construieste dupa placul si imaginatia noastra ci SI dupa cum sint restul caselor construite .
    Casa respectiva , cubista , s-ar potrivi ca nuca-n perete pe o strada de pe la noi , acoperisul terasa , nu este o idee buna pentru clima noastra , asa ca , NU .

    Lasă un comentariu:


  • piancada
    a răspuns
    Postat în original de felix01
    Salut,

    Atasez si eu cateva poze de la casa mea. Sunt de prin toamna, o sa postez si cateva mai recente in curand. Sunt pe ultima suta de metri cu mutatul...
    excelent...e tipul de casa care-mi place...simpla dar de un rafinament deosebit
    Nu-mi place tipul de case care se construieste in Romania...are multe influiente balcanice, chiar arabe Si amenjarea interioara la noi este prea complicata si taie senzatia de spatiu....
    Imi plac foarte mult casele tip Wolfhaus... case foarte simple, rafinate
    daca e permis pun si un link
    Wolf Haus costruisce in legno nel rispetto di rigorosi standard qualitativi. Realizziamo la vostra casa prefabbricata personalizzata in tutta Italia!


    Postat în original de Helerea Nicolae
    asta e prea complicata? am si planul, doar ca e un model de pe alte meleaguri.
    frumoasa casa...foarte frumoasa !

    Postat în original de amy_ctin
    Asa va arata speram casuta noastra, desi cromatica exterioara va fi alta (una dintre culorile paletei de crem pana la ciocolatiu) + insertie imitatie piatra la intrare. Cel putin asta vrem. Mai avem insa ceva timp de asteptat (abia din sptembie ne apucam de acte: dezmembrare teren, aprobari, planuri)
    Sper sa va placa
    imi place !... foarte frumoasa...simpla si cu mult gust

    Lasă un comentariu:


  • helenah
    a răspuns
    Frumos topic. Nu mai adauga nimeni poze? Casa mea inca nu e gata toata finisata.

    Lasă un comentariu:


  • tanasie
    a răspuns
    Re: modele case

    Postat în original de nicu78
    ...ma fac de rusine cu casa mea ...
    Nu te faci de rusine cu casa ta, este casa ta si sa te mandresti cu ea chiar daca este un bordei facut in pamant.

    Lasă un comentariu:


  • danielpitesti
    a răspuns
    buna ziua

    sunt foarte frumoase proiectele adica imaginile caselor care le-ati expus
    eu am doua case care imi plac foarte mult si una din ele o voi alege ptr mine sunt simle si spatioase

    nu stiu cum sa atasez poze aici
    imi pare rau vroiam sa impartasesc cu voi aceste case[/url]

    Lasă un comentariu:


  • nicu78
    a răspuns
    modele case

    eeeiiiiiii da frumoase case ,pentru cine il tine punga....

    sint total impresionat ,de cite case am vazut ,am vrut sa atasez si eu casa mea ,dar nu stiu sa pun pozele ,trebuie sa le micsorez,.......dar e mai bine asa ,ma fac de rusine cu casa mea ,pe linga ceam vazut aici......mai ales casa cu piscina ......

    Lasă un comentariu:


  • mariannegalati
    a răspuns
    Re: propunere modele case

    Postat în original de VYS
    Postat în original de mariannegalati
    Sper totusi ca ma veti putea ajuta si pe mine. Nu de alta, dar mi-am pus mari sperante in primirea unui raspuns de la dvs.
    Incearca http://www.misiuneacasa.ro/forum/viewtopic.php?t=19820
    Multumesc. Ma uitasem deja la acel topic. De altfel, inainte sa va deranjez cu cerea mea, am navigat pe forumul Misiunea Casa si nu gasisem ce ma interesa. De aceea, m-am gandit ca poate cineva a optat tot pt. acoperisul verde si vrea sa posteze foto. Multumesc oricum inca o data.

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Re: propunere modele case

    Postat în original de mariannegalati
    Sper totusi ca ma veti putea ajuta si pe mine. Nu de alta, dar mi-am pus mari sperante in primirea unui raspuns de la dvs.
    Incearca http://www.misiuneacasa.ro/forum/viewtopic.php?t=19820

    Lasă un comentariu:


  • mariannegalati
    a răspuns
    propunere modele case

    Sistemul de drenaj are culoarea maro. Tabla este de nuanta ral 6005, insa nu stiu exact sa va precizez nuanta de maro. Tabla fiind de un verde mai tare, am ales sistemul de drenaj intr-o nuanta putin mai estompata.

    Sper totusi ca ma veti putea ajuta si pe mine. Nu de alta, dar mi-am pus mari sperante in primirea unui raspuns de la dvs.

    Lasă un comentariu:


  • razvan voicu
    a răspuns
    ce culoare are sistemul de drenaj ?

    Lasă un comentariu:


  • mariannegalati
    a răspuns
    Fatade

    Buna ziua! Ne-am construit o casa si implicit am facut comanda si de tabla. Aceasta are culoarea verde. Nu ne-am hotarat in schimb, ce culoare va avea fatada. De aceea, va rugam sa postati, daca aveti, foto cu case a caror tabla e verde. Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • razvan voicu
    a răspuns
    Postat în original de tanasie
    O posibila casuta de vacanta:
    m-ar interesa producatorul si un pret daca stiti la aceasta casuta .

    Lasă un comentariu:

Procesare...