Tepi pentru poarta

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • sorinake
    Membru
    • 21.aug.2007
    • 255

    #16
    Răspuns la: Tepi pentru poarta

    Straturile de flori: le-am incercuit cu un gardulet din lemn de ~40 cm inaltime si prefera sa ocoleasca decat sa le sara.
    Cand a inceput sa roada i-am luat 2 pungi de oase de vita, si s-a ocupat cu alea vreo doua luni. Are acum niste dinti faini.
    Caca si pipi face (destul de consistent) la gard, o sa pun acolo ceva plante ca e gras terenul. Probabil ca daca aveam beton era nasol.
    Este esential sa te intelegi cu o namila atletica de peste 50 de kile, care face lejer salturi de doi metri ca sa inhate din zbor husky-ul si sa-l tavaleasca.Dresajul meu a constat in cateva sedinte pe luna, dupa cum am avut: eu timp si el dispozitie. O luna cat a stat in casa si-a facut nevoile doar unde i-am aratat in prima zi (pe un beton). In rest o singura data l-am pleznit.
    Dificil a fost sa-l invat sa nu mai manance gaini. A mancat vreo 14 pana l-am dezvatat. Acum am pui de o zi si daca nu sunt eu in curte nu se apropie nici gaina de ei.

    Este intr-adevar un caine energic. Insa daca e dresat umpic, este un excelent companion pentru copil si un paznic care nu va ezita sa-si riste viata pentru a iti asigura orice crede el ca face parte din gospodarie. Sa fearasca sfantul sa tipati la mine sau la copil cand e imprejur. Nu zic de vreun fel de actiune amenintatoare.

    al meu mai are si carte de origine d'aia de rasa, microcip si un arbore genealogic complet, eu nu am asa ceva pentru copilul meu....

    Da in fine, ideea e ca nu ma deranjeaza sa scot gardul complet. Nu intra hotii, doar daca-l ciuruie. atasez o poza de la doua luni si o zi.

    Later edit:
    Si inca o chestie. Domnule, nu ii este frica de nimic. Poate mai ezita cate o data, pe strada, cand vine cate un camion, dar daca eu fac un pas, e langa mine, niciodata nu ma lasa. Este singurul caine la care nu am vazut teama. Are un curaj deosebit.
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de sorinake; 12.apr.2012, 14:42.

    Comentariu

    • xena
      Membru Marcant
      • 05.aug.2007
      • 786

      #17
      Răspuns la: Tepi pentru poarta

      Ca sa fim total off topic, asta era nebunul meu la 1 an:
      Fișiere Atașate

      Comentariu

      • xena
        Membru Marcant
        • 05.aug.2007
        • 786

        #18
        Răspuns la: Tepi pentru poarta

        Am uitat sa precizez ca al meu era mioritic dar tot un draq....

        Comentariu

        • SutoAndras
          Incepator
          • 11.apr.2011
          • 74

          #19
          Răspuns la: Tepi pentru poarta

          Hornbach are sigur.Ultimul raft in stanga perpendicular pe intrare.

          Comentariu

          • spik1
            Living Legend
            • 20.apr.2012
            • 2342

            #20
            Răspuns la: Tepi pentru poarta

            Postat în original de crivas
            Oameni buni, am scapat. Se sudeaza. Inseamna ca aspectul tepilor m-a inselat dar nu mai conteaza.
            Multumesc pentru idei. Sunt bune de pus in tolba meseriasului, ca nu se stie cand prind bine. Spor.
            Salut ! Materialul din care sunt turnate acele varfuri este destul de dificil de sudat pentru ca este obtinut din toate deseurile . Va recomand sa sudati de pe toata suprafata de contact, pentru a nu avea surprize. Succes !

            Comentariu

            Procesare...